Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.09.2022 15:31

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā visvairāk pirmklasnieku – klavieru nodaļā 0

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā visvairāk pirmklasnieku – klavieru nodaļā
Skatīt video

Jauns mācību gads sācies ne tikai vispārizglītojošajās skolās, bet arī citās izglītības iestādēs. Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā 1.septembra svinīgajā pasākumā aicināti piedalīties pirmklasnieki un viņu vecāki.

“Šāds formāts mums ir jau 10 gadus, jo visvairāk un visdziļāk tieši pirmās klases audzēkņiem interesē, kā šeit izskatās, kā notiek pasākumi, kā jāuzvedas,” skaidro mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka. “Viņi redz, kā muzicē bērni, kas jau ir mācījušies mūzikas skolā vairākus gadus. Protams, arī tas, ka mums telpas neatļauj visu skolu šeit sapulcināt.”

Šogad Jēkabpils mūzikas skolā mācības uzsāk 41 audzēknis. Vislielākā interese ir par klavierspēli – klavieru nodaļa 1.septembrī sveica 16 pirmklasniekus. Jaunie skolēni tika aicināti nofotografēties kopā ar savu klavierskolotāju.

Pirmklasnieces mamma Zane saka: “Manai meitai jau no bērnības patīk klavieres – kā tiek pie kādām klavierēm, tā vajag spēlēt. Es viņai devu iespēju, lai iet mūzikas skolā. Pagājušajā gadā viņa gāja sagatavošanā, šogad – pirmajā klasē.”

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā šogad darbu uzsāk arī vairāki jauni pedagogi, tostarp Aija Ancāne: “Šajā gadā es šeit sāku strādāt par solfedžo skolotāju, strādāju arī Jēkabpils 2.vidusskolā. Uzskatu, ka mūzika ir īpaša pasaule, kurā bērns atrod savas sajūtas un izzina pasauli caur citādāko, tāpēc arī savu meitu nolēmu laist mūzikas skolā, lai spēlē klavieres. Tas bija arī mans mūzikas instruments, ar kuru es uzsāku savas muzikālās gaitas. Ikviens mūzikas instruments ir savdabīgs un interesants, bet meita vēlas iemācīties spēlēt tāpat kā mamma, laikam tāpēc izvēlējāmies klavieres.”

Jāpiebilst, ka Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā jaunais mācību gads nes līdzi arī vizuālas pārmaiņas. Šobrīd notiek skolas fasādes remonts, kuru izglītības iestādes kolektīvs jau ilgi gaidīja.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->