Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 31.01.2024 18:16

Vīpes un Mežāres pagastā plānots veidot vēja parku 0

Vīpes un Mežāres pagastā plānots veidot vēja parku
Skatīt video Foto: pixabay.com

Jēkabpils novada Vīpes un Mežāres pagastā uzņēmums SIA “PurpleGreen Solwin” ir iecerējis būvēt vēja parku, izvietojot vēja ģeneratorus 2989 hektāru plašā teritorijā. Šobrīd tur lielākoties atrodas lauksaimniecībā un mežsaimniecībā izmantojamās zemes. Teritorijā ir arī viensētas, bet atbilstoši normatīvo aktu prasībām vēja elektrostacijas iecerēts izvietot vismaz 800 metru attālumā no jebkuras dzīvojamās vai publiskās ēkas. Vēja elektrostaciju parka izpētes teritorijā ietilpst 224 zemes vienības vai to daļas, kuru īpašnieki vai valdītāji lielākoties ir juridiskas personas. SIA “PurpleGreen Solwin” uzsver, ka vēja elektrostacijas un ar tām saistītā infrastruktūra tiks izbūvēta tikai tajās zemes vienībās, ar kuru valdītājiem tiks panākta vienošanās par energoapgādes objektu izvietošanu un būvniecību.

Vides pārraudzības valsts birojam iesniegtajā dokumentā norādīts, ka pagaidām nav noteikts precīzs uzstādāmo vēja elektrostaciju skaits un to izvietojums, bet uzņēmums ir aprēķinājis, ka plānotajā teritorijā būtu iespējams izvietot līdz 37 jaunākās paaudzes lielas jaudas vēja elektrostacijām ar kopējo jaudu – vismaz 259 megavati. Precīzs ģeneratoru skaits, to jauda, izvietojums un tehnoloģisko risinājumu alternatīvas tiks analizētas ietekmes uz vidi novērtējuma procesa laikā.

Plānotajai vēja parka teritorijai tuvākās blīvāk apdzīvotās vietas ir Vīpes ciems – vairāk nekā 1,3 kilometru attālumā un Mežāres ciems – vairāk nekā 2,5 kilometru attālumā. Lai uzzinātu iedzīvotāju viedokli par ieceri, līdz 15.februārim notiek sabiedriskā apspriešana, un klātienes sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks 5.februārī pulksten 18:00 Vīpes Tautas namā.

Ja norādītajā laikā nebūs iespējas pievienoties klātienes sanāksmei, iedzīvotājiem būs iespēja noklausīties prezentācijas ierakstu, kas pēc sanāksmes tiks publicēts ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma izstrādātāja mājaslapā.

Ar sagatavotajiem materiāliem par paredzēto darbību var iepazīties Jēkabpils novada pašvaldības klientu apkalpošanas centrā, Mežāres un Vīpes pagasta bibliotēkā (darba laikā), kā arī ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma izstrādātāja mājaslapā.

Plānotā vēja parka teritorija kartē:

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->