Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.03.2023 20:11

Izzāģē kokus pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas 30

Izzāģē kokus pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas
Skatīt video

Pēc Jēkabpils reģionālās slimnīcas pasūtījuma tiek veikta koku zāģēšana ārstniecības iestādes teritorijā. Šādu rīcību negatīvi vērtē Jēkabpils novadpētnieki, kuri uzsver, ka pie slimnīcas esošais priežu sils ir 162 gadus vecs, speciāli iesēts un iestādīts vēl pirms pašas slimnīcas būvniecības, lai apturētu smiltis, kas no Daugavas senās gultnes tika nestas iekšā pilsētā.

“Koki ir vēsturiski,” saka novadpētniece Sarmīte Ozoliņa. “Tukšā vietā koki ir sēti un stādīti. Manā foto kolekcijā ir ļoti daudz fotogrāfiju par to, kā Jēkabpils ģimnāzijas skolēni skaistās pavasara dienās, acīmredzot, tās ir Mežu dienas, skaisti sapucējušies, baltos kreklos, ar lāpstām un jaunajiem kociņiem ir devušies stādīt šo mežu. Es nevaru saprast, kā var ienākt prātā šos skaistos kokus zāģēt nost.”

Sākotnēji no slimnīcas vadības izskanēja informācija, ka meža vietā tikšot veidots parks, un iedzīvotāji sociālajos tīklos jau pauda bažas, vai slimnīcas pacientiem nomierinošās meža ainavas vietā pa logiem pavērsies skats uz kapiem, kas atrodas uzreiz aiz meža.

“Gaišā dienas laikā varēs vērot krustus un pieminekļus, bet tumsā vērties svecīšu liesmiņās uz kapu kopiņām. Vai tas veicinās pacientu ātrāku izveseļošanos?” jautā biedrība “Jēkabpils mantojums” savā Facebook kontā.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Kaspars Čanders uzsver, ka informācija nav bijusi korekta: “Šī ir kļūda retorikā. Tas nav domāts parks, lai spīd cauri kapu krusti. Galīgi ne tā! Doma ir iztīrīt kritalas, iztīrīt ataudzes, kas ir uzaugušas. Pārsvarā tā ir mazvērtīgā koksne. Diemžēl arī kādu lielu, skaistu priedi mēs nozāģēsim, bet tikai tādēļ, ka tie koki ir bojāti. Ne mēs paši to izvēlējāmies, bet speciālists atbrauca un parādīja, kuri koki ir jāņem ārā. Diemžēl tās ir arī daudzas lielās, skaistās priedes ap stacionāru, bet tie koki ir bīstami. Labāk nozāģēt, nekā tie uzkrīt kādai mašīnai vai, nedod Dievs, kādam cilvēkam.”

Koku zāģēšanai ir saņemta Jēkabpils novada pašvaldības Koku izvērtēšanas komisijas atļauja, un komisijā uzsver, ka lielākā daļa zāģējamo koku ir mazvērtīgie koki, kas saauguši laika gaitā.

“No bērnības daudzi jēkabpilieši atceras, ka šis slimnīcas dārzs kādreiz bija skrajš, caurredzams, bija patīkami tajā uzturēties,” saka Jēkabpils novada pašvaldības Koku izvērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Inese Lapiņa. “Pēdējo gadu laikā netika veikti kopšanas darbi, tādēļ izveidojās blīvs pamežs, izveidojās džungļi. Tagad tiek izcirsti bojātie koki, slimie koki, tai skaitā arī tie koki, kuri pašreiz izskatās dzīvi, bet tiem ir konstatētas problēmas – gan sakņu trupes bojājumi, gan citu slimību bojājumi. Šo lielo koku nav daudz.”

Jēkabpils reģionālās slimnīcas vadība uzsver, ka pēc mazvērtīgo un slimību skarto koku nozāģēšanas nekādi citi darbi mežā netiks veikti, tikai kokmateriālu savākšana un teritorijas atbrīvošana no atkritumiem.

