Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 23.01.2023 13:31

Valsts prezidents Egils Levits uzslavē Jēkabpili par darbu plūdu laikā 38

Valsts prezidents Egils Levits uzslavē Jēkabpili par darbu plūdu laikā
Skatīt video

Vizītes sākumā Valsts prezidents Egils Levits apmeklēja Jēkabpils novada pašvaldību, kur tikās ar cilvēkiem, kas bija iesaistīti plūdu novēršanā un Daugavas aizsargdambja stiprināšanā – ar novada domes vadību, civilās aizsardzības komisijas, iestāžu un dienestu pārstāvjiem, kā arī uzņēmējiem. Egils Levits izteica pateicību ikvienam glābšanas darbos iesaistītajam par operatīvo un efektīvo darbu, uzsverot, ka Jēkabpils novads ir parādījis pozitīvu piemēru tam, kādā veidā jārisina vietēja mēroga krīzes.

“Vietējā krīze ir jārisina ar vietējiem līdzekļiem un vietējo domi, jo tā vislabāk zina, kas ir jādara, bet pārējiem ir jānāk palīgā,” saka Egils Levits. “Šis princips ir jāiestrādā arī jaunajā Krīzes vadības sistēmā, ka nevis no augšas, no centra tiek risināta krīze, bet vietējā krīze tiek risināta ar vietējo vadību, ar vietējiem līdzekļiem. Visi pārējie nāk palīgā.”

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis Valsts prezidentam stāstīja par dienestu, iestāžu un uzņēmumu sadarbību plūdu dienās, kā arī par nepieciešamajiem darbiem šobrīd. Pēc vizītes Valsts prezidents apskatīja Daugavas kreisā krasta aizsargdambi, kas plūdu laikā tika glābts no sabrukšanas un kam tagad steidzami nepieciešami remontdarbi.

“Problēma ar dambi ir paliekoša,” saka Raivis Ragainis. “Akūtākais darbs ir sakārtot dambi līdz pavasara paliem. Nākamais darbs – jāsakārto dambja izturība līdz šā gada rudens un ziemas periodam. To mēs nevaram izdarīt atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem, kas paredz konkursu izsludināšanu, iepirkumus. Mēs to pārrunājām ar prezidenta kungu. Šī situācija ir ārkārtēja, tādēļ mums ir vajadzīgs cits regulējums, lai mēs varētu šos darbus veikt.”

“Es uzskatu, ka birokrātiskie šķēršļi ir jāliek malā,” saka Egils Levits. “Es to pārrunāšu gan ar iekšlietu ministru, gan ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru, gan ar Ministru prezidentu, kādā veidā mēs varam panākt to, lai reāli varētu izdarīt to, kas tehniski ir iespējams. Tur, protams, ir valstij jāpalīdz, tie ir tik lieli darbi, ka pašvaldība pati to nevar, bet kopējs finansējums ir iespējams. Galvenais ir patlaban noregulēt visus tiesību aktus tādā veidā, lai to patiešām var izdarīt.”

Plūdu laikā kreisā krasta dambim vairākās vietās bija radušās sūces un izskalojumi, kas tika novērsti, stiprinot dambi ar smiltīm un smilšu maisiem. Tas gan ir pagaidu risinājums. Dambi būtu nepieciešams remontēt garākā posmā, padarot to stiprāku un noturīgāku pret ūdens spēku. Tiek apsvērta ideja par betonēšanu. Valsts prezidents ar pašvaldību pārrunāja arī jautājumu par kompensācijām tiem iedzīvotājiem, kuru īpašumi cietuši plūdos.

“Es ļoti ceru, ka mums izdosies mazliet mainīt saistošos noteikumus, lai arī mēs varētu kaut ko palīdzēt iedzīvotājiem,” skaidro Raivis Ragainis. “Šobrīd tie ir sociālo garantiju saistošie noteikumi, kuri tādā situācijā paredz atbalstu no pašvaldības līdz divām minimālajām mēnešalgām, bet tām mājām, kuras ir pilnīgi noplūdušas, tas ir ļoti maz.”

