Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 31.08.2022 15:57

Jēkabpils namu pārvalde pārņems apsaimniekošanā daudzdzīvokļu mājas sešos pagastos 0

Jēkabpils namu pārvalde pārņems apsaimniekošanā daudzdzīvokļu mājas sešos pagastos
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu nodot pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “JK Namu pārvalde” apsaimniekošanā 51 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju sešos pagastos. No 2023.gada 1.janvāra Jēkabpils namu pārvalde savā apsaimniekošanā pārņems daudzdzīvokļu mājas Dignājas, Dunavas, Kalna, Leimaņu, Rubenes un Zasas pagastā. Lai informētu iedzīvotājus par gaidāmajām izmaiņām, namu pārvalde organizē tikšanās pagastos. Nupat aizvadītas sanāksmes Dunavā un Dignājā.

“Iedzīvotājiem tas saistīsies ar izmaiņām ne tikai finansiālā ziņā, bet arī saņemto pakalpojumu ziņā,” stāsta SIA “JK Namu pārvalde” valdes locekle Elija Freija. “Jēkabpils namu pārvalde piedāvās obligātās nepieciešamās apsaimniekošanas darbības – sētnieka un apkopēja pakalpojumus, tāpat būs nodrošināts dienests, kurš izbrauks gadījumos, ja notiks kādas avārijas, negadījumi.”

Iedzīvotāji varēs izvēlēties, vai nodrošināt mājas koplietošanas telpu tīrīšanu un mājai piegulošās teritorijas sakopšanu pašiem, vai piesaistīt namu pārvaldes sētniekus un apkopējus. Tāpat varēs izteikt viedokli un balsot par namu pārvaldes speciālistu sagatavotajiem darbu plāniem katrā mājā. Pagaidām vēl nav zināmi ne plānotie darbi, ne pakalpojumu izmaksas.

“Šobrīd mēs sākam intensīvu darbu, lai apzinātu visu dokumentāciju, ko mēs pārņemsim no pašvaldības, un apzinātu, kādā tehniskajā stāvoklī ir mājas,” skaidro Elita Freija. “Katrai mājai tiks veikts uzmetums par izdevumiem, kas saistīsies ar apsaimniekošanu. Tad mēs ar iedzīvotājiem tiksimies gada nogalē, lai piedāvātu un lūgtu nobalsot par izmaksām un iespējamo apsaimniekošanas modeli.”

Ņemot vērā, ka pašvaldības dzīvokļu īrniekiem nav balsošanas tiesību, namu pārvalde aicina iedzīvotājus iegūt dzīvokli savā īpašumā. Ja īres līgums ir noslēgts līdz 2001.gada 31.decembrim, iedzīvotājam ir iespēja iegūt dzīvokli savā īpašumā. Sīkāk par šo iespēju var uzzināt, vēršoties namu pārvaldē. Savukārt dzīvokļu īpašnieki var lemt par biedrības dibināšanu, ja vēlas ēku apsaimniekot bez namu pārvaldes iesaistes. Jēkabpils namu pārvalde turpinās organizēt tikšanās pagastos, tādēļ iedzīvotāji aicināti sekot līdzi informācijai par plānoto sanāksmju norises vietām un laikiem.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->