Sandra Paegļkalne

h
ha ,ha 02.04.2023 17:08
Mūsējie rāda priekšzīmi, ka māk arī pilsētā malku cirst.Drīz brauks delegācijas arī par malkas sagādāšanu nākošajai ziemai.ha, ha !
p
pūpolsvētdiena 02.04.2023 08:24
Nu, kuru te vajag kārtīgi un veselīgi nomizot ar sedulkas siksnu ?!
K
Kasparam Č. 01.04.2023 12:43
Kaspar! Esi pazīstams kā saprātīgs gudrs cilvēks. Bet.... Nekas nav mūžīgs, arī koks un cilvēks. Kāpēc jau šodien jāzāģē priedes pie slimnīcas, ja tās vēl ir skaistas, dzīvelīgas? Kāpēc jāpaģēr, ka tās izgāzīsies? Pa tīro visu nost un ārā! nebūs nekādu problēmu....tiešām nebūs? arī tad, kad pāriesi citā darbā un paskatīsies uz puskoptiem košumkrūmiņiem pie slimnīcas?
z
zāģis 01.04.2023 14:14
Nomierinies. Kailcirte nav plānota, bet tikai sanitārā, ja nezini atšķirību, tad pajautā kādam mežsargam vai pameklē internetā ko saka māte Google. Citādi tāda analfabētiska pļāpāšana vien Tev sanāk, pats kaut ko iesaki un tad pats pret to cīnies.
S
Skumīgi 01.04.2023 12:26
Observer! Esat cinisma paraugs.....
Turpmākais pārdomām. Citāti no B.D. 24.03 2023. raksta par koku ciršanu.
1. Mērķis ir teritorijas sakopšana un ainaviska parka veidošana
2.Iecerēts, ka, izcērtot vairākus SIMTUS KOKU un krūmu, slimnīcas meža vietā varētu tikt izveidots parks.
Kas, par kādu naudu veidos šo ainavu parku? Vai Ervīns Keišs to zina un saprot, kas ir ainavu parks? Tomēr neiegūto vēl neesošo naudu jau dala.. Paldies, ka labiem mērķiem. Un kas tālāk?
3....cirtē iekļautas 73 parastās priedes, 46parastās apses, 91 blīgzna un324 parastās kļavas. Un tas skaitās izlases cirte?
Ir pazemojoši lasīt komentārus - ciniskus, un aizskarošus - par vēsturiskā saglabāšanu un kokiem ar skatu uz kapsētu.
Rodas sajūta, ka Jēkabpils pilna ar kokiem, kuri visi veci kā pasaule, bīstami un slimi. Jo vairāk runā par koku bīstamību dažādās pilsētas vietās, jo mazāk uzticības sacītais iedveš. Nopublicējiet iecerētā a..
O
Observer 01.04.2023 15:17
Tāpēc , kundzīt, jau es arī rakstu, lai kādu ,,aizskartu,, . Līdzīgi , kā to dara ikviens, kas vēlas izvēdināt pelējumu.
Bet, par komplimentiem paldies. Par ,,ciniķi,, mani pēdējo reizi nosauca , kad skolā mēģināju izlocīties no daiļlasīšanas skates.
M
Miuža meža ļoudis 05.04.2023 15:17
nevis 91 bļīgznas, bet tikai 87 !
r
re kā 01.04.2023 12:10
Piektdien Jēkabpilī no Daugavas izcelts bojāgājis cilvēks, ziņo aģentūra LETA.
T
Tevus 01.04.2023 09:54
VIENKĀRŠI NAUDAS ATMAZGĀŠANA.
k
koks 01.04.2023 10:00
Kādā veidā ar desmit kokiem to var izdarīt ? Tev tāda īpatnēja domāšana, kas robežojas ar aizdomīguma apmātību.
P
Prokurors un Komisārs Katāņi (nenošauts) 05.04.2023 15:19
koks: Kādā veidā ar desmit kokiem to var izdarīt ? Tev tāda īpatnēja domāšana, kas robežojas ar aizdomīguma apmātību.
ar pievienotās nevērtības nodokli, jums jēkabpilī ir profiņi- koksni pārdot par 2 eiro kubā, bet par sagādi rēķina 80 eiro kubā, no kuriem atrēķina 21 %, tas ir 16,8 eiro. Sēēsiet, nīkoņi, ai kā sēdēsiet...
D
Distihs 31.03.2023 18:51
Redzot priekšā resnu priedi,
Nomainu es zāģa sliedi.
J
Jefiņš 31.03.2023 16:21
Redzēju šodien, sanitārā cirsma tas nav nekas jauns, tā dara.
k
kNN 31.03.2023 16:06
Dundukiem, kas nesaprot priežu augšanas principus. Atstājot visu kā ir, visdrīzāk visa audze turpina augt, bet izretinot vecas priedes, sagaidāmi daudzi izgāšanas un lūzšanas gadījumi. Pie retināšanas stipri pieaug vēja slodze uz katru konkrētu koku.
N
Neķītrais masāžists 31.03.2023 19:57
Gan jau viņi to zina, bet vai tas kādu kolīšit? :D No slimnīcas logiem toč krustus slimnieki aiz gara laika varēs skaitīt.
