Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.11.2022 16:49

Zasā jau vairākas nedēļas nestrādā aptieka 19

Zasā jau vairākas nedēļas nestrādā aptieka
Skatīt video

Pēc Zasas iedzīvotāju pieprasījuma Jēkabpils novada domes vadība bija ieradusies vietējā Tautas namā uz tikšanos. Zasiešiem bija daudz jautājumu pašvaldībai, bet galvenais uztraukuma iemesls – vietējās aptiekas aizvēršana. Iedzīvotājiem jau vairākas nedēļas jāmēro vairāk nekā 30 kilometru garš ceļš uz Jēkabpili, lai iegādātos medikamentus.

"Mēs nezinājām, ka aptieka pārtrauks savu darbību," stāsta Zasas iedzīvotāja Anita. "Turklāt veciem cilvēkiem pensijas ir tādas, kādas ir. Farmaceite Inese mums nedeva uzreiz visas zāles mēnesim, bet iedeva pa 10 tabletēm – tā, lai cilvēki varētu iegādāties. Tagad mums ir ļoti lielas problēmas. Nākas braukt uz Jēkabpili. Un tas jau nav tā, ka tu aizbrauc un tūlīt atbrauc. Tev ir gandrīz pusdiena jāvelta tam, lai tu aizbrauktu pēc zālēm. Plus vēl papildu izdevumi."

Zasas aptieka ir kapitālsabiedrība, kuras kapitāla daļas simtprocentīgi pieder Jēkabpils novada pašvaldībai. Šobrīd notiek process, kura laikā aptieka tiks nodota atsavināšanai.

"Šobrīd ir sniegti atzinumi par to, ka mēs iesaistāmies saimnieciskajā darbībā un mums būtu jāatdod šī darbība privātuzņēmumam," skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. "Mēs esam veikuši vienu izsoli – nebija intereses. Otru izsoli... Mums ir ziņots, ka ir paprasīta pārāk liela cena, tāpēc nav bijusi interese. Pēdējā izsolē, nokavējot iesniegšanas brīdi, ir iesniegts viens piedāvājums, bet šai izsoļu procedūrai nevajadzēja aizvērt aptieku. Aptiekai bija jāstrādā katru dienu kā līdz šim."

Iemesls, kādēļ aptieka tomēr tika aizvērta, ir farmaceites aiziešana no darba. Šobrīd vietā tiek meklēts cits darbinieks ar atbilstošu farmaceita sertifikātu.

"Tikko ir saņemts viens pieteikums, ka cilvēks būtu gatavs nākt un strādāt, bet ir notikusi ne visai patīkama situācija, kas lika šim cilvēkam lūgt iespēju pieteikties mazliet vēlāk, jo šobrīd viņš nevar uzsākt darbu," skaidro Raivis Ragainis.

Vietvarā pauž cerību, ka jaunais darbinieks drīzumā varēs uzsākt strādāt un aptieka tuvākā mēneša laikā atkal vērs durvis klientiem. Pašvaldības vadība sola, ka arī pēc atsavināšanas uzņēmums turpinās strādāt, jo par iespēju pārņemt aptieku interesi ir izrādījuši vairāki uzņēmēji.

Sandra Paegļkalne

D
Distihs 24.11.2022 16:57
Laucinieki skumji prasa,
Vai bez aptiekas ir Zasa..?
J
Jefiņš 24.11.2022 16:54
Vajag kāda atvaļinātam provizoram organizēt autoaptieku, tāpat kā autoveikalu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->