Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.05.2023 18:13

Satiksmes ministrs apmeklē Jēkabpils novadu 39

Satiksmes ministrs apmeklē Jēkabpils novadu
Skatīt video

Jēkabpils novadu darba vizītē apmeklēja satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs, un viens no pirmajiem apskates objektiem bija tilts pār Daugavu. Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvji vērsa ministra uzmanību uz tilta slikto tehnisko stāvokli un uzsvēra, ka būtu nepieciešams tiltu pārbūvēt, tāpat tika diskutēts par jautājumu, kas jau gadiem ilgi ir aktuāls, – jauna tilta būvniecības ieceri. Pašvaldībā skaidro, ka esošā tilta pārbūve izmaksātu aptuveni 18 miljonus eiro, bet jauna tilta būvniecība – aptuveni 49 miljonus eiro.

“Summas ir lielas,” uzsver Jānis Vitenbergs. “Te būs jāmeklē neordinārs risinājums, jo budžetā šādi līdzekļi tik lieliem infrastruktūras objektiem ir grūti atrodami vai praktiski neiespējami. Es domāju, ka palīdzēt varētu militārās mobilitātes fonds. Tilts ir arī militārs mērķis, lai tas būtu valsts drošības jautājums ar lielāku iespēju pārvietoties arī militārām vienībām. Es redzu, ka tā ir iespēja, lai šo aktivitāti mēģinātu ietērpt un virzīt caur šo programmu.”

Satiksmes ministrs ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunāja arī jautājumus par tranzītielu stāvokli Jēkabpilī, kā arī valsts autoceļu stāvokli novada pagastos. Gan pašvaldība, gan iedzīvotāji saņēma solījumu, ka tuvāko divu līdz trīs gadu laikā tiks sakārtots ceļa posms Zasa – Rubeņi. Savukārt par citu autoceļu remontu konkrētus solījumus ministrs nesniedza, uzsverot, ka līdzekļu visam uzreiz nekad nepietiks. Ir dažādi fondi un programmas, kurās pašvaldība var piedalīties, lai pretendētu uz valsts atbalstu ceļu sakārtošanai.

“Visi runā par ceļiem, veido jokus par mūsu ceļu situāciju, stāda kartupeļus bedrēs un tā tālāk,” saka Jānis Vitenbergs. “Ilgstoša problēma, nepietiekams finansējums. To visu diezgan sarežģīti būs lauzt, bet esmu apņēmības pilns katrās budžeta sarunās par to cīnīties. Vienlaikus nevar noliegt, ka ļoti daudz ir izdarīts. Nevar salīdzināt Jēkabpilī pirms 10 gadiem un Jēkabpili šobrīd. Es domāju, ka tas ir redzams katram iedzīvotājam. Bet man prieks par Jēkabpils pašvaldības vadības ambīcijām. Esmu ar tām saskāries arī iepriekš, vadot Ekonomikas ministriju. Priekšā būs ļoti daudz projektu, ar kuriem jāstrādā. Nevar gaidīt, ka to izdarīs pašvaldība, pašvaldība prasīs no manis, bet kopā mēs varam to izdarīt.”

Jānis Vitenbergs klātienē apskatīja autoceļa posmu Jēkabpils – Sala, kur jau drīzumā sāksies gājēju celiņa un veloceliņa būvniecība, ko nodrošinās valsts. Tāpat ministrs apskatīja vairākas pilsētas tranzītielas, Krustpils dzelzceļa staciju, kā arī autoceļu P72.

Sandra Paegļkalne

n
no Jēkabpils tālā gala 14.05.2023 22:08
Ja kāds grib pa muti dabūt, lai atnāk līdz Sudraba ābelei.
T
Triptihs 14.05.2023 22:20
zem Sudraba ābeles zariem , tik krāšņiem un lenkni salapotiem
Tiku pakļauts spērieniem, džbiem, āķiem un aperkotiem
Labi, ka neesmu vakarējais un strādāju par mehāniķi Zasā
Ar gāmurā iestrēgušu skrūvgriezni izbrucējs palika guļam tur,,, rasā
P
Pareizaisjautājums 15.05.2023 07:01
Ir simti tūkstoši ābeļu ar četriem zariem... bet, vai kāds ir redzējis ābeli ar četriem stumbriem?
t
tuvais gals 15.05.2023 12:03
tur Tevi aiz debesu zvana pievilks pie viena zara
A
Annas Germanas fani 15.05.2023 13:32
tuvais gals rakstija: tur Tevi aiz debesu zvana pievilks pie viena zara
ļautiņi tanku pasaules. CS nieku un citu jenķu sūdu iepaidā kļūst aizvien virtuāli nežēlīgāki,...tādiem derētu panēsāt mistera Jeļizarova aparātu , tas velk un dziedē..ak, mani nabaga izmirstošie bauri...

