Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.04.2023 17:26

Zasā veido Lieldienu dekorus 45

Zasā veido Lieldienu dekorus
Skatīt video

Sēlijas kultūrtelpā Zasā valdīja ļoti darbīga, radoša atmosfēra. Iedzīvotāji gatavoja Lieldienu dekorus floristes Kristas Sauličas-Kregeres vadībā. No pūpolu zariem tika gatavoti vainagi, kuri kalpos kā pamats dekorācijai. Savukārt paša dekora pamatā ir olu čaumala, kas veidota no ģipša. Formas iegūšanai tika izmantoti baloni. Uz piepūsta balona tiek likta ģipša masa, kam pēc tam jāsacietē. Tad balonu pārdur, un dekoratīvā olu čaumala ir gatava.

“Tādā meistarklasē es piedalos pirmo reizi,” stāsta Zasas iedzīvotāja Astra. “Bija arī Jaungada dekoru meistarklase, bet tad es nebiju atnākusi. Stāstīja, ka bijis ļoti interesanti, tāpēc es pieteicos uz Lieldienu dekoru meistarklasi. Ir ļoti interesanti. Nekad nav taisīts nekas tāds. Mājās ir vākti visādi dabas materiāli, bet šādi – ar svaigiem ziediem – nekad nav taisīts. Ļoti patīkami.”

Lai dekoriem piešķirtu pavasarīgu noskaņu, olu čaumalās tika stādītas puķes – atraitnītes un narcises. Pēc tam dekorāciju varēja papildināt ar dekoratīvajiem putniņiem, zaķīšiem, koku zariem un citiem elementiem.

Zasas iedzīvotāja Dagnija saka: “Forši, ka Zasā var tā izpausties! Patīkami.”

Ola ir pavasara saulgriežu simbols, kas apzīmē sauli, jaunu dzīvību un pilnību, tādēļ daudzās Lieldienu tradīcijās tiek izmantotas olas. Ģipša čaumalu dekori noder, lai papildinātu Lieldienu noskaņu. Vidusdaugavas televīzija novēl visiem priecīgas Lieldienas!