D
Dārzniekāzis 01.04.2023 10:16
Jā, kādreiz ir vēroti šādi gadījumi. Tērvetē Arvīda Ulmes vadībā ,,dabas draugi,, ,,atbrīvoja,, dižkokus no pameža un pēc gada tur patiešām vējš izgāza hiper-aktīvistu ,,atbrīvoto,, priedi. Bet tas bija paugura virsotnē, kamēr pie slimnīcas šeit pieminētās priedes aizsargā gana liels meža masīvs. Nav ticams, ka te kas lūzīs.
ā
āzisparastais 01.04.2023 11:52
Dārzniekāzis: Jā, kādreiz ir vēroti šādi gadījumi. Tērvetē Arvīda Ulmes vadībā ,,dabas draugi,, ,,atbrīvoja,, dižkokus no pameža un pēc gada tur patiešām vējš izgāza hiper-aktīvistu ,,atbrīvoto,, priedi. Bet tas bija paugura virsotnē, kamēr pie slimnīcas šeit pieminētās priedes aizsargā gana liels meža masīvs. Na..
Koki negāžas tāpēc, ka pa apakšu iztīrīsi lazdu atvases vai citu apaugumu, bet gāžas tāpēc, ka ... vecums un pienācis laiks, tas ir arī pie kokiem novērots. Cita lieta, ja atstātu tikai vienu priedi smukumam un citas nozāģētu, tad gan to vējš ātri izgāztu.
r
redzēju, kā vakar man garām aizgāja krūmi... 05.04.2023 15:20
Dārzniekāzis: Jā, kādreiz ir vēroti šādi gadījumi. Tērvetē Arvīda Ulmes vadībā ,,dabas draugi,, ,,atbrīvoja,, dižkokus no pameža un pēc gada tur patiešām vējš izgāza hiper-aktīvistu ,,atbrīvoto,, priedi. Bet tas bija paugura virsotnē, kamēr pie slimnīcas šeit pieminētās priedes aizsargā gana liels meža masīvs. Na..
Ulme atstāja masīvu pie slimīcas , lai būtu ko apvērot pa logu, kamer kādu pusgadu gulēs ar SMB...
H
Hofmaāņ pasakas pret boloņas sistematisko debilizāciju 31.03.2023 12:43
sarmīte ir šodienas izglītības idiotkonveijera produkts Škaisti skolēni, skaisti apģērbušies, skaistā vasaras dienā nozāģēja man skaistās kājas, kuras nebija pietiekami skaisti noskūtas un kuru apsvilušas spal;vas nedaudz skaisti oda...Skaistā rudens dienā, kad smaržoja vizbulītes un skaisti dziedāja krāšņie paradīžes putni, pēdējais dumjais baurs skaisti izstiepa kājas burvīga meža strautiņa psaakainās čalas pavadīts ,...
N
Neķītrais masāžists 31.03.2023 19:59
Mūli jau pusdienslaikā pieliki? :DDD Tavu penteri pat Skolnieciņš kopā ar visiem latvju dieviem nesapratīs. :D
O
Observer 31.03.2023 11:01
Latvijas sabiedrībā neadekvāti lielu ietekmi ir ieguvuši visādu nokrāsu un paveidu ,,zaļie,, . Tas ir tāpēc, ka PSRS sagraušanas procesā tieši ,,zaļajiem,, bija piešķirta ļoti liela loma. Atcerieties VAK aktivitātes, kurām boļševiki neko nevarēja pretdarboties, tāpēc ka paši bija gadu desmitiem rādījuši ar pirkstu uz Rietumu pasaules ekoloģiskajām problēmām.
Bet revolūcija jau sen ir beigusies un tās statistiem ir laiks atrast sev citu nodarbošanos.
,, Moris ir savu izdarījis, morim laiks aiziet!,,
V
Vietējais 31.03.2023 10:58
Pilnīgi piekrītu mežkopim un Observeram.Man ir sava versija par tiem aktīvistiem pret jebkuru koku ciršanu.Lielākā daļa šodienas pilsētnieku ir dzimuši un auguši laukos.Arī daudzi pilsētā dzimušie vismaz vasaras ir pavadījuši laukos.Ir teiciens,ka cilvēks var pamest laukus,bet lauki cilvēku neatstās nekad.No šiem daudzi sasnieguši pensijas vecumu,grib zināmu mieru.Ja savu lauku vairs nav,ja nav vasarnīcas,lauku vidi gribās radīt,saglabāt pilsētā.Es te par tiem protestētājiem autostāvvietas jautājumā.Otra kategorija ir tie,kam vienkārši ir garlaicīgi,gribās tādā veidā izklaidēties, izrādīties.Trešie,kuriem darba pienākumi prasa kaut kādas aktivitātes,lai kādam nerastos jautājumi,par ko viņi vispār saņem algu un vai tāds amats vispār ir vajadzīgs.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->