Bet, tagad laiks dzejai :
Pār Latvijas laukiem nogulst pavasara miglas klāņi
Tuvu un tālu apkārtnē rūc Sibijāņi
Tur bābas ar strapōnu šekumā auļo fantāzijas stepēs
Un auļos , kamēr laktācijas perioda orgāni sa-rēpēs..
N
Niknis 14.05.2023 17:47
Vai kāds aizveda ministru apskatīt tos 4 km no Aknīstes līdz Lietuvas robežai?
Vajadzēja izvizināt.
P
Pareizaissecinājums 14.05.2023 18:44
Tos 4 km no Aknīstes līdz Lietuvas robežai var atstāt atmatā, jo pēc desām un maizes taču uz Lietuvu neviens vairs nebrauc!
Un krodziņš ,,Voveraite,, gan jau ir sabrucis un satrunējis.
L
Lai top 13.05.2023 21:24
Zalvē būs militārs poligons, tad varbūt uz tā rēķina tiltu dabūsim? Cik gadus tilts ir solīts? Laiks būtu solījumus pildīt!
P
Pareizā atbilde 15.05.2023 07:15
Lai cik ironiski nebūtu, Tavs domu gājiens ir pareizs - smagie NATO tanki ir diezgan bezpalīdzīgi , ja apkārtnes tiltu nestspēja ir reāli divreiz mazāka, nekā šo tanku svars. Ar mitrainēm , ezeriem un pauguriem pārpildītā LV teritorija ir liels izaicinājums priekš smagajiem militārajiem transporta līdzekļiem.
Tāpēc ir liela cerība, ka tiltu saimniecība šobrīd tiek steidzīgi sakārtota tieši šī, militārā aspekta dēļ.
Ja K.Ulmanis reiz deklarēja, ka ,,mūsu nākotne ir mūsu teļos,, , tad mēs varam droši uzskatīt, ka LV infrastruktūras nākotne ir NATO tankos.
Šī iemesla dēļ , izmantojot dabisko ģeogrāfisko situāciju Jēkabpilī ir jābūvē VĒL DIVI droši tilti - viens pret Daugavsalas ielu , kur jau ir tilts un otrs - izmantojot salu, kur reiz dzīvoja tik kolorītais Jānis Burkāns.
Pie viena varētu realizēt ideju par Jēkabpils HES , kas ļautu Daugavas plūdu problēmu aizmirst uz ilgiem , ilgiem gadiem.
S
Skats no malas 13.05.2023 15:16
Ministrs ir arī hokeja fans. PČ Rīgā sācies. Piekdien LV pakāsa bijām skrobīgi pret Kanādu 0 : 6, bet cerība vēl ir, ka tālāk būs labāk. Uzstādīts jauns PČ spēļu biļešu iegādes rekords – 3300 biļetes 1 dienā, Piektdien laistas tirdzniecībā stāvvietu(!) biļetes uz Slovēnijas–Šveices hokeja spēli, - izpirktas zibenīgi 15 min laikā,
Sestdien 20:20 spēle Latvija - Slovākija...
K
Kalvīšam čoms 13.05.2023 16:23
Mans čoms arī ir baigais hokeja fans.
O
Observer 13.05.2023 10:32
Neatkarīgi no tam, kuri politiķi ieņem satiksmes ministru amatus, mēs braucam no viena grāvja otrā grāvī.
Padomāju... varbūt mums vajadzētu ,,Vidusceļa ministru,,?
Kā jums škiet?
z
zinātājs 13.05.2023 09:07
Nezināju, ka Vitenbergs ir tik garš. Domāju, ka viņš ir Ragaiņa augumā vai pat mazāks. Kā Salcevičs, bet ministrs ir pat garāks par Krapu.
z
zinātājs 13.05.2023 09:53
Videooperatora un montāžista darbs jāuzslavē, jo nekur nav redzamas pašvaldības policistu aplenktas cilvēku masas, kas gribētu ar aci pret aci ar ministru aprunāties.