Sandra Paegļkalne

ņ
ņirga 11.04.2023 08:59
Baigie prātotāji saradušies par Dieviem, Dievībām, grēkiem un kurš cietis par visu grēkiem u.t.t. Neticu nevienam jūsu prātojumam , jo to visu izsaka tautas gudrība ,,sviniet Lieldienas kā nākas, jo no olām dzīve sākas,, Un tā arī bija, ka dzērāt , kopojāties, vēl šodien viens otrs mokās paģirās. Priecīgas paģiras.
O
Observer 11.04.2023 09:10
Dieva Vārds , Ecehiēla grāmata, 3. nodaļa -
17 Cilvēka bērns, Es tevi esmu ielicis par sargu Israēla namam. Kad tu uztversi vārdu no Manas mutes, tad tev tie jāpamāca un jābrīdina Manā Vārdā,
18 kad Es saku bezdievim: tev jāmirst! - un tu to nepamāci un nebrīdini, lai bezdievis atgrieztos no sava ļaunā ceļa un tas paliktu dzīvs, tad bezdievis gan nomirs savos grēkos, bet viņa asinis Es prasīšu no tavas rokas.
19 Bet, kad tu bezdievi būsi pamācījis un viņš tomēr neatstājas no savas bezdievības un sava ļaunā ceļa, tad viņš nomirs savos grēkos, bet tu izglābsi savu dzīvību.
20 Kad taisnais nogriežas no savas taisnības un dara ļaunu un Es nostāšos pret viņu, viņš mirs. Kad tu viņu nebūsi pamācījis, viņš nomirs savos grēkos. Viņa taisnību, ko tas darījis, vairs nepieminēs. Bet viņa asinis Es prasīšu no tavas rokas.
ņ
ņirga 11.04.2023 09:30
Observer rakstija: Dieva Vārds , Ecehiēla grāmata, 3. nodaļa - 17 Cilvēka bērns, Es tevi esmu ielicis par sargu Israēla namam. Kad tu uztversi vārdu no Manas mutes, tad tev tie jāpamāca un jābrīdina Manā Vārdā, 18 kad Es saku bezdievim: tev jāmirst! - un tu to nepamāci un nebrīdini, lai bezdievis atgrieztos no sava ļa..
Teicu jau iepriekš, ka daži vēl mocīsies šodien ar paģirām. Nemoki sevi, viltus Observer, un
beidzot izdomā sev niku, vai arī smadzenitēs tāda putra, ka neko tu izdomāt vairs nespēj.
I
Ir skaidri redzams 09.04.2023 10:49
ka Skolnieciņš divas reizes dienā pārbauda komentārus ,,JL,, un daudzās citās Interneta vietnēs, lai piegānītu tās ar savu sātaniskajām atklāsmēm. Vienlaicīgi Skolnieciņš sevi pozicionē kā students. Kā var sekmīgi studēt, ja cilvēks praktiski neatraujas no interneta?
Ir skaidri redzams, ka Raksti ir pareizi norādījuši uz visu pasaules nešķīsto spēku milzīgo naidu un aktivitāti pret mūsu Pestītāju.
Bet viņiem neveiksies, jo Tas Kungs ir gan pacietīgs, bet Viņa pacietība reiz beigsies.
S
Skolnieciņš 09.04.2023 21:40
commons.wikimedia.org/wiki/File:Dievietes_Ostaras_godin%C4%81%C5%A1ana_Lieldienu_r%C4%ABt%C4%81.jpg [Dievietes Ostaras godināšana Lieldienu rītā.jpg]
Anotācija: Lieldienas ir pavasara un rītausmas Dievietes Ostaras svētki. Lieldienu angliskais nosaukums «Easter» un vāciskais nosaukums «Ostern» ir cēlies no Dievietes Ostaras vārda. Šie pavasara svētki ir dažus tūkstošus gadus seni. Sākotnēji tos svinēja ķelti un ģermāņi, bet vēlāk arī citas tautas.
Ar cieņu, Skolnieciņš
