Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.11.2022 16:49

Zasā jau vairākas nedēļas nestrādā aptieka 19

Zasā jau vairākas nedēļas nestrādā aptieka
Skatīt video

Pēc Zasas iedzīvotāju pieprasījuma Jēkabpils novada domes vadība bija ieradusies vietējā Tautas namā uz tikšanos. Zasiešiem bija daudz jautājumu pašvaldībai, bet galvenais uztraukuma iemesls – vietējās aptiekas aizvēršana. Iedzīvotājiem jau vairākas nedēļas jāmēro vairāk nekā 30 kilometru garš ceļš uz Jēkabpili, lai iegādātos medikamentus.

"Mēs nezinājām, ka aptieka pārtrauks savu darbību," stāsta Zasas iedzīvotāja Anita. "Turklāt veciem cilvēkiem pensijas ir tādas, kādas ir. Farmaceite Inese mums nedeva uzreiz visas zāles mēnesim, bet iedeva pa 10 tabletēm – tā, lai cilvēki varētu iegādāties. Tagad mums ir ļoti lielas problēmas. Nākas braukt uz Jēkabpili. Un tas jau nav tā, ka tu aizbrauc un tūlīt atbrauc. Tev ir gandrīz pusdiena jāvelta tam, lai tu aizbrauktu pēc zālēm. Plus vēl papildu izdevumi."

Zasas aptieka ir kapitālsabiedrība, kuras kapitāla daļas simtprocentīgi pieder Jēkabpils novada pašvaldībai. Šobrīd notiek process, kura laikā aptieka tiks nodota atsavināšanai.

"Šobrīd ir sniegti atzinumi par to, ka mēs iesaistāmies saimnieciskajā darbībā un mums būtu jāatdod šī darbība privātuzņēmumam," skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. "Mēs esam veikuši vienu izsoli – nebija intereses. Otru izsoli... Mums ir ziņots, ka ir paprasīta pārāk liela cena, tāpēc nav bijusi interese. Pēdējā izsolē, nokavējot iesniegšanas brīdi, ir iesniegts viens piedāvājums, bet šai izsoļu procedūrai nevajadzēja aizvērt aptieku. Aptiekai bija jāstrādā katru dienu kā līdz šim."

Iemesls, kādēļ aptieka tomēr tika aizvērta, ir farmaceites aiziešana no darba. Šobrīd vietā tiek meklēts cits darbinieks ar atbilstošu farmaceita sertifikātu.

"Tikko ir saņemts viens pieteikums, ka cilvēks būtu gatavs nākt un strādāt, bet ir notikusi ne visai patīkama situācija, kas lika šim cilvēkam lūgt iespēju pieteikties mazliet vēlāk, jo šobrīd viņš nevar uzsākt darbu," skaidro Raivis Ragainis.

Vietvarā pauž cerību, ka jaunais darbinieks drīzumā varēs uzsākt strādāt un aptieka tuvākā mēneša laikā atkal vērs durvis klientiem. Pašvaldības vadība sola, ka arī pēc atsavināšanas uzņēmums turpinās strādāt, jo par iespēju pārņemt aptieku interesi ir izrādījuši vairāki uzņēmēji.

Sandra Paegļkalne

V
Vietējais 25.11.2022 23:48
Daudzas tādas lietas varētu atrisināt,ja vēlēšanās balsotu par atsevişķiem,konkrētiem cilvēkiem,nevis mistiskām partijām un apvienībām,kur ir kaut kāda politiskā it kā atbildība,bet patiesībā ir pilnīga bezatbildība
P
Politiskais 26.11.2022 11:24
Tas nozīmētu, ka tauta reāli sāk valdīt ... esi drošs , to neviens nepieļaus!
T
Trūkst vārdu 25.11.2022 15:27
Viss notiek pretēji tam, ko sola. Pakalpojumi būs tuvāk, bet tomēr attālinās, viss tautas labā, bet tomēr biznesa interesēs. Zāļu tirdzniecība nedrīkstētu būt bizness. Bet par lauku aptieku... Tā tur bijusi no seniem laikiem un, vai tad nu tagad būtu jālikvidē. Zasieši izlepuši? Izlepusi ir pilsēta, kur aptiekas uz katra stūra. Vecais Jēkabpils novads skaisti atremontēja ārsta prakses telpas un aptiekas telpas, domājot par pašu cilvēkiem. Kurš tad nu ir tas, kas ieteicis novadam atbrīvoties no milzīgā sloga- aptiekas? Un , ja neizdevās pārdot, nu lai taču strādā tālāk. Jau zaudēts vietējais farmaceits, kuru Zasā cienīja par laipnību, zināšanām un smaidu. Vai tik ierēdņi nav sapinušies likumos, noteikumos un ieteikumos un aizmirsuši par tiem, kas aptiekā strādā un tiem, kas tajā iegādājas zāles. Bet varbūt kāds grib dabūt gatavu biznesu par sviestmaizi?
O
Observer 25.11.2022 16:07
Pacel savu skatienu augstāk, pāri Jēkabpils robežām!