p
policijas fans 13.05.2023 17:24
zinātājs rakstija: Videooperatora un montāžista darbs jāuzslavē, jo nekur nav redzamas pašvaldības policistu aplenktas cilvēku masas, kas gribētu ar aci pret aci ar ministru aprunāties.
Vai visi pieci policisti bija ?
H
He he 15.05.2023 17:21
Ragainītis kā susļiks lēkāja apkārt,te priekšā te pakaļā.Bail palika,ka nesamin kā pleksti .
V
Vietējais 13.05.2023 08:48
Varbūt ne par tēmu,bet tomēr... .Šorīt NRA izlasīju rakstīto par Levitu.Beidzot īstajos vārdos ir pateikts kāds Levits ir bijis un turpina būt.TIKAI pēc aptaujas 64 % viņam dod negatīvu vērtējumu,bet patiesībā tas ir daudz lielāks.Tādā gadījumā man rodas jautājums,kas notiek NA un vienotības deputātu,ministru galvās,ja viņi bija gatavi atkal Levitu virzīt prezidenta amatam ???
z
zinātājs 13.05.2023 09:08
Nezinu, kā citi, bet tad jau labāk Levits nekā Rinkēvičs.
V
Viesis 13.05.2023 09:32
zinātājs rakstija: Nezinu, kā citi, bet tad jau labāk Levits nekā Rinkēvičs.
Nevajag ne vienu,ne otru!
V
Vietējais 13.05.2023 09:55
Viesis rakstija: Nevajag ne vienu,ne otru!
Bez politikas.Rinķevičs var būt prezidents tādiem kā Streips un viņiem līdzīgiem... .Normāliem cilvēkiem tas ir kauns un negods.Bet daudziem,diemžēl,tas ir moderni un kruta...
n
nu ja, bet 13.05.2023 17:27
Vietējais rakstija: Bez politikas.Rinķevičs var būt prezidents tādiem kā Streips un viņiem līdzīgiem... .Normāliem cilvēkiem tas ir kauns un negods.Bet daudziem,diemžēl,tas ir moderni un kruta...
Bet pats Lukašenko pirms kāda laika teica, ka homoseksuāļi darbus padara labi, var uzticēt arī atbildīgus amatus, bet reklamēties viņiem neļaus.
V
Vai ne? 13.05.2023 07:11
Tur taču vēl acis bola arī livānu dzērājiņš... Nez , kad goguli paņems atpakaļ?
J
Jocīgie 13.05.2023 06:48
Nez ko JL neparādīja, kā tika pētītas tranzīta ielas, kuras ir ļoti sliktā stāvoklī? Un ko par tām teica šis Rīgas kungs? Karoče tiem saviebtajiem ģīmjiem problēmas nebūs jārisina, jo ceļi priekš viņiem tā nav aktuāla tēma un problēma!
A
Astro 13.05.2023 02:32
Vitenbergs velk,mūsējie strādā un sten!
A
Astro - > Distiham 13.05.2023 02:04
Uz jaunā tilta nederi,
Braukt pa to neceri!
K
Kilgors Trauts 12.05.2023 23:00
Tādi jauni, labi baroti cilvēki, būtu nu strādajuši ko derīgu, nevis 1 tēlo uzmanīgu klausītāju, un šitas resnītis kreisajā pusē, ahūno slepeno aģentu -apsarģeli, kurs tūlīt izraus Antōnu Gloku numur 18 un nobērs kārtu pa cotogutāņiem, kukuāņiem vai Domājošo Gāzi no Plutona...
K
Kilgors Trauts 12.05.2023 23:01
labajā pusē , skatoties no priekšas, bet es skatos kas manis uzturētajiem kreslapirģožņikiem ir Mizanscēnā

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->