Pašvaldībā uzsver, ka valsts nevar kompensēt privātpersonām šādus zaudējumus, bet tie iedzīvotāji, kuru īpašumi ir apdrošināti, var pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību. Tāpat atbalstu plūdu skartajām mājsaimniecībām sniegs līdzcilvēku saziedotie līdzekļi. Labdarības organizācijas Ziedot.lv mājaslapā 14.janvārī ir atvērta ziedojumu vākšana plūdos cietušajiem Jēkabpilī, un līdz šim saziedoti vairāk nekā 64,4 tūkstoši eiro. Ziedot un iepazīties ar ziedotāju sarakstu var šeit.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 24.01.2023 09:33
Tāds patukšs raksts, jo, iespējams, ka viss, ko Levits video runāja un solīja, atceļā uz Rīgu jau pie Daugmales būs aizmirsies. Var pat saderēt, ka par birokrātiskiem šķēršļiem ne nu ar kādu runās nekā. Jo pats labi zina, ka tas ir bezjēdzīgi. Man un citiem JL lasītājiem vairāk interesē, no kuras puses, ar ko, kādā transportā un cikos Prezidents ieradās pilsētā? Ko un kur, ar ko kopā ēda pusdienās? Cikos un pa kādu ceļu devās atpakaļ uz mājām? Ko runās un runāja Ragainis, un viņš, tāpat visi jau iepriekš zināja.
O
Observer 24.01.2023 12:36
Ja dambis būtu tik pat stiprs un nepārvarams , kā ,,birokrātiskie šķēršļi,, ... Jēkabpilij nebūtu bīstami nekādi plūdi.
V
Vietējais 23.01.2023 20:29
Levits savā stilā... vietējā krīze ir jārisina ar vietējiem līdzekļiem.Te nebija kaut kāda vietējā krīze,pilsēta bija MATA TIESU NO KATASTROFAS.Dambis bija reāli pārauts.Pateicotes tikai blīvajiem vižņiem,glābējiem izdevās novērst pilnīgu dambja pārrāvumu.Delfos pašlaik pirmais raksts,ka Latvija Ukrainai jau ziedojusi 314 miljonus un būšot vēl.Es nesaku,ka nevajag palīdzēt.Vienkārši vajag kaut kādu samērību.Ja jau Levits patiesi gribētu palīdzēt mūsu pilsētai,mūsu cilvēkiem būtu jādara viss,lai līdz laikam,kad var uzsākt dambja reālu pārbūvi,nevis kaut kādu lāpīšanu,būtu visi projekti,zināmi darbu veicēji un visi NEPIECIEŠAMIE līdzekļi no valsts.Daba visā pasaulē pēdējā laikā sarīko visdažādākos pārsteigumus.Tādi plūdi,varbūt pat trakāki var atkārtoties ,un ne reizi vien.
S
Skolnieciņš 24.01.2023 07:31
Agrāk nebija interneta, nebija mediju uzmanības, nebija kaut kādu problēmu aktualizēšana, tāpēc par ekstremālām dabas parādībām zināji mazāk.
Vienkārši nedrīkst vieglprātīgi taisīt meliorāciju, kā to darīja Latvijas okupācijas gados. Padomju okupācijas vara likvidēja purvus un izjauca dabisko ūdensteci. Padomju okupācijas vara lika būvēt Līvānu tipa mājas, kur to nedrīkst darīt. Tās mājas tapat nebija bezmaksas. Varbūt vienīgi krievu komunistiem. Latvieši par visu maksāja un pat pārmaksāja. Šķībi, greizi terotiālie plānojumi rada ekonomiskus zaudējumus.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
V
Vērotājs 23.01.2023 20:16
Par Jēkabpili lepnums, bet gribas lai vadība neaizmirst arī par pārējo novadu! Citādi kam gan mēs kopā gājuši!?
