Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.11.2022 17:27

Viesītes sakaru tornī paceļ Latvijas karogu 10

Viesītes sakaru tornī paceļ Latvijas karogu
Skatīt video

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra darbinieki – profesionāli inženieri augstkāpēji gatavojas atbildīgam uzdevumam – pacelt Latvijas karogu Viesītes sakaru tornī. Darbs lielā augstumā ir viņu ikdiena, bet katru reizi tas ir risks. Viens no riska faktoriem ir laika apstākļi. Ja vēja ātrums pārsniedz 12 metrus sekundē, tad darbs augstumā nav iespējams.

“Šodien ir paveicies ar laika apstākļiem, jo tornis ir sauss,” stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra inženieris augstkāpējs Mārtiņš Markevics. “Ir gadījies, ka ir jākāpj diezgan lielā vējā un arī sniegā. Mastā kāpjot, mums ir drošības sliede, ejam pa vagoniņu, tas visu laiku nodrošina sakabi. Ir drošības sistēma, protams, arī pozicionēšanās. Cilvēks visu laiku ir drošībā, piesprādzējies. Paldies Dievam, nokrist nav gadījies.”

Viesītes sakaru torņa augstums ir 156 metri – tas ir aptuveni divas reizes mazāk nekā tornim Rīgā, Zaķusalā, kas ir Latvijā un Eiropas Savienībā augstākais tornis un sasniedz 368 metru augstumu.

“Pateicoties šim tornim, kurš atrodas Viesītē jau 25 gadus, tiek nodrošināti vairāki pakalpojumi, kas nepieciešami sabiedrībai,” stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols. “Pirmkārt, sakaru pakalpojumi – šeit ir trīs mobilie operatori, kas nodrošina pārklājumu mobilajā tīklā. Vēl šeit atrodas platjoslas pieslēguma punkts, kas nodrošina ātrgaitas internetu. Vēl šeit atrodas iekārtas, kas nodrošina gan sabiedrisko mediju, gan citu mediju apraidi.”

Skanot Latvijas valsts himnai, Viesītes sakaru torņa karoga mastā tika uzvilkts sarkanbaltsarkanais karogs. Savukārt klātesošie dziedāja himnu, turot rokās karogu, kas plīvos citā tornī.

Viesītes tornī karogs tiek pacelts jau piecus gadus, bet pirmo reizi pasākumā klātienē piedalījās arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

“Karogu pacelšana ir ļoti emocionāls brīdis,” saka Tālis Linkaits. “Es esmu piedalījies karoga pacelšanā Zaķusalas krastmalā, manā atmiņā ir arī brīdis, kad mēs pacēlām Ukrainas karogu. Tas bija dažas dienas pēc kara sākuma Ukrainā. Ar karogu pacelšanu mēs parādām, kas ir mūsu valsts, parādām mūsu pārliecību par valsti. Mēs dodam arī spēku iedzīvotājiem pacelt acis uz debesīm un tur redzēt Latvijas valsts karogu plīvojam.”

Valsts karogu pacelšana 18.novembra un 4.maija svētkos Latvijas Valsts radio un televīzijas centra augstākajos sakaru torņos tika sākta 2014.gadā. Karogi sakaru torņos ir ne tikai svētku rotājums, bet arī atgādinājums par sakaru infrastruktūras nozīmi brīvas informācijas pieejamībā visiem Latvijas iedzīvotājiem. Plānots, ka sarkanbaltsarkanie karogi 15 sakaru torņos plīvos līdz 21.novembrim.

Sandra Paegļkalne

P
Pareizaissecinājums 22.11.2022 14:28
Mārtiņš Markevics apgalvo, ka ,,nokrist nav gadījies,, un mēs tam ticam. Ja būtu nokritis, tad te vairs nerunātu.

Centieni visur kabināt Latvijas valsts karogu atsauc atmiņā 90-tos, kad ar karogiem bija dekorēti teju vai visi paaugstinājumi , skābbarības torņus ieskaitot.

Konkrētajā gadījumā karoga kāts ir piestiprināts horizontāli, karogs optiski pazūd torņa raidierīču antenu jūklī un izskatās neveikli.

Ja nevarēja karoga kātu uzstādīt vertikāli, pašā torņa spicē, tad labāk būtu to nedarīt nemaz.

Ņemot vērā, ka jau 50 metrus no zemes virsmas vēja ātrums ir liels un tas pūš pastāvīgi, šādu torņa karogu materiālam ir jābūt sevišķi izturīgam, lai nesaplīst skrandās un lai neiznāk blamāža.
t
tavssargs 19.11.2022 13:23
Ienaidnieki jāignorē!

Zvani baznīcu torņos skan,
Cilvēki ielās ar karogiem iet.
Ir Latvija mīļa tev un man,
Bet nebeidz naidnieks riet.

Lai rej un siekalas šķiež,
Jo tas pie vienas, teikt, vietas.
Lai kaut ar akmeņiem sviež,
Mums svarīgas citas ir lietas.
J
Jefiņš 19.11.2022 13:41
Lieliska dzeja. Joprojām apbrīnoju Tava talanta vērienu, kas neatstāj lasītāju vienaldzīgu, bet uzlādē ar pozitīvām emocijām.
z
zinātājs 18.11.2022 09:35
Šī ziņa ir patiesība, jo viens mans kaimiņš, kas darba darīšanās vakar bijis uz Viesīti no pārvaldes nosūtīts, zināja teikt, ka karogs tiešām tur augšā esot, bet brīnījās, kāpēc nav pašā spicē uzsliets, jo vietas pietiek un arī smukāk izskatītos.
r
runga 20.11.2022 14:43
Pa purnu gribi ?
z
zinātājs 22.11.2022 08:49
runga rakstija: Pa purnu gribi ?
Nē, negribu.
N
Neķītrais masāžists 17.11.2022 19:20
Kas tur ko raustīties, ja augšā uzved mobilais lifts, ko remontņiki no torņa uz torņa ar piekabi pārved. Ja negrib čammāties ar tā montēšanu, tad kāpj pa redelēm.
D
Distihs 17.11.2022 18:44
Ar karogu nu sakari,
Pacēla to rakari.
J
Jefiņš 17.11.2022 18:13
Pacelts ir tad jau problēmas nebija ar vēju.
A
Astro 17.11.2022 17:38
Alpīnisti miestā dzīvo,
Torņa smailē karogs plīvo.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->