T
Tītars Vizāžists 11.04.2023 22:53
Skolnieciņš rakstija: commons.wikimedia.org/wiki/File:Dievietes_Ostaras_godin%C4%81%C5%A1ana_Lieldienu_r%C4%ABt%C4%81.jpg [Dievietes Ostaras godināšana Lieldienu rītā.jpg] Anotācija: Lieldienas ir pavasara un rītausmas Dievietes Ostaras svētki. Lieldienu angliskais nosaukums «Easter» un vāciskais nosaukums «Ostern» ir cē..
agrāk tavu ostaru sauca par Astarti, bet ko tu te pin ģermāneļu utis? šo fricēnu nīkoņu īstā vieta nav pat Elbas kreisais krasts , bet līnija- Hamburga-Magdeburga -Rēgensburga, paskaties karti, Kārlmana un Pipina ĪSĀ (JĀ, JĀ, zinu jau ko tu teiksi, sīkais sesk) laiku...Tātad, atbrīvojiet sorbu(ne serbu), abotrītu , čehu un ļutiču teritoriju, ja ne aizspersim ka vecu lupatu bunti tā ka ieķersieties tikai Vogēzu kalnu virsotnēs...
S
Skolnieciņš 09.04.2023 09:30
Es ceru, ka pēc nedēļas nebūs pareizticīgo baznīcu slavinošu rakstu. Jo krievu pareizticīgo baznīca pašlaik svētī krievijas uzsākto karu Ukrainā. Es ceru, ka rašistu baznīcas – krievu pareizticīgo baznīcas – svētki ir aizgājuši pagātnē. Cilvēks var ticēt jebkam. Tomēr vēsturiski moskavijas baznīca ir bijusi ļaunākais Latvijas okupants un baismīgākais latviešu tautas apspiedējs. Tad labāk par pagānu (politeistu; daudzdievi) būt... Priecīgas Lieldienas!
Ar cieņu, Skolnieciņš
I
Ir skaidri redzams 09.04.2023 10:57
ka Krievijas pareizticīgo baznīca pavisam drīzā nākotnē paliks praktiski vienīgais nesamaitātais kristietības balsts visā pasaulē.
Jo Rietumu valstīs, kur baznīcās laulā homoseksuāļus un ierīko dievnamos krogus, nekāda pamata pļāpāt par ,,kristīgām vērtībām,, vairs nav.
Reāli izvērtējot cēloņsakarības ir skaidri redzams, ka dažādu pasugu komunistu un Rietumu ,,liberāļu,, attieksme pret kristietību ir apbrīnojami līdzīga. Ja PSRS teritorijā boļševiki baznīcu piebeidza gandrīz, tad Rietumos to paveiks daudz sekmīgāk.
Paliek tikai Krievija , valsts , kurā vidēji katru dienu nodod ekspluatācijā trīs jaunus vai atjaunotus dievnamus. Nav izslēgts, ka uz Krieviju nāksies bēgt visiem, kuri gribēs paglābties no kristiešu vajāšanām, pret kurām mēs te neesam apdrošināti nemaz.
b
bet tikai 09.04.2023 17:50
Ir skaidri redzams rakstija: ka Krievijas pareizticīgo baznīca pavisam drīzā nākotnē paliks praktiski vienīgais nesamaitātais kristietības balsts visā pasaulē. Jo Rietumu valstīs, kur baznīcās laulā homoseksuāļus un ierīko dievnamos krogus, nekāda pamata pļāpāt par ,,kristīgām vērtībām,, vairs nav. Reāli izvērtējot cēloņsakarīb..
Krievijā Dievs sen ir miris, tas ko redzam ir tikai butaforija. Nav diskusijas vērts.
I
Ir skaidri redzams 09.04.2023 20:53
bet tikai rakstija: Krievijā Dievs sen ir miris, tas ko redzam ir tikai butaforija. Nav diskusijas vērts.
ka Dievs nav miris, jo Viņš joprojām darbojas.