J
Jefiņš 23.01.2023 18:08
Galvenais, ka tikām uzslavēti un tas dod enerģiju būt vēl labākiem.
N
Neķītrais masāžists 23.01.2023 18:56
To droši vien gribēji teikt - vēl labākiem.., ko? :D
N
Neķītrais masāžists 23.01.2023 17:53
Sit mani kaut nost, bet nevaru atcerēties, kā sauc to aktieri zaļā kurtkā blakus Levitam. Filmas nosaukumu arī, bļē, aizmirsu, bet gabals bija tā neko, skatāms. Par seksu, šaušanos un visādiem bandītiem.
O
Observer 23.01.2023 19:04
,,Aktieris zaļajā kurtkā,, ir no filmas SAB. Britu brigādes ģenerālis Jānis Kažociņš.
Kā jau visās filmās, arī šajā ir zināms porcija seksa, tikai par to nevienam nestāsta.
A
Atškirība ir, ka 23.01.2023 19:36
Observer rakstija: ,,Aktieris zaļajā kurtkā,, ir no filmas SAB. Britu brigādes ģenerālis Jānis Kažociņš. Kā jau visās filmās, arī šajā ir zināms porcija seksa, tikai par to nevienam nestāsta.
p...š smadzenes D
z
zinātājs 24.01.2023 09:39
Observer rakstija: ,,Aktieris zaļajā kurtkā,, ir no filmas SAB. Britu brigādes ģenerālis Jānis Kažociņš. Kā jau visās filmās, arī šajā ir zināms porcija seksa, tikai par to nevienam nestāsta.
Es arī zināju, ka tas ir Kažociņš, bet no sākuma negribējās ticēt, jo baigi viņam līdzīgs, taču domāju - ko tad viņš te Jēkabpilī dara! Viņš jau laikam pensijā un tad saprotams, ka mājās vienam grūti nosēdēt, ja pieradis visu laiku kaut kur iet, braukt, inspicēt. Levitam jau arī kopā jautrāk, jo zināms, ka līdz Jēkabpilij ceļš patāls. Nav tā kā no Rīgas līdz Ādažiem vai Ikšķilei.
r
reālists 23.01.2023 17:48
Krāslavas,Ludzas,Augšdaugavas novados un Daugavpils pilsētā izsludināja ārkārtējo situāciju,bet nekādus valdības nozīmētos administratīvos vadītājus neiecēla. Kāpēc to attiecina tikai uz Jēkabpili? Prezidents stāsta,ka jāsakārto dokumenti,lai Jēkabpils ātrāk varētu veikt darbus bez liekas birokrātijas.Ārkārtējas situācijas izsludināšana dod iespēju dokumentus būvdarbiem sakārtot ātri.Tagad R.Ragainis ir uzņēmies atbildību uz sevi. Jāņem vērā iespējamās iepirkumu pārsūdzības un tās var vilkties oi oi.
J
Jocīgie 23.01.2023 17:31
Atskrien pats, kad plūdi beigušies!
O
Observer 23.01.2023 17:09
Nav saprotams, kā tiek domāts ,,sakārtot dambi līdz pavasara paliem,, .
Dambja materiāls ir piesūcies ar ūdeni tik, cik vispār ir iespējams.
Dambja noturību pret plūdiem nosaka tā spēja nelaist CAURI ūdeni , kā arī nelaist PĀRI ūdeni.
Lai padarītu dambi ūdens necaurlaidīgu, no upes puses tam ir jāuzliek hidroizolācijas kārta un betona plāksnes, kuras lediem neļautu to hidroizolācijas kārtu izārdīt.
Kā to līdz pavasarim var paspēt?
J
Jocīgie 23.01.2023 17:33
Tādu dambi vajadzēja būvēt ar reizi! Uztaisīja kaut kādu smilšu kaudzi, nez cik naudas izterēja?
