Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.09.2023 16:15

Zasā jauno mācību gadu uzsāk ar cerību saglabāt vidusskolu 0

Zasā jauno mācību gadu uzsāk ar cerību saglabāt vidusskolu
Skatīt video

Zasas vidusskolas 1.septembra svinīgais pasākums sākās ar pirmklasnieku ienākšanu zālē. Savas pirmās skolas gaitas Zasas vidusskolā uzsāk 16 pirmās klases audzēkņi. Viņiem Zinību diena ir nozīmīgs brīdis, kad sākas jauns dzīves posms, tādēļ pirmklasniekiem pasākumā tika pievērsta īpaša uzmanība. Skolas direktore katram pasniedza pirmo skolas dokumentu – skolēna apliecību, kā arī nelielas piemiņas dāvaniņas, bet pēc tam katrs 1.klases skolēns saņēma ziedus un nofotografējās kopā ar ģimeni. Kopumā Zasas vidusskolā 2023./2024.mācību gadu uzsāk 156 skolēni, un ikvienam 1.septembrī ir svētku sajūta.

2.klases skolniece Una stāsta: “1.septembri gaidīju ar priecīgām sajūtām, jo man patīk septembris. Mācīties šeit ir labi, bet klasesbiedri citreiz ir nejauki, citreiz – normāli.”

“Es gaidīju skolas sākumu, jo gribējās satikt draugus,” saka 5.klases audzēknis Daniels Ruško.

“Es biju nedaudz bēdīga, jo vasara beigusies, gribējās vēl,” saka 9.klases skolniece Kristiāna Ļapustina. “Zasas vidusskolā ir ļoti foršs kolektīvs, klasesbiedri ļoti labi. Man patīk te mācības, jo visu dzīvi te mācos.”

“Zasas vidusskolā ir brīnišķīgi mācīties, es jau te esmu kopš sešiem, septiņiem gadiem, pat bērnudārzā te gāju. Te ir brīnišķīga apkārtne, te ir skaists parks, te ir daudz iespēju jauniešiem,” saka vidusskolas 12.klases audzēknis Raitis Daudzvārds.

Ar satraukumu sirdī 1.septembri sagaida arī Zasas vidusskolas pedagogu kolektīvs, it īpaši direktore Zita Goldberga, kurai šis ir jauns amats. Iepriekš viņa bija skolotāja. Negatīvas izjūtas pedagogiem izraisa neziņa par skolas nākotni. Izglītības un zinātnes ministrijas reforma paredz, ka Zasas skolā mācības tiktu organizētas tikai no 1. līdz 6.klasei. Lielākā daļa vecāku uzskata, ka tas atstātu negatīvu ietekmi uz viņu bērniem, un pauž vēlmi, lai skolā notiktu mācības no 1. līdz pat 12.klasei, to apliecina vecāku aptaujas rezultāti.

“Ja vecākiem būs jāsūta savi lielie bērni uz kādu pilsētas skolu, tad viņi reizē sūtīs arī mazos,” savu viedokli pauž Zasas vidusskolas angļu valodas skolotāja Baiba Gabranova. “Paliekot 1.-6.klasei, drīz pazudīs arī tās diemžēl. Tāpēc mēs ļoti ceram, ka šī reorganizācija neskars mūsu skolu, vismaz tuvākajā laikā nē.”

“Laukos arī ir jābūt vidusskolām!” pārliecināta Zasas vidusskolas direktore Zita Goldberga. “Ne visiem ir iespējas mācīties pilsētas skolās. Es pati šajā skolā strādāju 12 gadus, šis būs 13.gads. Man ir bijuši piemēri, ka skolēni, ja viņi nebūtu pabeiguši mūsu vidusskolu, tā arī būtu palikuši bez vidusskolas atestāta. Viņi nebūtu nekur aizgājuši mācīties. Pēc tam viņi ir atnākuši un pateikuši paldies, tāpat arī viņu bērni nāk uz šo skolu mācīties. Es domāju, ka laukos skolām ir jābūt.”

Svinīgais pasākums noslēdzās ar cerību, ka skolas zvans Zasā skanēs vēl daudzus, daudzus 1.septembrus.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->