Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.09.2022 15:38

Pirmajā pusgadā Jēkabpils novadā reģistrēti 176 jaundzimušie 0

Pirmajā pusgadā Jēkabpils novadā reģistrēti 176 jaundzimušie

No 1.janvāra līdz 30.jūnijam Jēkabpils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 176 jaundzimušie. Tas ir par 13 vairāk nekā 2021.gada pirmajā pusgadā. No reģistrētajiem bērniem 92 ir zēni, 84 – meitenes. Viņu vidū ir arī viens dvīņu pāris.

Par mazulīšu vārdiem – reģistrēti gan internacionāli vārdi, tādi, kuri zināmi arī ārvalstīs, tomēr ir arī latviski senvārdi. Populārākie vārdi Jēkabpils novadā pirmajā pusgadā ir – zēniem: Lūkass - 4, Everts – 3, Gustavs – 3, Oskars – 3, Marks- 3; Amēlija – 4, Katrīna – 4, Patrīcija – 3, Odrija – 3, Sofija – 2.

Kopš 2022. gada janvāra ir palielināts pašvaldības piešķirtais vienreizējais pabalsts ģimenēm, kurās piedzimis mazulis, – tā apmērs ir 300 eiro. Šo pabalstu ģimene saņem, ja vienam no vecākiem pēdējos 12 mēnešus dzīvesvieta bijusi deklarēta Jēkabpils novadā. Šo pabalstu saņēmušas vairāk nekā 220 ģimenes.

Jēkabpils novada Dzimtsarakstu nodaļā 78 reģistrētie mazuļi piedzimuši ģimenēs, kurās vecāku laulība nav reģistrēta.

Vasara ir laulību slēgšanas laiks – līdz 1.septembrim 2022.gadā Jēkabpils novada pašvaldībā reģistrēta 151 laulība – teju katru vasaras nogali kāds pāris teicis viens otram “jā” vārdu.

Laulības, kuras tiek reģistrētas ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām, bijušas 12. Pāri vēlējušies laulāties Krustpils pilī, Radžu ūdenskrātuvē, Biržu ūdensdzirnās, kā arī izvēlējās laulību reģistrēt sev īpaši nozīmīgās vietās, piemēram, sava lauku īpašuma teritorijā.

Jēkabpils novadā šī gada pirmajā pusgadā ir šķirtas 48 laulības.

Mirstība Jēkabpils novadā ir samazinājusies, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, – reģistrēti 403 mirušie. Tas ir par 75 mazāk nekā pērn šajā laikā.

Informāciju sagatavoja Jēkabpils novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa un Dzimtsarakstu nodaļa

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->