Krievi savā baznīcā ir sanesuši milzīgu daudzumu tā, kas tur nav vajadzīgs, tas ir skaidri redzams, bet viņi nav no baznīcas iznesuši to, kas tur ir absolūti nepieciešams. Ko nevar sacīt par Rietumiem.
Praktiski visur pasaulē laicīgās valdības vēlas izmantot baznīcu savās interesēs. Ja baznīca kādā gadījumā arī ļaujas prostituēties, tas nekādi neiespaido Jēzus Kristus Baznīcu, bet tikai vēl skaidrāk top redzams, cik postošas var būt atkāpes no skaidrā Dieva Vārda.
Resp. Ja Sātana darbi top skaidri redzami, tas vēl jo vairāk mudina sekot Vārdam - ,, Padodieties Dievam, stājieties pretī Velnam un viņš bēgs no jums!,,
T
Tītars Vizāžists 11.04.2023 22:55
Ir skaidri redzams rakstija: ka Dievs nav miris, jo Viņš joprojām darbojas. Krievi savā baznīcā ir sanesuši milzīgu daudzumu tā, kas tur nav vajadzīgs, tas ir skaidri redzams, bet viņi nav no baznīcas iznesuši to, kas tur ir absolūti nepieciešams. Ko nevar sacīt par Rietumiem. Praktiski visur pasaulē laicīgās valdības vēlas izm..
mani arī triec nokautā šitie sīkie ērmi, kas nemāk ne dibenu noslaucīt, bet jau spriedelē par lietām...par visām tām lietām, it īpaši par tādam lietām, par kurām šiem nav NE MAZAKĀS sajēgas, kā teiktu viķka kļičko...
S
Skolnieciņš 09.04.2023 09:18
Latvijas Republika ir parakstījusi daudzus Eiropas līmeņa un starptautiska līmeņa dokumentus, kas latviešiem un visiem Latvijas iedzīvotājiem sniedz tiesības uz ticības brīvību. Varbūt nevajag sevi ierobežot ar ābramisko religiju – jūdaisma, kristietības/sātanisma, islāma – manoteismu? Varbūt vecās Eiropas politeiskās reliģijas ir labākas? Varbūt senie Dievi un senās Dievietes ir labāki par ebreju cilts Dievu Jahvi/Jevovu tā alter ego Allāhu??? Ir par ko padomāt. Ar cieņu, Skolnieciņš
z
zinātājs 09.04.2023 09:27
Zināms, ka ir par ko padomāt, ja nav nekā cita ko darīt!
S
Skolnieciņš 09.04.2023 09:32
zinātājs rakstija: Zināms, ka ir par ko padomāt, ja nav nekā cita ko darīt!
commons.wikimedia.org/wiki/File:Latvian_Gods_27.jpg Priecīgas Lieldienas! Ar cieņu pret Latvju Dieviem, Skolnieciņš
I
Ir skaidri redzams 09.04.2023 11:00
ka Skolnieciņa nesapratne par reliģisko tematiku ir apgriezti proporcionāla viņa dedzīgajai tieksmei piekliegt publisko telpu ar saviem spriedumiem. Skolnieciņš ne tikai pats ir nešķīsts, bet par visām varītēm vēlas arī citus tādus padarīt.
P
Pati pēdējā ziņa 09.04.2023 07:37
Kristus ir augšāmcēlies!
v
vai tad ? 10.04.2023 17:26
Redzēji Jēkabpilī ?
T
Tītars Vizāžists 11.04.2023 22:56
vai tad ? rakstija: Redzēji Jēkabpilī ?
atceros dziesmas Magadan vārdus

