Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.11.2023 15:45

Zasas muižas parkā veikti labiekārtošanas darbi 0

Zasas muižas parkā veikti labiekārtošanas darbi
Skatīt video

Zasas muižas parkā pabeigti labiekārtošanas darbi. To laikā ir izveidotas koka taciņas vairāk nekā 100 metru garumā, izveidoti vairāki tiltiņi, kas ļauj ērtāk šķērsot slapjākās vietas, kā arī izveidots jauns vides objekts “Laimes arka”. Nākotnē tā tiks apaudzēta ar vīteņhortenzijām, kas ziedēs baltiem ziediem.

“Pie šīs arkas ikviens ir aicināts apstāties, padomāt, nofotografēties, varbūt ievēlēties kaut ko, iespējams, tas arī piepildīsies,” aicina Zasas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Striks. “Zasas muižas parks Zasā ir īpaša vieta, ko katram no mums apmeklēt, tāpēc, lai ikdienā tas būtu arvien pievilcīgāks, mēs veicam dažādus labiekārtošanas darbus. Šogad tika veikti apstādījumu darbi, ko veica uzņēmējs SIA “Mežarasas” par kopējo summu vairāk nekā 11 500 eiro. Tika iestādīti vairāk nekā 350 dažādi koki un košumkrūmi, kas ir daudzgadīgi augi un priecēs mūs vairākus gadus, kā arī 1500 sīpolpuķes, kuras ziedēs jau nākamajā pavasarī. Parks kļūs arvien košāks.”

Koka taciņas, tiltiņus un arī objektu “Laimes arka” veidoja SIA “Uzkuri”, un šie darbi izmaksāja vairāk nekā 21 tūkstoti eiro. Nākamie labiekārtošanas darbi, kas paredzēti Zasas parkā, ir apgaismojuma ierīkošana. Jau drīzumā sāksies būvdarbi, kuru laikā par vairāk nekā 167 tūkstošiem eiro tiks izbūvēts apgaismojuma tīkls, uzstādītas 55 laternas, 31 prožektora tipa gaismeklis un sešas video novērošanas kameras. Plānots iegādāties arī aeratorus, kas veidos ūdens attēlus.

“Vienu no aeratoriem esam plānojuši iegādāties jau šogad,” stāsta Jānis Striks. “Ir noslēgts līgums par mazliet vairāk nekā 10 tūkstošiem eiro. Iegādāsimies aeratoru, kuram ir vairāki ūdens sūkņi, kas ikdienā darbojoties radīs ūdens attēlu. Šis aerators izskatīsies kā ūdens strūklaka. Tā būs izgaismota ar četriem prožektoriem, arī diennakts tumšajā laikā būs ļoti labs skats ikvienam parka apmeklētājam.”

Zasas muižas parks ir aptuveni 23 hektārus plašs, tā izveide tika sākta 18.gadsimtā – baronu fon Zasu laikā. Par parkā esošajām ēkām, tiltiņiem, akmeņiem un citiem objektiem klīst dažādas leģendas. Sīkāk ar parka vēsturi var iepazīties šeit.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->