O
Observer 23.01.2023 20:35
Jocīgie rakstija: Tādu dambi vajadzēja būvēt ar reizi! Uztaisīja kaut kādu smilšu kaudzi, nez cik naudas izterēja?
Dambju būves pieredze ir , cik tik vajag. Visu Rīgas HES milzīgo ūdenskrātuvi notur šāda pati ,,smilšu kaudze,, . tikai pareizi būvēta.
D
Distihs 23.01.2023 16:27
Egīls Raivim laiku kavē
Un tik slavē, un tik slavē.
S
Skolnieciņš 23.01.2023 16:21
Lūgsim Dievieti Laimu, lai nelaimes met mums līkumu! Aizlūgsim Latvju Dievus par Jēkabpils novadu! Lai plūdi mums nedraud!
Ar cieņu un mīlestību, Skolnieciņš
p
paklau 23.01.2023 16:27
Kas Tu par dievturi ja nezini , ka senie balti t.i. mūsu senči ,kuru tradīcijas vēl ir dzīvas, Dievam
neko nelūdza, Dievu NEPIELŪDZA, Dievu godināja (daudzināja,sumināja). Pārmaiņas pēc palasi mūsu senās Dieva Dainas, tur uzzināsi daudz vērtīgu atziņu.
D
Distihs 23.01.2023 16:29
Tu tik dieviem to vien lūdzi,
Lai močītu tie Kremļa mūdzi.
V
Vēsturiskais 23.01.2023 16:48
paklau rakstija: Kas Tu par dievturi ja nezini , ka senie balti t.i. mūsu senči ,kuru tradīcijas vēl ir dzīvas, Dievam neko nelūdza, Dievu NEPIELŪDZA, Dievu godināja (daudzināja,sumināja). Pārmaiņas pēc palasi mūsu senās Dieva Dainas, tur uzzināsi daudz vērtīgu atziņu.
Paklau, veltīgi Tu tērē laiku, mācīdams šo psihopātu. Viņš nav nekāds ,,dievturis,, , viņš ir profesionāls opozicionārs. Es pazīstu daudzus atmodas aktīvistus, kuri bija opozicionāri boļševikiem, bet tagad ir opozicionāri pastāvošajai varai.
Dievturu leksika šajā gadījumā ir tīrā nejaušība.
Sliktākais, ka tauta savā neprātā šādus savēl parlamentā.
S
Skolnieciņš 23.01.2023 17:04
paklau rakstija: Kas Tu par dievturi ja nezini , ka senie balti t.i. mūsu senči ,kuru tradīcijas vēl ir dzīvas, Dievam neko nelūdza, Dievu NEPIELŪDZA, Dievu godināja (daudzināja,sumināja). Pārmaiņas pēc palasi mūsu senās Dieva Dainas, tur uzzināsi daudz vērtīgu atziņu.
paklau 23.01.2023 16:27 Kāds Dievs? Kurš Dievs? Senajām baltu tautām bija daudz Dievu un Dieviešu. Un katram Dievam bija savs vārds. Un katrai Dievietei bija savs vārds. Dainas lielākoties veidoja kristieši un revidēja baznīcēni. Dievs, Dieviņš, Velns, Vells, Velna māte, Vella māte, lietuvēns nav dievturības sastāvdaļa, tie ir baznīcēnu uzspiesti kristietības sārņi. Dievturība nav kristietība vai arī kaut kāds kristietības atvasinājums. Dievturība ir neopagāniska, politeiska reliģija, kas ir sentēvu pagāniskās ticības turpinājums 21. gadsimtā; tā ir sentāvu pagāniskās ticības atjaunotne.
Ar cieņu, Tavs Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 23.01.2023 17:13
Vēsturiskais rakstija: Paklau, veltīgi Tu tērē laiku, mācīdams šo psihopātu. Viņš nav nekāds ,,dievturis,, , viņš ir profesionāls opozicionārs. Es pazīstu daudzus atmodas aktīvistus, kuri bija opozicionāri boļševikiem, bet tagad ir opozicionāri pastāvošajai varai. Dievturu leksika šajā gadījumā ir tīrā nejaušība. Sliktāka..