Возле пивной мужик
Кружку поднёс к губам,
И на руке возник
С чайками Магадан
P
Pēdējās ziņas 07.04.2023 11:18
labāk mazturīgajiem uzceptu olas ar bekonu..., bet kur nu sagaidīsi..tagad vismaz ies vaļā karš un viņpasaules vārti virināsies kā datora ventilators sutīgā vasaras pecpusdienā, tad varbūt...atceros, jau 2011. gadā bija laba izdevība likvidēt žīdfasismu asv valstelē, toreiz paželojām...soreiz būs citādi.
p
pasmaidīju 08.04.2023 09:19
tu jau runā kā pamatīgs datorģenerālis, šodien gan nedzer tik daudz, paliksi smieklīgs.
P
Pareizaissecinājums 08.04.2023 09:31
pasmaidīju rakstija: tu jau runā kā pamatīgs datorģenerālis, šodien gan nedzer tik daudz, paliksi smieklīgs.
Es arī pasmaidīju, bet labāk lai viņš iedzer. Ka paģirains nesarunā vēl ko dumjāku.
I
Ir ticami 10.04.2023 19:17
ka mazturīgos nevilina tik daudz ,,olas ar bekonu,, cik degvīns ar šmekonu.
P
Pēdējās ziņas 11.04.2023 23:01
jefiņ mīļais, pārlādēt lappeli un spiest plusus māk pat dumjākais žīdfašistels, bet ko teicu, pie tā palieku- tikai likvidējot žīdfašisma metastāzes asv cūkvalsteles šekumā, šiem aizokeana katordznieku epigoņiem daudznacionālā sīkmaņu un gnīdu purduļa vidē, pastāv zināma , neliela iespēja, kļūt par cilv.., nē, nebūsim pārlieku optimistiski, iesākumā vismaz par pērtiķiem, ..bet, vēlak...vēlāk, tad jau redzēs...Tātad, nejēga , ej strādat , dari ko derīgu, starp citu, notīrīsi man kurpes, iedošu 50 eirokapiķus...
z
zinātājs 07.04.2023 09:14
Zinot, ka Zasa vienmēr izcēlusies ar jaunām inovācijām, nav jābrīnās, bet ir tikai jāslavē.
O
Observer 06.04.2023 20:37
Dieva Vārds, Lūkas evaņģēlijs, 24. nodaļa:
1 Bet pirmajā nedēļas dienā ļoti agri, gaismai austot, sievas nāca pie kapa un nesa svaidāmās zāles, ko tās bija sataisījušas. Un vēl kādas citas bija līdz ar tām.
2 Un tās atrada akmeni no kapa noveltu.
3 Tās gāja iekšā un Tā Kunga Jēzus miesas neatrada.
4 Un, kad tās nezināja, ko darīt, redzi, tad pie tām piestājās divi vīri spīdošās drēbēs.
5 Un, kad tās pārbijušās nolaida acis uz zemi, viņi tām sacīja: Ko jūs meklējat dzīvo pie mirušiem?
z
zinātājs 07.04.2023 09:11
Pēc 4.panta var saprast, ka tie vīri spīdošās drēbēs bijuši Pašvaldības policisti, kas veikuši ikdienas patrulēšanu pilsētas kapos, jo, kā zināms, arī vecos laikos bija negodīgi cilvēki, kam nekas nav svēts.
O
Observer 07.04.2023 12:56
Lūdzu nelietot manu niku. Ja nevarat izdomāt paši savu, palūkojieties kalendārā. Es piekrītu evaņģēlistam Lūkam, bet es nesludinu. Es vēroju.
S
Skolnieciņš 09.04.2023 09:47
Dievu un Dieviešu ir daudz! Kristiešu Dievs, kurš tiek pielūgts Torā, Talmudā, Bībelē un Korānā, ir tikai viens no daudzajiem Dieviem. Ja rūpīgi palasa Veco Derību un rūpīgi pavēro kristiešu sastrādāto viduslaikos, tad nākas secināt, ka kristiešu Dievs ir visai ļauns, pastaisns, ietiepīgs un nešpetns. Godāt vai negodāt kristiešu Dievu ir katra cilvēka paša ziņā, jo Dievu (arī Dieviešu) ir visai daudz. Ir starp ko izvelēties. Priecīgas Lieldienas! Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
Ar cieņu, Skolnieciņš
J
Jā Skolnieciņ, 09.04.2023 20:55
Skolnieciņš rakstija: Dievu un Dieviešu ir daudz! Kristiešu Dievs, kurš tiek pielūgts Torā, Talmudā, Bībelē un Korānā, ir tikai viens no daudzajiem Dieviem. Ja rūpīgi palasa Veco Derību un rūpīgi pavēro kristiešu sastrādāto viduslaikos, tad nākas secināt, ka kristiešu Dievs ir visai ļauns, pastaisns, ietiepīgs un nešpetn..
ļauno garu patiešām ir ļoti daudz!
N
Neķītrais masāžists 06.04.2023 19:55
Baigi svarīga ziņa. :D
V
Vietējais 06.04.2023 20:29
Tik tiešām.Kariņš smīnēdams paziņo par pensionēšanās vecuma kārtējo paaugstināšanu,klusums ..... .Kāpēc nepaaugstināt,nav jau Francija... Valstī visu saj..is,tikai iesmej.
K
Katru gad no jauna 08.04.2023 16:59
Vietējais rakstija: Tik tiešām.Kariņš smīnēdams paziņo par pensionēšanās vecuma kārtējo paaugstināšanu,klusums ..... .Kāpēc nepaaugstināt,nav jau Francija... Valstī visu saj..is,tikai iesmej.
Vietējais, ja Tu būtu Kariņa vietā ... ko Tu darītu?