Ne jau Jēkabpilī ar farmāciju saistītā mafija pieņēma augstas prasības aptieku darbiniekiem. To izdarīja Rīgā .
Lai saprastu, kas to izdarīja ir jālūko, kam tas bija izdevīgi.

Rezultāts - lai drīkstētu pārdot paciņu aspirīna un caurejas zāles, Zasas aptiekāram nu jābūt kvalificētākam, nekā četras Markotes un piecas Bērziņas!

Un tas ir pie tam, ka aptiekās zāles jau sen neviens negatavo, tikai pārdod jau sa-fasētas.
Z
Zasietis 25.11.2022 14:39
Kamēr nebija lielā novada aptieka normāli strādāja, tagadējai novada vadībai lauki neinteresē, tādēļ rīko dīvainas aptiekas izsoles, ar dīvainiem skaidrojumiem par nepieciešamību atdot privātuzņēmumam, pašvaldībai neviens likums neaizliedz nodarboties ar zāļu tirdzniecību, ja tur nav privāto. Apbrīnojama nekompetence no novada vadības, pirms pārdošanas vajadzēja veikt izpēti vai Zasā kāds konkurē farmācijā, nevis nolikvidēt normāli strādājošu pašvaldības uzņēmumu, interesanti, kurš par to atbildēs.
n
nu ja 25.11.2022 15:04
Tāds jau bija teritoriāli-administratīvās Zalāna un tad Pūces reformu mērķis, bez jebkāda loģiska pamatojuma.
P
Pareizaisjautājums 25.11.2022 10:16
,,Farma-geita,, , kur tu kavējies?
z
zinātājs 25.11.2022 09:44
Zasas cilvēki ir izlutināti, jo zinu daudz vietu novadā, kur aptieku nav, bet viss notiek. Cik zinu, tad lielu aptieku funkciju daļu uzņemas ģimenes ārsti un viņu palīgi, kas zina, kādi medikamenti viņu pacientiem vajadzīgi un reizi nedēļā vai retāk tos sapērkas Jēkabpilī un pēc tam pamazām iztirgo slimniekiem. Pie tam, cik zinu, bez uzcenojuma.
A
Astro 25.11.2022 09:30
Kad ilgāku laiku aptieka ciet,
Liek pie šamaņa ārstēties iet.
m
murgs 25.11.2022 08:48
un lozungs ir - MĒS DOMĀJAM PAR TAUTU!!!??? nefiga JŪS NEDOMĀJAT!
m
murgs 25.11.2022 08:47
kolosāls paskaidrojums! :) :)
O
Observer 24.11.2022 18:25
Uzlieciet vēl augstākas prasības aptieku biznesam, drīz tās nestrādās arī Aknīstē, Viesītē un Neretā!
N
Neķītrais masāžists 24.11.2022 18:18
Zasa jau tā izmirusi, bet tagad vispār būs 3,14zģec.
M
Milda 24.11.2022 20:03
Tu nedraudzējies ar loģiku ... ja nebūs aptiekas, tad nevarēs nopirkt prezervatīvus, ja nevarēs nopirkt prezervatīvus ... saprati? Domā ar galvu!
p
pareizi runā 24.11.2022 20:51
Milda rakstija: Tu nedraudzējies ar loģiku ... ja nebūs aptiekas, tad nevarēs nopirkt prezervatīvus, ja nevarēs nopirkt prezervatīvus ... saprati? Domā ar galvu!
Tad dzims bērni un viņu čalās atdzims Zasa.
V
Vietējais 24.11.2022 18:01
Aptiekas nekad nav bijušas visos miestos. Cik atceros, agrāk aptiekas šajā apkaimē bija vēl Rubeņos, Aknīstē un Viesītē. Laikam to cilvēku ir palicis tik maz, ka uzņēmējiem nav jēgas laukos tirgoties.
A
Astro 24.11.2022 17:16
Kad farmaceite pamet darbu,
Bez zālēm veido dzīvi skarbu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->