Es esmu praktizējošs dievturis. Te tu vari apskatīties, kā godāt Dabas Māti.
failiem.lv/u/bez4drej5 [Dabas Mātes godināšana dievturu tradīcijās.]
Dievturi kopš senatnes godina Sentēvu Dievus - Latvju Dievus. Dabas Māte ir dabas Dieviete, kura ir vistuvāk cilvēkiem. Lūgsim Dabas Māti un tapsim svētīti!
Ar cieņu, Skolnieciņš
T
Teologs Teodors 23.01.2023 17:16
Skolnieciņš rakstija: paklau 23.01.2023 16:27 Kāds Dievs? Kurš Dievs? Senajām baltu tautām bija daudz Dievu un Dieviešu. Un katram Dievam bija savs vārds. Un katrai Dievietei bija savs vārds. Dainas lielākoties veidoja kristieši un revidēja baznīcēni. Dievs, Dieviņš, Velns, Vells, Velna māte, Vella māte, lietuvēns nav di..
Dievturība vispār nav reliģija, jo dievturība un citas elku pielūgsmes nedod rezultātu, kas ir ,,re-ligia,, (attiecību at-jaunošana ar Dievu To Kungu).
Reliģija ir kristietība, nekas cits šim jēdzienam neatbilst.
Līdzīgi kā nevar indivīdu nosaukt par ,,mūrnieku,, , ja viņš ir tikai nosmērējies ar māliem, bet nespēj uzmūrēt skursteni un pat nezina, kā izskatās ķieģelis.
S
Skolnieciņš 23.01.2023 17:19
Distihs rakstija: Tu tik dieviem to vien lūdzi, Lai močītu tie Kremļa mūdzi.
Dievturi ir pret Krievijas izraisīto karu Ukrainā. Dievturi lūdz Latvju Dievus, lai Latvju Dievi dod spēku ukraiņu tautai cīnīties pret okupantiem!
failiem.lv/f/uuhd9a25f
I stand with Ukraine.
S
Skolnieciņš 23.01.2023 17:23
Teologs Teodors rakstija: Dievturība vispār nav reliģija, jo dievturība un citas elku pielūgsmes nedod rezultātu, kas ir ,,re-ligia,, (attiecību at-jaunošana ar Dievu To Kungu). Reliģija ir kristietība, nekas cits šim jēdzienam neatbilst. Līdzīgi kā nevar indivīdu nosaukt par ,,mūrnieku,, , ja viņš ir tikai nosmērējies ar mā..
Latvijas Republikā valda ticības brīvība, to garantē Satversmes 99. pants. Baltu tautas ir pagāni - politeisti; daudzdievji. Un es esmu sentēvu pagāniskās ticības mantinieks, man krustnešu ticības mantinieka viedoklis nav aktuāls!
Svētīgi, Tavs Skolnieciņš
p
pakaul 23.01.2023 18:40
Skolnieciņš rakstija: paklau 23.01.2023 16:27 Kāds Dievs? Kurš Dievs? Senajām baltu tautām bija daudz Dievu un Dieviešu. Un katram Dievam bija savs vārds. Un katrai Dievietei bija savs vārds. Dainas lielākoties veidoja kristieši un revidēja baznīcēni. Dievs, Dieviņš, Velns, Vells, Velna māte, Vella māte, lietuvēns nav di..
Jau ieteicu Tev palasīt ,,Dieva Dainas,, sastādījusi Mirdza Muižniece, izdota Rīgā, 1995.g. izdevn. Ievanda. Izdevums samērā apjomīgs 210.lpp. Tad Tu redzēsi, ka Dievs visur ir vienskaitlī un runāt par daudzdievību ir dīvaini , maigi izsakoties. Bibliotēkā noteikti atradīsi. Visu gaišu.
