Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.09.2022 15:41

Andreja Pormaļa ielas rekonstrukcija norit bez kavēšanās 0

Andreja Pormaļa ielas rekonstrukcija norit bez kavēšanās
Skatīt video

Jēkabpilī pirms vairāk nekā mēneša tika uzsākti būvdarbi Andreja Pormaļa ielā. Uzņēmumā SIA “Ošukalns” skaidro, ka darbi norit veiksmīgi, pat nedaudz apsteidzot plānoto grafiku. Vairākos posmos, sākot no Kapu ielas, turpinās komunikāciju izbūve – projektā paredzēts izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju, ūdensvadu un kanalizāciju, kā arī apgaismojumu. Ja rudenī laika apstākļi būs labvēlīgi un neradīsies citi neparedzēti šķēršļi, līdz ziemas sezonai paredzēts izbūvēt visas inženierkomunikācijas.

SIA “Ošukalns” Ceļu būves nozares vadītājs Jānis Hauka stāsta: “Mēs plānojam maksimāli daudz izbūvēt šoruden, lai komunikāciju vietās, kur ir dziļākas tranšejas, kur netiek sablīvēts materiāls, pa ziemu parādās šīs vietas, bet plānojam, ka izbūvēsim visu.”

Nozīmīgākās problēmas, kas būvniekiem radušās procesa laikā, saistās ar akciju sabiedrības “Sadales tīkls” pārziņā esošajiem darbiem, proti, ir iekavējušies gaisvadu elektrības līniju demontāžas un kabeļu līniju izbūves darbi. Kamēr nav noņemtas vecās elektrolīnijas un demontēti balsti, SIA “Ošukalns” nevar nojaukt veco ietvi un būvēt jaunu. Tomēr tas netraucē turpināt brauktuves izbūvi. Posmā no satiksmes apļa līdz Mārtiņa Lutera ielai jau izbūvētas visas apakšzemes komunikācijas un sākta brauktuves seguma izbūve. Nākamnedēļ plānots sākt būvēt apmales, un uzņēmumā pauž cerību, ka šajā posmā izdosies jau šoruden ieklāt asfaltu.

Kamēr iela tiek remontēta, autovadītājiem jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem. “Lielākoties nodrošinām piekļuvi pie mājām, saskaņojot ar iedzīvotājiem, bet caurbraukšanas iespēju šobrīd objektā nav,” stāsta Jānis Hauka. “Tas saistīts ar komunikāciju izbūves darbiem un to, ka būvniecības process tiek traucēts, ja ir jābūvē un vienlaicīgi jāpalaiž arī satiksme.”

Hauka uzsver, ka arī posmā no satiksmes apļa līdz Mārtiņa Lutera ielai nav plānots tuvākajā laikā palaist satiksmi: “Ir plānota bortakmeņu izbūve, izbraukšana būs apgrūtināta, braucamā daļa pēc projekta tiek ļoti sašaurināta, nebūs iespēju samainīties, tādēļ arī šeit netiks atjaunota satiksme. Tas tiks izdarīts tikai tad, kad būs izbūvēta asfalta kārta.”

Projekts paredz Pormaļa ielas pārbūvi no Brīvības ielas rotācijas apļa līdz Kapu ielai. Ņemot vērā būvdarbu apjomu, ielas atjaunošana netiks pabeigta šogad, bet tikai nākamā gada nogalē. Projekta kopējās izmaksas, ieskaitot būvuzraudzību un autoruzraudzību, ir vairāk nekā 2,6 miljoni eiro, no tiem 1,7 miljoni eiro ir valsts budžeta finansējums, bet vairāk nekā 948 tūkstoši eiro – pašvaldības finansējums.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->