Piespiestu latviešu ģimeni neapmierināties ar 1,7 bērniem bet uztaisīt četrus un piecus?
Ja cilvēku skaits samazinās, samazinās sociālais budžets. Ko Tu iesaki, lai to palielinātu?
V
Vietējais 08.04.2023 22:34
Katru gad no jauna rakstija: Vietējais, ja Tu būtu Kariņa vietā ... ko Tu darītu? Piespiestu latviešu ģimeni neapmierināties ar 1,7 bērniem bet uztaisīt četrus un piecus? Ja cilvēku skaits samazinās, samazinās sociālais budžets. Ko Tu iesaki, lai to palielinātu?
Ja viņš nav pēdējais muļķis,ja viņā kaut nedaudz ir no godavīra,viņam būtu jāatzīst visas kļūdas,ko valdība pieļāvusi viņa vadībā un vienotība vispār pa pēdējiem 20 g. Tieši viņi kopā ar nacionāļiem emigrācijā izdzinuši 500000 jaunu cilvēku,jau pirms kara ar visām sankcijām un citādi grāva valsts ekonomiku.Kariņam ir tikai viena iespēja,pašam būtu jāsaprot,ka vienkārši nesanāk un nesanāks.Pašam būtu jāpaiet malā un jādod iespēja kādam citam. Padomā pats,Latvija ES praktiski nabadzīgākā valst.Paklausies gudrus,godīgus cilvēkus TV diskusiju raidījumos,viņi tieši nosauc visas aplamības,kas rada bezceru. Daudzi jaunie vispār nesaista nākotni ar Latviju. Ja kādreiz pienāks laiks,kad valsts sāks attīstīties,tad cilvēki masveidā pārstās braukt prom un daudzas lietas sakārtosies
O
Observer 09.04.2023 15:51
Vietējais rakstija: Ja viņš nav pēdējais muļķis,ja viņā kaut nedaudz ir no godavīra,viņam būtu jāatzīst visas kļūdas,ko valdība pieļāvusi viņa vadībā un vienotība vispār pa pēdējiem 20 g. Tieši viņi kopā ar nacionāļiem emigrācijā izdzinuši 500000 jaunu cilvēku,jau pirms kara ar visām sankcijām un citādi grāva valsts ek..
Cien. Vietējais, pavisam tikko bija vēlēšanas, kad pēc divus gadus ilgušas pazemošanas, komandant-stundošanas, sodīšanas un bezjēdzīgo masku smacēšanas , pateicīgā latvju tauta ATKAL iecēla ,,viņus kopā ar nacionāļiem,, politikas saulītē!
Draugs , vai Tu to tiešām nepamanīji?
Tauta, kura , tikai padzirdējusi par to, ka Šlesers saņemot mēnešalgu no Putina, momentā atņēma Šleseram teju vai pusi balsu?
Saki, vai šādai tautai arī nepienākas šāda valdība?
Jo Kariņš un nacionāļi taču nenāca pie varas kaut kādu nelikumīgu darbību vai puča rezultātā... .
V
Vietējais 11.04.2023 09:09
Observer rakstija: Cien. Vietējais, pavisam tikko bija vēlēšanas, kad pēc divus gadus ilgušas pazemošanas, komandant-stundošanas, sodīšanas un bezjēdzīgo masku smacēšanas , pateicīgā latvju tauta ATKAL iecēla ,,viņus kopā ar nacionāļiem,, politikas saulītē! Draugs , vai Tu to tiešām nepamanīji? Tauta, kura , tikai pad..
Ja vilcienu vada cūku gans,kuru par vilciena vadītāju ielikuši nozombētie,slimie,viņa koreši,tas jau nenozīmē,ka pārējiem vilciena pasažieriem ar nolaistām jēra acīm,padevīgi klusējot jāgaida kamēr vilciens avarēs,kur visiem malo ne pokažetsa.
S
Skolnieciņš 06.04.2023 18:48
Ko darīt Zaļajā ceturtdienā? Lūgt pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru.
Ar cieņu, Skolnieciņš
M
Muļķu radars 09.04.2023 15:53
Zaļajā ceturtdienā ir jādara to pašu, ko zaļajā otrdienā - jāpadzen visus mošķus , okultistus un zaļās zāles pielūdzējus, lai beidz tautai stāstīt savas uzmācīgās pasakas!
D
Distihs 06.04.2023 18:45
Darbs pie dekoriem ir sākts,
Viss materiāls ir Zasā vākts.
J
Jefiņš 06.04.2023 18:36
Lai atved uz Jēkabpili arī.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->