Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.05.2023 18:13

Satiksmes ministrs apmeklē Jēkabpils novadu 39

Satiksmes ministrs apmeklē Jēkabpils novadu
Skatīt video

Jēkabpils novadu darba vizītē apmeklēja satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs, un viens no pirmajiem apskates objektiem bija tilts pār Daugavu. Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvji vērsa ministra uzmanību uz tilta slikto tehnisko stāvokli un uzsvēra, ka būtu nepieciešams tiltu pārbūvēt, tāpat tika diskutēts par jautājumu, kas jau gadiem ilgi ir aktuāls, – jauna tilta būvniecības ieceri. Pašvaldībā skaidro, ka esošā tilta pārbūve izmaksātu aptuveni 18 miljonus eiro, bet jauna tilta būvniecība – aptuveni 49 miljonus eiro.

“Summas ir lielas,” uzsver Jānis Vitenbergs. “Te būs jāmeklē neordinārs risinājums, jo budžetā šādi līdzekļi tik lieliem infrastruktūras objektiem ir grūti atrodami vai praktiski neiespējami. Es domāju, ka palīdzēt varētu militārās mobilitātes fonds. Tilts ir arī militārs mērķis, lai tas būtu valsts drošības jautājums ar lielāku iespēju pārvietoties arī militārām vienībām. Es redzu, ka tā ir iespēja, lai šo aktivitāti mēģinātu ietērpt un virzīt caur šo programmu.”

Satiksmes ministrs ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunāja arī jautājumus par tranzītielu stāvokli Jēkabpilī, kā arī valsts autoceļu stāvokli novada pagastos. Gan pašvaldība, gan iedzīvotāji saņēma solījumu, ka tuvāko divu līdz trīs gadu laikā tiks sakārtots ceļa posms Zasa – Rubeņi. Savukārt par citu autoceļu remontu konkrētus solījumus ministrs nesniedza, uzsverot, ka līdzekļu visam uzreiz nekad nepietiks. Ir dažādi fondi un programmas, kurās pašvaldība var piedalīties, lai pretendētu uz valsts atbalstu ceļu sakārtošanai.

“Visi runā par ceļiem, veido jokus par mūsu ceļu situāciju, stāda kartupeļus bedrēs un tā tālāk,” saka Jānis Vitenbergs. “Ilgstoša problēma, nepietiekams finansējums. To visu diezgan sarežģīti būs lauzt, bet esmu apņēmības pilns katrās budžeta sarunās par to cīnīties. Vienlaikus nevar noliegt, ka ļoti daudz ir izdarīts. Nevar salīdzināt Jēkabpilī pirms 10 gadiem un Jēkabpili šobrīd. Es domāju, ka tas ir redzams katram iedzīvotājam. Bet man prieks par Jēkabpils pašvaldības vadības ambīcijām. Esmu ar tām saskāries arī iepriekš, vadot Ekonomikas ministriju. Priekšā būs ļoti daudz projektu, ar kuriem jāstrādā. Nevar gaidīt, ka to izdarīs pašvaldība, pašvaldība prasīs no manis, bet kopā mēs varam to izdarīt.”

Jānis Vitenbergs klātienē apskatīja autoceļa posmu Jēkabpils – Sala, kur jau drīzumā sāksies gājēju celiņa un veloceliņa būvniecība, ko nodrošinās valsts. Tāpat ministrs apskatīja vairākas pilsētas tranzītielas, Krustpils dzelzceļa staciju, kā arī autoceļu P72.

