Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.07.2023 17:22

Zīlānu ielas iedzīvotājs bažījas par savas mājas drošību 0

Zīlānu ielas iedzīvotājs bažījas par savas mājas drošību
Skatīt video

Zīlānu ielas remonts daudziem iedzīvotājiem sagādā neērtības, bet vienas privātmājas īpašnieks ir nobažījies, ka remonta ietekmē ir bojāts koks, kas var apdraudēt viņa mājas drošību.

“Būvdarbu laikā kokam nozāģēja saknes, kas atrodas ceļa pusē,” stāsta mājas līdzīpašnieks Jānis Saulītis. “Otrā pusē kokam nav, kur izplesties, jo tur ir pagrabs, līdz ar to koks ir palicis uz neliela, 30 centimetru balsta. Es baidos, ka līdz ar nākamo vēju tas koks uzkritīs uz jumta. Koks ir liels, ar vairākām galotnēm. Tas nozīmē, ka jumts būs pagalam.”

Koku izvērtēšanas komisijā skaidro, ka tad, ja iedzīvotājs vēlas nozāģēt koku pie mājas, zemes īpašniekam vai īpašniekiem, ja tie ir vairāki, ir jāiesniedz iesniegums Jēkabpils novada pašvaldībā. Veidlapa ir pieejama pašvaldības mājaslapā.

“Iesniegumam ir jāpievieno zemes robežu plāns vai izkopējums no kartes ar atzīmētu koka atrašanās vietu,” skaidro Koku izvērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Inese Lapiņa. “Jābūt minētam iemeslam, kāpēc grib koku cirst, un lieliski būtu, ja būtu arī fotogrāfija klāt. Jāpiebilst, ka krītošas lapas vai krītoši zari, vai tas, ka koks vienkārši nepatīk, nav pamatots iemesls koka nociršanai.”

Kad iesniegums saņemts, pašvaldības Koku izvērtēšanas komisija dodas izvērtēt situāciju dabā. Tiek noskaidrots, vai iedzīvotāja norādītais iemesls ir pamatots, kā arī novērtēts koka stāvoklis. Izmēru ziņā lielāku koku, kā arī aizsargājamu koku nozāģēšanai ir nepieciešams saņemt arī Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju.

“Jāpiebilst, ka tad, ja koki tiek cirsti pilsētas vai ciema teritorijā, tiek aprēķināta zaudējumu atlīdzība par bioloģiskajai daudzveidībai nodarīto kaitējumu. Atļauja tiek izsniegta tikai pēc zaudējumu atlīdzības samaksas,” uzsver Inese Lapiņa.

Bojātais koks nav Jāņa vienīgā sāpe. Viņš pauž uzskatu, ka tieši Zīlānu ielas remontdarbu dēļ mājas sienās radušās plaisas.

“Es pirms diviem gadiem uztaisīju šeit remontu, visā mājā sataisīju,” stāsta Jānis. “Sākoties remontdarbiem, kad sāka likt asfaltu, ar vibroblieti un transporta kustību man atkal saplaisāja sienas. Atkal ir jāremontē, atkal ir jādara.”

Jēkabpils novada pašvaldības speciālisti pēc ēkas apskates gan uzsver, ka māja ir veca un plaisas bijušas arī pirms ielas remonta.

“Apskatījām pieejamās kartes un fotoattēlus, kas datēti ar 2011.gadu, un tur arī tās pašas plaisas ir redzamas,” skaidro Jēkabpils novada Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns. “Šodien apskatot mājas iekštelpas, var redzēt, ka ir svaigas, nelielas plaisas, kas nav caurejošas konstrukcijām, un ir arī lielākas plaisas, bet tās ir iepriekš radušās. Diemžēl nevarētu teikt, ka tas ir radies būvdarbu dēļ. Ir jāsaprot, ka katrai mājai ir savs dzīves cikls. Pienāk laiks, kad tā ir jāparemontē un jāatjauno.”

Ja mājas sienas būs jāremontē iedzīvotājiem pašiem, tad par Jāņa trešo sāpi – pie mājas esošās Ziedu ielas stāvokli – vietvarā gan aicina neuztraukties. Pēc kabeļu izbūves iela atstāta nekārtībā, turklāt uzbērtais māls lietainos laika apstākļos var apgrūtināt pārvietošanos, bet pašvaldībā uzsver, ka būvnieks sakārtos ielas segumu.

Sandra Paegļkalne

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->