Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.11.2022 16:43

Kāpēc ielu un ietvju uzturēšanai Jēkabpils novadā izvairās lietot smiltis? 25

Kāpēc ielu un ietvju uzturēšanai Jēkabpils novadā izvairās lietot smiltis?
Skatīt video

Jau nedēļu Jēkabpils novadā valda sals un sniegs, un tas nozīmē ziemas sezonas sākumu arī ceļu uzturētājiem. Jēkabpils novada pašvaldībā par ielu un ietvju uzturēšanu atbildīgie dienesti jau iztērējuši pirmās tonnas sāls.

“No ziemas sezonas sākuma līdz šim brīdim Jēkabpils ielu uzturēšanas darbos ir nobraukti vairāk nekā 500 kilometri,” stāsta Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes vadītājs Ilmārs Luksts. “Autoceļu attīrīšanai no sniega nobraukti 170 kilometri, bet autoceļu slīdamības samazināšanai, autoceļus apstrādājot ar sāli, nobraukti 355 kilometri. Izlietotas gandrīz 50 tonnas sāls.”

Līdzīgi kā citviet Latvijā, arī Jēkabpils novadā ielu kaisīšanai pārsvarā tiek izmantots mitrais sāls. Sabiedrībā bieži izskan diskusijas par šī maisījuma negatīvo ietekmi – sāls bojā apavus un automašīnas, kā arī ir kaitīgs mūsu četrkājainajiem draugiem. Ir vēl citi pretslīdes materiāli, piemēram, smiltis un sīkās šķembas, bet pašvaldībā skaidro, ka tie var radīt problēmas ar kanalizācijas sistēmu.

“Smiltis nekur nesadalās un nepazūd, brīdī, kad kūst sniegs, tās nonāk labākajā gadījumā zaļajā zonā, bet sliktākajā gadījumā – lietus ūdens novadīšanas kanalizācijā. Kanalizācija “aizsitas” ar smiltīm, pēc tam mums ir problēmas ar lietus ūdens novadīšanu,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Problēmas, kas var rasties ar kanalizācijas sistēmu, ir iemesls, kādēļ netiek izmantotas arī sīkās šķembas. Turklāt sāls ir ekonomiski visizdevīgākais materiāls, kas nodrošina ne tikai aizsardzību pret slīdēšanu, bet arī apledojuma veidošanos.

Ja galvenās ielas un ietvju posmi, kas ir pašvaldības pārziņā, tiek ļoti rūpīgi tīrīti un kaisīti, citādāk ir mazākās ieliņās, kur tīrīšana un kaisīšana tiek veikta retāk. Vietvarā atgādina, ka ielas un ietves tiek uzturētas atbilstoši uzturēšanas klasēm. Visbiežāk tiek tīrītas un kaisītas galvenās ielas, kas atbilst A klasei, savukārt C un D klases ielās šie darbi tiek veikti daudz retāk.

Raivis Ragainis skaidro, ka šajā sezonā situācija būs ļoti līdzīga tai, kāda bija pagājušajā ziemā: “Diemžēl lielāku finansējumu mēs neradām, jo pagājušā gada lielie sniegi, kas bija pilsētā, kas mums bija jāved laukā, jau tā iegrieza pa šo budžeta sadaļu “Ceļu uzturēšanas fonds”. Papildu finansējuma nav. Mēs nevaram visur vienādi uzturēt ielas, jo mums ir Aknīste, Viesīte, Zasa, Sala, daudzas citas apdzīvotas vietas, kur arī ir jāuztur ielas. Mēs darbojamies atbilstoši tam, kurā klasē šie ceļi ir ielikti. Ja sniegs uzsnigtu vienreiz, piemēram, uzsnigtu, vairāk nesnigtu, bet turētos, tad mēs noteikti kādā laika periodā iztīrītu pilnīgi visu, tad visiem būtu vienādi apstākļi. Zinot, ka rīt atkal piesnigs, mēs jau gatavojamies tam, lai lielie ceļi būtu kārtībā.”

Sandra Paegļkalne

Informācija par Jēkabpils pilsētas ielu uzturēšanas prasībām atrodama šeit, savukārt sadalījums uzturēšanas klasēs atrodams šeit

D
Dibens 27.11.2022 11:59
Par kādu salu te iet runa? - 4 tas ir sals? ??
D
Dibenpriekša 27.11.2022 13:14
Naktī būs -40.
A
Astro 26.11.2022 15:00
Jociņš smaidam!

Ir divu veidu cilvēki:vieni paceļ garastāvokli,otri - asinsspiedienu.
A
Astro 26.11.2022 14:00
Lietot smiltis izvairās,
Sāli kaisīt nebaidās.
p
pietiek!! 26.11.2022 13:37
A , nu ka visi slotas un liekšķeres rokā tīrīt ietves, nav te ko gudroties!!
L
Lauki 26.11.2022 09:18
Pagastos ceļus nekad nav kaisījuši. Ko te var ņaudēt?
V
Vietējais 26.11.2022 09:24
Stipri tev patīk līst d.benos ..
v
viss normāli 26.11.2022 10:42
Tieši tā, sen sen atpakaļ mēdza nokaisīt kādu stāvāku pauguru(kalnu), tad to pārstāja darīt, bet izbēra grants kaudzi paugura(kalna) pakājē un katrs interesensts varēja pats kaisīt, ja netika augšā. Arī labi.
V
Vietējais 26.11.2022 11:02
viss normāli: Tieši tā, sen sen atpakaļ mēdza nokaisīt kādu stāvāku pauguru(kalnu), tad to pārstāja darīt, bet izbēra grants kaudzi paugura(kalna) pakājē un katrs interesensts varēja pats kaisīt, ja netika augšā. Arī labi.
Dzīve iet un tai jāiet uz priekšu.Agrāk laukos sausās tualetes ,apkure ar krāsnīm,mājas bez karstā ūdens,bez dušas bija norma.Ar ceļiem bija daudz labāk,jo tur ir arī drošība Pad.laikos visus ceļus,pa kuriem bija autobusu maršruti,ja bija nepieciešams,tīrīja un kaisīja pa naktīm.Ceļš slidens,autobusa vadītājs ņem lāpstu un iet kaisīt kalnu...Ap Kaldabruņu tādu vietu padaudz...Nevajag dzīvē nolaisties ne fiziski,ne morāli...
L
Lauki 26.11.2022 11:31
Vietējais: Stipri tev patīk līst d.benos ..
Mans komentārs bija sarkasms. Slikti tev pielec un slikti tu saproti cilvēkus. Pie d... tavi dibeni.

