Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.07.2023 11:09

Vidusdaugavas NVO centrs īstenojis digitālo prasmju projektu 0

Vidusdaugavas NVO centrs īstenojis digitālo prasmju projektu
Skatīt video

Vidusdaugavas NVO centrs ir īstenojis projektu, kura laikā biedrības biedri un citi interesenti varēja attīstīt savas digitālās prasmes un iemaņas. Projekts “”Vidusdaugavas NVO centrs” digitālo spēju attīstīšana” ilga vienu gadu.

“Gan mūsu biedrības biedriem, gan brīvprātīgajiem, gan interesentiem no malas bija lieliska iespēja apgūt digitālo pusi, kas ir ļoti aktuāla biedrībām,” stāsta projekta aktivitāšu koordinatore Madara Borisova. “Esam cītīgi mācījušies un strādājuši, darbojušies konsultācijās, meistarklasēs un semināros ar dažādiem pasniedzējiem. Pats galvenais mūsu nobeiguma mērķis – ir izveidotas trīs digitālās kampaņas.”

Viena digitālā kampaņa veidota ar mērķi vākt ziedojumus psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei Dignājas muižā. Centru veido biedrība “Dzīvības koks”, kas ir Vidusdaugavas NVO centra biedrs, un tas būs domāts onkoloģijas pacientiem un viņu tuviniekiem.

Video par šo projektu veidoja Jānis Ozols: “Bija ļoti interesanti, ka man pastāstīja visas lietas, kā tur viss notiek, es varēju redzēt visu no iekšienes, cik tur vēl darba palicis. Man pašam arī uzreiz sagribējās ziedot, jo mana vecmamma nomira no vēža, kad manai mammai bija tikai 18 gadi. Kad es to visu filmēju, es domāju – cik superīgi būtu, ja tajos laikos būtu tāds centrs. Tā būtu milzīga vērtība.”

Otra digitālā kampaņa tika veidota ar mērķi popularizēt Vidusdaugavas NVO centra internetveikalu. Biedrība pagājušogad izveidoja internetveikalu “Vidusdaugavas pērle”, piedāvājot iegādāties vietējo nevalstisko organizāciju pārstāvju darinātos rokdarbus.

“Mēs izgājām apmācības, iegūstot dažādas zināšanas, un, liekot tās praksē, esam izveidojuši internetveikalam Facebook lapu un Instagram lapu, lai sasniegtu plašāku auditoriju, jo internetveikals līdz šim bija pieejams tikai biedrības mājaslapā,” skaidro projekta dalībniece Lāsma Mežsēta.

Projekta dalībniece Ilona Eglīte piebilst: “Šajā projektā iesaistījos internetveikala izveides kampaņā, jo man pašai ir darbiņi, kuri atrodas šajā internetveikalā, tāpēc bija ļoti svarīgi iesaistīties. Ieguvu daudz jaunu zināšanu, piemēram, kā labāk taisīt reklāmas sociālajos tīklos, kuros laikos labāk un pareizāk tos likt, varēja uzzināt arī par jaunām aplikācijām, kas var palīdzēt.”

Savukārt trešā digitālā kampaņa tika veidota ar mērķi popularizēt Vidusdaugavas NVO centra Dienas centru “Kopā būt”.

Stāsta projekta dalībniece Lāsma Lapiņa: “Dienas centra “Kopā būt” pakalpojumi tika popularizēti no aktīvo senioru skatupunkta, lai pensijas un pirmspensijas vecuma iedzīvotāji un viņu tuvinieki visā Jēkabpils novadā redzētu, cik aktīvi ir seniori un kādus pakalpojumus dienas centrs piedāvā.”

“Darba grupā tapa digitālās kampaņas video par senioru TOP aktivitātēm, ko viņi šeit dara,” stāsta projekta dalībniece Monta Lipša. “Apmācības mūs pamudināja informāciju likt ne tikai Facebook, bet izmantot arī video platformu TikTok, lauzt mītu, ka tā ir tikai jauniešu platforma. Ja ne visi seniori izmanto sociālos tīklus, tad tos izmanto bērni un mazbērni. Caur viņiem var nodot informāciju.”

Projektu “”Vidusdaugavas NVO centrs” digitālo spēju attīstīšana” atbalsta grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Aktīvo iedzīvotāju fonds darbojas ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību dažādos sabiedriskajos procesos.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->