Sandra Paegļkalne

Ē
Ēzelītis ĪĀ 12.05.2023 21:26
Tas resnais melnajā uzvalciņā ir Vinnijs Pūks??? Jeb tomēr stars?
H
He he 15.05.2023 21:00
Vai Karlsons kurš dzīvo uz jumta.
O
Observer 12.05.2023 21:24
Vai abu kungu uzvalka krāsas saskaņojumam ir politisks pamatojums?
J
Jefiņš 12.05.2023 20:04
Ragainis tāds sīks un izkāmējis izskatās starp tiem vīriem ar zolīdu miesu.
J
Jocīgie 12.05.2023 20:26
Nervi nervi! DDD Tas viss aiz darba imitēšanas! Tāpēc jau viņa un stara kroņa teiciens ir , ka visi ceļi slikti. Kāpēc slikti? Tāpēc, ka ber tos ar putekļiem, kuri lietus laikā izmirkst un vieglās automašīnas ceļus sadzen vagās, kamēr tās uzkarās. ! Apgaismojuma arī nav daudzās pagastu centru ielās. Kāpēc nav? Tāpēc, ka visur citur arī nav! DDDDD Tad ko jūs mīļie , augsti apmaksātie deputāti, dariet, ka nekā nav!!! Pierijušies pie krējuma poda guļiet!?? Nez, kur tie apgāztie zelta kalni, ko solījāt??? Vienai tautas daļai tiek iedotas pastalas, aubes un lindraki, lai tik lec un danco, prieks , kur tu rodies! Ka tikai tauta ir ar ko aizņemta, pa to laiku kungi bīda savas rebes un dala naudu! Kārns ta kārns, bet tie viepļi sašķiebtie un savilktie gan izraisa smaidu!
P
Pareizaisjautājums 12.05.2023 21:10
Jocīgie: Nervi nervi! DDD Tas viss aiz darba imitēšanas! Tāpēc jau viņa un stara kroņa teiciens ir , ka visi ceļi slikti. Kāpēc slikti? Tāpēc, ka ber tos ar putekļiem, kuri lietus laikā izmirkst un vieglās automašīnas ceļus sadzen vagās, kamēr tās uzkarās. ! Apgaismojuma arī nav daudzās pagastu centru ielās...
Kāpēc pagastu centru ielās ir vajadzīgs apgaismojums? Kāda jēga dedzināt spuldzes vietās, kur pa visu diennakti noiet garām divdesmit cilvēki?
J
Jocīgie 12.05.2023 22:12
Pareizaisjautājums: Kāpēc pagastu centru ielās ir vajadzīgs apgaismojums? Kāda jēga dedzināt spuldzes vietās, kur pa visu diennakti noiet garām divdesmit cilvēki?
Tāpēc, ka ikkatrs cilvēkam ir tiesīgs saņemt vienādus pakalpojumus, vai ne?
Kovida laikos nagainis kladzināja no laktas, ka katrs cilvēks ir svarīgs, potējieties! Kad vajag nodrošināt vienādus pakalpojumus visiem, tad kladzina, ka jūs tur esiet daži cilvēki, jums nevajag, iztiksiet. Vot ar šitādu attieksmi cilvēks sēž tronī un dirsina tautu!
N
Neķītrais masāžists 12.05.2023 19:24
Es ticu Vitembergam.
J
Jefiņš 12.05.2023 20:05
Varēji par Krustpils-Jelgava pasažieru vilcienu pieminēt vai vismaz mazo bānīti atjaunot.
P
Par vēlu 12.05.2023 22:27
Jefiņš: Varēji par Krustpils-Jelgava pasažieru vilcienu pieminēt vai vismaz mazo bānīti atjaunot.
Krustpils-Jelgava pasažieru vilcienam trūktu braucēji ... Pabaiga aina paveras
V
Vietējais 12.05.2023 19:11
Jānis ar solījumiem nedaudz pasteidzās ,jo viņu Levits ir notinis makšķeres.Ar tālāko ministrēšanu visādi var būt.Labi,laiks rādīs.Mani interesē ceļa posms Zasa-Rubeņi.Varēja jau precizēt,ko nozīmē tiks SAKĀRTOTS ? Pārs reizes nobrauks greiders un viss,vai uzbērs noputināto līmeni,iztīrīs grāvjus,sakārtos nobrauktuves un uzliks kārtīgu asfaltu ?
D
Distihs 12.05.2023 18:36
Ministrs pa tiltu staigā,
Lejpus tā tik kaijas klaigā.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->