Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.04.2024 11:00

Zemgales uzņēmēji tiekas biznesa forumā Jēkabpilī 0

Zemgales uzņēmēji tiekas biznesa forumā Jēkabpilī
Skatīt video

70 uzņēmēji no visas Zemgales satikās Jēkabpilī – Zemgales Biznesa forumā, ko organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona nodaļa un Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldību. Pasākumi vietējā biznesa atbalstam tiek rīkoti regulāri, un šoreiz forums bija veltīts eksporta tēmai.

“Mērķis ir iepazīstināt uzņēmējus ar tām eksporta iespējām, ko mūsu valstī sniedz gan valstiskās, gan nevalstiskās organizācijas,” stāsta LTRK Zemgales reģiona padomes priekšsēdētājs Imants Kanaška. “Latvijas attīstība nav iedomājama bez eksporta produktivitātes un investīciju piesaistes. Tas ir ekonomikas virzītājspēks.”

Klātesošie varēja uzzināt par Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras sniegtajiem pakalpojumiem eksportspējas veicināšanai, tāpat par atbalsta iespējām informēja finanšu institūcijas “Altum” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji.

Viens no Jēkabpils uzņēmumiem, kas bija pārstāvēts pasākumā, ir SIA “DLLA” – kokapstrādes uzņēmums, kas ražo koka paletes. Gatavā produkcija tiek eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm, galvenokārt uz Vāciju, tomēr uzņēmuma vadība eksporta paplašināšanu vērtē skeptiski.

“Ekonomiskā situācija ir visnotaļ kritiska valstī eksportējošām nozarēm – sakarā ar Ukrainas karu. Tas mums ir iespaidojis visu. Es domāju, ka pašreizējā momentā ir svarīgi saglabāt tos kontaktus, kas ir radušies iepriekšējo gadu periodā, nevis kaut ko plānot,” stāsta SIA “DLLA” valdes priekšsēdētājs Armands Lībietis.

Forumā piedalījās arī citi Jēkabpils novada uzņēmēji, tostarp arī pārstāvji no jauna uzņēmuma “CoachCut”, kas ir tikai izstrādes procesā.

“Noteikti kaut ko paturēsim galvā no šodienas un tad jau nākotnē, kad būs nepieciešams, pieteiksimies atbalstam,” saka uzņēmuma pārstāvis Sandis Mežaraups.

Biznesa forums sniedz iespēju uzņēmējiem dalīties pieredzē, veidot sadarbību un iegūt jaunus kontaktus. Starp prezentācijām bija pauzes, kuru laikā klātesošie varēja aprunāties cits ar citu.

“Es esmu priecīga atrasties šeit – šajā pasākumā un satikt savus kolēģus, kā arī iepazīt jaunus,” saka pasākumu aģentūras “DACE” vadītāja Dace Kārkliņa.

Zemgales uzņēmējdarbības atbalstam tiek organizēti arī citi pasākumi. Viens no tiem būs Zemgales uzņēmēju forums, kurā tiks apspriestas tādas tēmas kā kiberdrošība un mākslīgais intelekts, digitālās inovācijas un citi biznesa attīstībai būtiski jautājumi. Forums notiks 15.maijā Jelgavas novada Glūdas pagastā – piedzīvojumu un iedvesmas vietā “Nākotnes parks”.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->