S
Skolnieciņš 23.01.2023 19:19
pakaul rakstija: Jau ieteicu Tev palasīt ,,Dieva Dainas,, sastādījusi Mirdza Muižniece, izdota Rīgā, 1995.g. izdevn. Ievanda. Izdevums samērā apjomīgs 210.lpp. Tad Tu redzēsi, ka Dievs visur ir vienskaitlī un runāt par daudzdievību ir dīvaini , maigi izsakoties. Bibliotēkā noteikti atradīsi. Visu gaišu.
pakaul 23.01.2023 18:40 Tu vel sāc citēt Haralda Biezā publikācijas “Encyclopædia Britannica”. Haralds Biezais uzrakstīja, ka dievturi pielūdz Velnu. Haralds Biezais (teologs; luterāņu garīznieks) uzskata, ka Velns ir seno baltu Dievība. Līdzīgus bulšitus (domāts muļķības) par baltiešiem var lasīt angliski runājošajā internetā. Kurš tās samazgas ražo, man īsti nav skaidrs. Laikam baznīcēni. Vācu un krievu muižkungu laiki, kad par seno Dievu un Dieviešu pieminēšanu varēja dabūt pērienu baznīcā, ir beigušies. Iemācies atšķirt kristietības sārņus no seno baltu pagāniskās ticības!
Ar cieņu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 23.01.2023 19:29
pakaul rakstija: Jau ieteicu Tev palasīt ,,Dieva Dainas,, sastādījusi Mirdza Muižniece, izdota Rīgā, 1995.g. izdevn. Ievanda. Izdevums samērā apjomīgs 210.lpp. Tad Tu redzēsi, ka Dievs visur ir vienskaitlī un runāt par daudzdievību ir dīvaini , maigi izsakoties. Bibliotēkā noteikti atradīsi. Visu gaišu.
Autora Hochelaga video no Jūtuba «What is Baltic Paganism? | Obscure Mythologies». Tur vairāk teikts par lietuviešu pagānismu. Un tur atkal tiek kultivēti vācu un krievu muižnieku iedēstītie sārņi par Dieviņu un Velnu. Dainās latvieši daudz ko nedrīkstēja teikt, jo pie okupantu varām bija strikta cenzūra un nepaklausīgos gaidīja bargs sods. Tāpēc es iesaku godāt nevis kristietības sārņus, bet gan senos baltu Dievus un senās baltu Dievietes. Iemācies atšķirt sārņus no sentēvu pagāniskās ticības! Mosties!
Ar cieņu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 23.01.2023 19:36
pakaul rakstija: Jau ieteicu Tev palasīt ,,Dieva Dainas,, sastādījusi Mirdza Muižniece, izdota Rīgā, 1995.g. izdevn. Ievanda. Izdevums samērā apjomīgs 210.lpp. Tad Tu redzēsi, ka Dievs visur ir vienskaitlī un runāt par daudzdievību ir dīvaini , maigi izsakoties. Bibliotēkā noteikti atradīsi. Visu gaišu.
Bet man liekas, ka baltu tautu pagāniskā ticība ir tuvāka skandināvu pagāniskajai ticībai nekā vācu un krievu muižkungu iedēstītajiem kristīgajiem sārņiem!
Palasi Norse Paganism For Beginners: Travel Back In The Past & Explore Norse Mythology, Folktales & Religion. The Complete Guide To The Fascinating History Of Vikings, Their Battles, Ásatrú & The Gods...
T
Teologs Teodors 23.01.2023 20:43
Skolnieciņš rakstija: Bet man liekas, ka baltu tautu pagāniskā ticība ir tuvāka skandināvu pagāniskajai ticībai nekā vācu un krievu muižkungu iedēstītajiem kristīgajiem sārņiem! Palasi Norse Paganism For Beginners: Travel Back In The Past & Explore Norse Mythology, Folktales & Religion. The Complete Guide To The ..
Visi, kas nepielūdz Jēzu Kristu, praktiski pielūdz Sātanu (kas nav ar mums, tas ir pret mums). Trešās iespējas nav.
