Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.03.2024 18:40

Zasā ar dziesmām un radošām aktivitātēm ieskandina Lieldienas 0

Zasā ar dziesmām un radošām aktivitātēm ieskandina Lieldienas
Skatīt video

Zasas bērnu vokālais ansamblis “Smaidiņi” Anitas Ķikutes vadībā ieskandināja Lieldienu pasākumu Sēlijas kultūrtelpā. Bērni dziedāja dziesmas par pavasara tēmu, klausījās ticējumus par Lieldienām, minēja mīklas un gāja rotaļās. Zasas pirmsskolas izglītības audzēkņi rādīja priekšnesumus, kurus viņi bija sagatavojuši kopā ar audzinātājām.

Lieldienu ieskandināšanas pasākumu organizēja Sēlijas kultūrtelpas vadītāja Gita Ratniece, kura iestādi vada neilgu laiku – kopš pagājušā gada septembra.

“Pasākuma mērķis ir iedzīvināt latviešu tradīcijas, kopt latviešu tautas dzīvesziņu,” saka Gita Ratniece. “Man ir prieks par to, ka ir cilvēki, kas grib kaut kur nākt, grib darboties, izpausties un atcerēties ticējumus, mīklas minēt, iet rotaļās un to visu tiešām neaizmirst. Būsim godīgi – ne visās ģimenēs droši vien bērniem to māca. Svarīgi, lai viņiem ir kaut kāds priekšstats par to, kas tiešām mums ir svarīgs par šīm lietām, kuras būtu vēlams neaizmirst.”

Pēc priekšnesumiem bērni devās meklēt paslēptās Lieldienu dāvanas, un drīz vien atskanēja sajūsmas pilni saucieni par atrastajām olām un zaķiem.

Kamēr bērni aizrautīgi piedalījās aktivitātēs, vecāki un audzinātāji varēja dalīties ar savām Lieldienu svinēšanas tradīcijām.

“Lieldienu olas es krāsoju sīpolu mizās.” stāsta pasākuma dalībniece Aelita. “Liekam iekšā marlītē, visu ko saliekam, tinam iekšā un krāsojam. Ar ķīmiju nē. Piekopju veco metodi.”

“Vislabākā Lieldienu tradīcija mūsu mājās ir tā, ka mēs krāsojam olas,” stāsta pasākuma dalībniece Ingūna. “Mēs krāsojam ļoti tradicionāli – tikai sīpolu mizās. Tad, protams, mēs šūpojamies, jo mājās ir pagalmā lielas šūpoles. Un vēl viena tradīcija – mēs ripinām olas. Un tad mums ir lieli prieki ģimenē, kurš ir tas lielais olu karalis.”

Ar olu ripināšanas tradīciju tika iepazīstināti arī mazie pasākuma dalībnieki, tikai šoreiz viņiem bija jāripina koka olas. Katrs centās, lai ola aizripotu tālāk. Bērni piedalījās arī citās radošās aktivitātēs, piemēram, papīra olu krāsošanā. Sēlijas kultūrtelpa līdzīgu pasākumu plāno organizēt arī nākamajā gadā.

Savukārt jau šajās Lieldienās Zasas iedzīvotāji un ciemiņi aicināti uz pavasara saulgriežu pasākumu, kas norisināsies 1.aprīlī pulksten 11:00 Zasas centrālajā laukumā. Ar priekšnesumiem priecēs vietējie amatiermākslas kolektīvi – bērnu vokālais ansamblis “Smaidiņi” un bērnu deju kolektīvi “Solītis” un “Mazais solītis”. Dalībai atrakcijās līdzi jāņem koši krāsotas Lieldienu olas. Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā pasākums norisināsies Zasas tautas namā.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->