Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.01.2023 16:52

Zasā atvērts higiēnas centrs 8

Zasā atvērts higiēnas centrs
Skatīt video

Zasā atvērts biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Higiēnas centrs “Zasa”. Jēkabpils novadā jau sen bija iecere par šāda centra nepieciešamību, un nu tā īstenota. Zaļajā ielā 10 pašvaldība izremontēja pagrabtelpas, kuras līdz šim kalpoja kā noliktava, un “Latvijas Sarkanais Krusts” ierīkoja telpās Higiēnas centru, kas nodrošina dušas, veļas mazgāšanas un veļas žāvēšanas pakalpojumus. Pieejamas divas veļas mašīnas un viens veļas žāvētājs, kā arī trīs dušas nodalījumi. Centra koordinatore Daina Timofejeva uzsver, ka vietējiem iedzīvotājiem, sevišķi senioriem, tā nav tikai iespēja nomazgāties un izmazgāt drēbes. Centrā viņi var socializēties un gūt drošības sajūtu.

“Tiem vientuļajiem pensionāriem, kuriem mājās ir nedrošības sajūta mazgāties vai salūzusi veļas mašīna, kuriem pašiem grūti apģērbties, ir drošības sajūta, ka kāds palīdz apģērbties vai noģērbties, vai salikt mantas,” saka Daina Timofejeva. “Viņi var pasēdēt, atpūsties, izžāvēt matus un parunāties, kas ir ļoti svarīgi mūsu iedzīvotājiem.”

Higiēnas pakalpojumi pieejami arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. “Latvijas Sarkanais Krusts” nodrošina ziepes, šampūnus un citus higiēnas piederumus, bet klienti var ņemt līdzi arī savus. Lai gan pakalpojumi ir par maksu, ir iedzīvotāju kategorijas, kam izmaksas tiks apmaksātas. Trūcīgas, maznodrošinātas, pensijas vecuma personas un cilvēki ar invaliditāti, iesniedzot Sociālajā dienestā kvītis par saņemtajiem pakalpojumiem un uzrakstot iesniegumu, varēs saņemt pabalstu – trūcīgajām personām pabalsts paredzēts 200 eiro gadā, ar ko pietiek, lai izmantotu, piemēram, dušas pakalpojumu 80 reizes, bet maznodrošinātajiem, pensionāriem un personām ar invaliditāti – 100 eiro gadā, kas sedz 40 mazgāšanās reizes.

Higiēnas centra “Zasa” pakalpojumu maksa:

  • Duša – 1 personai par pusstundu – 2,50 eiro;
  • Veļas mazgāšana – 1 cikls – 3 eiro;
  • Veļas žāvēšana – 1 stunda – 2 eiro.

Higiēnas centrā var saņemt arī lietotu apģērbu par simbolisku samaksu, kā arī iespēju konsultēties ar sociālo darbinieku. Higiēnas centra darba laiks ir pirmdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 10:00 līdz 16:00, bet pakalpojumu saņemšanai ir iepriekš jāpierakstās, zvanot centra koordinatorei uz tālruņa numuru: 22 333 185. Pašvaldībā tiek apsvērta iespēja līdzīgu centru veidot arī Dunavas ciemā.

Sandra Paegļkalne

k
kā vienmēr 26.01.2023 10:03
Viesītē kultūras pils,pārējos lauku novados tautas nami ,jo par kultūru novadā atbild bijušais Viesītes mērs Žuks,Zasā - higiēnas centrs,būšot vēl Dunavā - par sociālām lietām atbild zasietis Vanags no bijušā Jēkabpils novada,Ragainis no pilsētas -nauda pilsētai.Viss kā pie cilvēkiem :))))))
z
zinātājs 26.01.2023 09:07
Mazliet oponēšu koordinatorei Dainai Timofejevas kundzei. Zināms, ka Zasas iedzīvotājiem ir svarīgi pasēdēt, atpūsties, parunāties, bet ziemas apstākļos tomēr vissvarīgākais ir izžāvēt matus. Vasarā tas citādi, kas Jēkabpils iedzīvotājiem nav īsti saprotams, jo atrast, ar ko parunāties, nav problēma - izej uz ielas un runā, ar ko vēlies, un ir vienalga, vai mati slapji vai jau izžuvuši, bet Zasā cilvēku maz un ar tiem, ko satiec, sen viss jau izrunāts. Tālāk nestāstīšu, paši ziniet...
k
kapitans Zāgners 25.01.2023 22:06
dibenu slauka ar nagaiņā vai ragaiņa piedurkni !!!
N
Neķītrais masāžists 25.01.2023 18:20
Zasā, toč netīreļus necieš. :D
T
Timpas gars 25.01.2023 17:19
Zasieši allaž ir bijuši slaveni ar savu tīrīgumu.
J
Jefiņš 25.01.2023 17:14
Re, cik senioriem jaukas seniordienas Zasā.
A
Astro 25.01.2023 17:06
Veļu tīri mazgāšot,
Centrā viņu žāvēšot.
D
Distihs 25.01.2023 16:57
Noģērbties un noslēpt mantas
Līdzēs sociālās tantas.
Pēc tam palaidīšot dušas,
Lai var projām aizdzīt mušas.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->