Protams, ka viņi var neapzināties to, ka viņi praktiski kalpo Dieva pretiniekam.
Viens no momentiem, kas pierāda Dieva ienaidnieku ciešo saikni ar Sātanu , ir tā milzīgā enerģija, ar kādu viņi aizstāv un cenšas arī izplatīt melus.
Vieni no populārākajiem meliem ir, ka kristietību ieviesa ,,ar uguni un zobenu,, , kas gan izklausās ļoti dramatiski, bet ir pilnīgs oksimorons (absurds).
Latvijā jau nez cik gadu desmitus cenšas ieviest atstarotājus gājējiem... kāds ir rezultāts? Da nekāds! Un vai ir ticami, ka tos varētu ieviest ar ,,uguni un zobenu,,?
Kristietību var ieviest tikai ar sludināšanu. Neviens nekad nav kļuvis par kristieti represiju rezultātā. Nekad. Neviens.
g
gatavs lūgt 23.01.2023 20:53
Nezinu kā jālūdz Dievieti Laimu, vai stāvot uz ceļiem vai rāpus. Kurā virzienā jāskatās lūdzot ?
S
Skolnieciņš 23.01.2023 21:17
Teologs Teodors rakstija: Visi, kas nepielūdz Jēzu Kristu, praktiski pielūdz Sātanu (kas nav ar mums, tas ir pret mums). Trešās iespējas nav. Protams, ka viņi var neapzināties to, ka viņi praktiski kalpo Dieva pretiniekam. Viens no momentiem, kas pierāda Dieva ienaidnieku ciešo saikni ar Sātanu , ir tā milzīgā enerģija, ar k..
Teologs Teodors 23.01.2023 20:43
1) 21. gadsimta Eiropā valda ticības brīvība. Ticības brīvību garantē Eiropas cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija. Tu vari ticēt rabīnam Jēzum Kristum, tu vari neticēt rabīnam Jēzum Kristum, tā ir tava personiskā darīšana.
2) Rabīna Jēzus Kristus eksistence nav nedz zinātniski pierādama, nedz zinātniski noliedzama, jo tas ir ticības jautājums. Gribi tici, gribi netici.
3) Latvieši nav ebreji. Baltu tautas nav jūdi. Tāpēc ebreju tautas Dieviņš un ebreju tautas Dieviņa priesteris Jēzus Kristus latviešiem nav aktuāls. Latviešiem nav nekāda sakara ar senebreju mitoloģiju un ebreju monoteismu.
4) Dievu un Dieviešu ir daudz. Gribi tici nedribi netici. Kā gribi, tā dari.
Ar cieņu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 23.01.2023 21:24
gatavs lūgt rakstija: Nezinu kā jālūdz Dievieti Laimu, vai stāvot uz ceļiem vai rāpus. Kurā virzienā jāskatās lūdzot ?
Kāpēc līst uz ceļiem? Dievturi nav musulmaņi. Tu vari uztaisīt altāri Dievietei Laimai savā šķūnītī, ja tev ir privātmāja un blakām nav kaimiņu. Tu vari apsēsties uz zemes, ja altāris ir taisīts zemu vai stāvēt kājās, ja altāris ir uztaisīts plecu augstumā. Ja tev ir daži dēļi un izdoma, tad altāri ir viegli sanaglot.
Ar cieņu, Skolnieciņš
A
Aijux 23.01.2023 15:37
Nav vienkārši, ja aiz pakauša bariņš gaida, meklē jebkādas kļūdas vai nepilnības, lai pēc tam publiski vaidētu un rokas gar stilbiem sistu. Izturību! Beidzot ar lepnumu varu teikt, ka esmu no Jēkabpils!
O
Observer 23.01.2023 15:14
Principā ... nekas netika darīts nepareizi un to , ko darīja, darīja, cik iespējas atļāva.
Par priekšgājēju kļūdām atbildību prasīt būtu stulbi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->