Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.03.2023 20:11

Izzāģē kokus pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas 30

Izzāģē kokus pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas
Skatīt video

Pēc Jēkabpils reģionālās slimnīcas pasūtījuma tiek veikta koku zāģēšana ārstniecības iestādes teritorijā. Šādu rīcību negatīvi vērtē Jēkabpils novadpētnieki, kuri uzsver, ka pie slimnīcas esošais priežu sils ir 162 gadus vecs, speciāli iesēts un iestādīts vēl pirms pašas slimnīcas būvniecības, lai apturētu smiltis, kas no Daugavas senās gultnes tika nestas iekšā pilsētā.

“Koki ir vēsturiski,” saka novadpētniece Sarmīte Ozoliņa. “Tukšā vietā koki ir sēti un stādīti. Manā foto kolekcijā ir ļoti daudz fotogrāfiju par to, kā Jēkabpils ģimnāzijas skolēni skaistās pavasara dienās, acīmredzot, tās ir Mežu dienas, skaisti sapucējušies, baltos kreklos, ar lāpstām un jaunajiem kociņiem ir devušies stādīt šo mežu. Es nevaru saprast, kā var ienākt prātā šos skaistos kokus zāģēt nost.”

Sākotnēji no slimnīcas vadības izskanēja informācija, ka meža vietā tikšot veidots parks, un iedzīvotāji sociālajos tīklos jau pauda bažas, vai slimnīcas pacientiem nomierinošās meža ainavas vietā pa logiem pavērsies skats uz kapiem, kas atrodas uzreiz aiz meža.

“Gaišā dienas laikā varēs vērot krustus un pieminekļus, bet tumsā vērties svecīšu liesmiņās uz kapu kopiņām. Vai tas veicinās pacientu ātrāku izveseļošanos?” jautā biedrība “Jēkabpils mantojums” savā Facebook kontā.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Kaspars Čanders uzsver, ka informācija nav bijusi korekta: “Šī ir kļūda retorikā. Tas nav domāts parks, lai spīd cauri kapu krusti. Galīgi ne tā! Doma ir iztīrīt kritalas, iztīrīt ataudzes, kas ir uzaugušas. Pārsvarā tā ir mazvērtīgā koksne. Diemžēl arī kādu lielu, skaistu priedi mēs nozāģēsim, bet tikai tādēļ, ka tie koki ir bojāti. Ne mēs paši to izvēlējāmies, bet speciālists atbrauca un parādīja, kuri koki ir jāņem ārā. Diemžēl tās ir arī daudzas lielās, skaistās priedes ap stacionāru, bet tie koki ir bīstami. Labāk nozāģēt, nekā tie uzkrīt kādai mašīnai vai, nedod Dievs, kādam cilvēkam.”

Koku zāģēšanai ir saņemta Jēkabpils novada pašvaldības Koku izvērtēšanas komisijas atļauja, un komisijā uzsver, ka lielākā daļa zāģējamo koku ir mazvērtīgie koki, kas saauguši laika gaitā.

“No bērnības daudzi jēkabpilieši atceras, ka šis slimnīcas dārzs kādreiz bija skrajš, caurredzams, bija patīkami tajā uzturēties,” saka Jēkabpils novada pašvaldības Koku izvērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Inese Lapiņa. “Pēdējo gadu laikā netika veikti kopšanas darbi, tādēļ izveidojās blīvs pamežs, izveidojās džungļi. Tagad tiek izcirsti bojātie koki, slimie koki, tai skaitā arī tie koki, kuri pašreiz izskatās dzīvi, bet tiem ir konstatētas problēmas – gan sakņu trupes bojājumi, gan citu slimību bojājumi. Šo lielo koku nav daudz.”

Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība uzsver, ka pēc mazvērtīgo un slimību skarto koku nozāģēšanas nekādi citi darbi mežā netiks veikti, tikai kokmateriālu savākšana un teritorijas atbrīvošana no atkritumiem.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 31.03.2023 10:12
Cik zinu, tad kara laikā tajā mežā, ko tagad izzāģē, ebreji slēpās no fašistiskā holokausta, bet vēlāk patvērumu rada nacionālie partizāni. Novadpētnieces Ozoliņas sašutums ir pamatots, jo viņa zina, ko dara.
V
Vēsturiskais 31.03.2023 10:53
Zinātājam vajadzētu zināt, ka holokaustu veica nacisti. Vācu nacisti un LV teritorijā daži latviešu nacisti viņiem piepalīdzēja.
Fašisti , cik zināms, bija bieži sastopami Itālijā, bet Vācijā tie bija retums.
WW2 izraisītājus saukāt par ,,fašistiem,, - tā ir boļševiku ieviesta prakse, jo viņiem nepatika Hitlera partijas nosaukumā ietamborētais jēdziens ,,sociālistiskā,, .
Bet nu jau arī gudrākie krievi savos tekstos vairs nemuļļā fašisma jēdzienu un sauc lietas pareizajos vārdos.
A
Astro 31.03.2023 09:57
Nevajag daudz spriedelēt,
Smadzenītes pūderēt,
Katrs koks,kas mazvērtīgs,
Kļūst ar laiku nederīgs.
D
Dārzniekāzis 31.03.2023 09:15
Kasparu Čanderu pazīstu personīgi un varu apliecināt, ka tas ir viens no desmit prātīgākajiem cilvēkiem Jēkabpilī.
r
redzēju, kā vakar man garām aizgāja krūmi... 05.04.2023 15:22
tas . no Aknīstes trakonama? ich gratuliera, kasperl...
m
mežkopis 31.03.2023 09:13
Runa nav par vēsturi, bet pat koku vecumu. Kad koks ir sasniedzis savas augšanas griestus, tad tas ir jāzāģē, tāpat kā tiek pļauti rudzi, lai cik skaists izskatās lauks. Tas , ka kļūs redzami kapi tikai stimulēs slimniekus lietot ārstu izrakstītos medikamentus un nemest tos klozetpodā.
O
Observer 31.03.2023 09:08
Cik var novērot, tad vienīgā tēma, kas spēj sakustināt pusaizmigušo Jēkabpils ļaužu prātus, tā ir koku zāģēšana.
Vai jūs maz apjēdzat, cik smieklīgi un nožēlojami jūs izskatāties savā izmisīgajā cīkstiņā par ,,vēsturiskumu,, ?

Rodas sajūta ... ja cilvēki zinātu precīzu vietu, kur , kādreiz, klajā laukā baronam Korfam piemetusies caureja, ka tajā vietā arī kāds hiper-aktīvais censtos ierīkot vēstures objektu un staigāt tur apkārt stāstīdams visādas pasakas.
S
Skolnieciņš 04.04.2023 15:28
tev , kucei dod 2,7 eiro par nozagto koku, domā es nezinu, domes ānuslu laizītāja?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->