Īstenībā visā novadā VISIEM CILVĒKIEM VISI PAKALPOJUMI IR JĀNODROŠINA VIENĀDI. Bet... Ir izdomāti likumi sadalot ceļus klasēs, lai tikai ieekonomētu naudu uz cilvēku drošības un ērtības rēķina. Ja pie cilvēka pēc ilgstošas snigšanas, kad ceļi nav tikuši iztīrīti nedēļas laikā nevar iebraukt ātrā palīdzība vai arī cilvēki netiek līdz veikalam, kurš laukos atrodas kilometriem tālu, tad tas ir noziegums!
A
Aga 26.11.2022 11:42
Vietējais: Dzīve iet un tai jāiet uz priekšu.Agrāk laukos sausās tualetes ,apkure ar krāsnīm,mājas bez karstā ūdens,bez dušas bija norma.Ar ceļiem bija daudz labāk,jo tur ir arī drošība Pad.laikos visus ceļus,pa kuriem bija autobusu maršruti,ja bija nepieciešams,tīrīja un kaisīja pa naktīm.Ceļš slidens,autobus..
Ar ko dad kaisīs tos paugurus, ar sniegu? Kur smilts čupas pie pauguriem? Pat pie dzelzceļiem nav?
V
Vietējais 26.11.2022 13:28
Aga: Ar ko dad kaisīs tos paugurus, ar sniegu? Kur smilts čupas pie pauguriem? Pat pie dzelzceļiem nav?
Mēs te vāramies par detaļām,bet patiesā bēda ir daudz dziļāk.Es jums nejautāšu,par ko balsojāt pēdējās vēlēšanās.Visi zinām,ka Latvija ir praktiski nabadzīgākā valsts ES,toties Latvijā ir vislielākais ierēdņu skaits ,visos varas līmeņos.Pamēğiniet godīgi ,vismaz sev,atbildēt ,KĀPĒC ?Mana atbilde,tāpēc,ka pie varas visos varas līmeņos,pārsvarā ir nejēgas,savtīgi pašlabuma meklētāji,shēmotāji,kuri dzīvo tālu no reālās dzīves,kuri bez kautrēšanās savām algām piemet tūkstošus....
v
vārds 26.11.2022 13:31
Vietējais: Stipri tev patīk līst d.benos ..
kāds te sakars ar dibeniem? Lien kur gribi. Nav teikts ,ka jākaisa tikai ar smiltīm, var izmantot granti, pelnus, akmeņogļu izdedžus u.t.t.
z
zinātājs 26.11.2022 07:32
Ja kāds vēl nezina, kāpēc Daugavā pie Jēkabpils vairs nav zušu un lašu, tad tikai tāpēc, ka uz ceļiem un ielām izkaisītā sāls nonāk upē, bet minētajām zivīm tas nepatīk, jo viņas no jūrām un okeāniem nāca Daugavā atelpoties.
d
duraks 26.11.2022 09:15
Tad vajadzētu būt siļķēm.
v
vārds 26.11.2022 13:33
Jā, kur ir siļķes ! Atbildi !! Ja ne tad pa purnu !
V
Vietējais 26.11.2022 00:04
Ne jau materiālos ir problēma.Ragainis drīz pēc vēlēšanām paziņoja,ka budžeta lielākā daļa tiek tērēta algām un prēmijām.Ja ielas kārtīgi kops,naudas nekam citam vairs nebūs,bet radīt kaut kādu iespaidu,ka viss notiek,noteikti gribās.
N
Neķītrais masāžists 25.11.2022 19:22
A, tajās ielās, kur nav to lietus ūdeņu notektrubu, ar smiltīm nekaisa?
J
Jefiņš 25.11.2022 18:50
Smiltis izžūst un ir arī putekļi. Ādas apavus vajag ar nesālītiem cūku taukiem smērēt, tad sāls nebojās tos. Ideāli ir apavu smērēšanai āpšu tauku, bet tos nav viegli iegūt, pat ja izdosies , bet nāks gaismā, tad būs kas brēc par noziegumu pret dabu. Plastmasas un gumijas apaviem sāls neko nevar nodarīt.
A
Astro 25.11.2022 18:34
Uz ielām smiltis nekaisīs,
Mitrumu ar sāli maisīs.
A
Astro 25.11.2022 18:26
Suņa ķepām sāls ir kaitīgs,
Vai pie sāls ir suņuks vainīgs?
D
Distihs 25.11.2022 18:23
Sētnieki no bailēm bāli,
Uz ietvēm kaisa tikai sāli.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->