Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.08.2022 16:03

Jēkabpils novada pašvaldība atbalsta olu un olu produktu ražotnes izveidi 0

Jēkabpils novada pašvaldība atbalsta olu un olu produktu ražotnes izveidi

Jēkabpils novada domes sēdē atbalstīta SIA “Gallusman” paredzētā olu un olu produktu ražotnes kompleksa izveide. Ražotne tiks veidota bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā, Krustpils pagastā.

Saskaņā ar ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumā aprakstīto ražotnes kompleksa infrastruktūras izvietošanai tiek izskatīti divi alternatīvi risinājumi (“A” un “B” alternatīva). Proti, jaunputnu novietņu apbūves zona abu alternatīvu gadījumā paredzēta no zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 5668 007 0462, potenciāli atdalāmā zemes vienības daļā ar kopējo platību ap 13 ha, savukārt dējējvistu turēšanas novietņu un kompleksa pamatražošanas infrastruktūras izvietošanai (t.sk. olu šķirošanas un pārstrādes, graudu pirmapstrādes, uzglabāšanas un barības ražošanas, putnu mēslu pārstrādes un siltumapgādes infrastruktūrai) izskatīti divi izvietojuma varianti: “A” alternatīvas gadījumā - zemes vienībā ar kadastra apzīmējumu 5668 007 0507 (29,48 ha), bet “B” alternatīvas gadījumā -  zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 5668 007 0482 potenciāli atdalāmā zemes vienības daļā (ap 30 ha). Salīdzinot abas alternatīvas, ziņojumā secināts, ka “A” alternatīvas gadījumā kompleksa pamatražošanas infrastruktūras izvietošanai paredzētā zemes vienība atrodas vismaz 500 m tālāk no paredzētās darbības teritorijas Dienvidu daļā esošajām dzīvojamās apbūves teritorijām un no Jēkabpils pilsētas robežas, līdz ar ko arī ietekme attiecībā uz gaisa piesārņojumu, smakām un trokšņiem uz tuvākajām dzīvojamās apbūves teritorijām “A” alternatīvas gadījumā ir mazāka.

Informāciju par aktuālo ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu Jēkabpils novada pašvaldība saņēma 2022. gada 27. jūlijā. Saskaņā ar ziņojumā norādīto paredzētās darbības ietvaros tiks ražotas čaumalu olas, kā arī šo olu pārstrādes produkti – šķidrie un sausie olu produkti, kas pamatā tiks eksportēti. Kopumā kompleksā paredzēts izbūvēt līdz 16 dējējvistu novietnes un līdz 9 jaunputnu izaudzēšanas novietnes, putnu barības ražošanas cehu, olu un olu produktu ražošanas cehu un saistošās inženierkomunikācijas – ūdensapgādes, kanalizācijas, elektroapgādes un sakaru tīklu infrastruktūru, kā arī notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un biomasas katlu māju kompleksa siltumenerģijas vajadzību nodrošināšanai. Putnu mēslu apsaimniekošanai tiks izbūvētas modernas putnu mēslu pārstrādes iekārtas, kas aprīkotas ar augstas efektivitātes gaisa attīrīšanas sistēmu. Putnu mēslu pārstrādes rezultātā tiks saražots jauns produkts - organiskais augsnes mēslojums granulu veidā, kas izmantojams lauksaimniecībā fosilo vai rūpnieciski ražoto minerālmēslu vietā. Tāpat šāda putnu mēslu apsaimniekošanas risinājuma izvēle ļaus būtiski mazināt vides riskus un nelabvēlīgu smaku rašanos. Kompleksa darbības nodrošināšanai tiks radītas līdz 200 jaunas darba vietas vietējiem iedzīvotājiem, nodrošinot darba iespējas tādu profesiju pārstāvjiem kā – inženieri, zootehniķi, veterinārārsti, ražošanas, tehniskais un cits personāls.

27. jūlijā Jēkabpils novada pašvaldība saņēma arī Vides pārraudzības valsts biroja vēstuli ar atzinumu par SIA “GALLUSMAN” vistu novietņu kompleksa – olu un olu produktu ražotnes izveidi Jēkabpils novadā, Krustpils pagastā ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu. Balstoties uz biroja veikto novērtējumu, nav identificēti paredzētās darbības realizāciju pilnībā aizliedzoši faktori, tomēr tās īstenošanai pastāv riski, kas saistīti ar jauniem tehniskiem/tehnoloģiskiem risinājumiem, to iespējamajiem ierobežojumiem, kuru pārvaldību turpmāk būs iespējams regulēt ar modeļu (attiecībā uz gaisa piesārņojuma, smaku un trokšņa izkliedi) validāciju un atļauju.

Ar Ziņojumu un tā pielikumiem var iepazīties ziņojuma sagatavotāja SIA “Geo Consultants” (kā ierosinātāja pilnvarotās personas) tīmekļa vietnē.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->