Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.12.2023 14:37

Vairākos Daugavas posmos ir ledus sablīvējumi, bet Jēkabpilī situācija mierīga 0

Vairākos Daugavas posmos ir ledus sablīvējumi, bet Jēkabpilī situācija mierīga
Skatīt video

Turpinoties salam, Latvijas upēs pastiprinās ledus veidošanās, un jau šobrīd vairākos upju posmos ir ledus sablīvējumi. Arī Daugavā vairākās vietās sastājušies vižņi, tostarp pie Zeļķu tilta. Vižņu sablīvējums šobrīd sākas Prižos un stiepjas tālāk uz Pļaviņu pusi. Tas rada ūdens līmeņa svārstības pie Jēkabpils, kur pagaidām upe nav aizsalusi, bet ir vērojama vižņu kustība.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija liecina, ka jau dažas dienas Daugavā pie Jēkabpils lēnām paaugstinās ūdens līmenis. Kopš 5.decembra tas paaugstinājies par aptuveni 70 – 80 centimetriem un 8.decembra pēcpusdienā bija 2,87 metri virs stacijas nulles atzīmes, bet jāņem vērā, ka novembrī ūdens līmenis bija par vairāk nekā pusmetru augstāks nekā šobrīd.

Jēkabpils novada pašvaldības civilās aizsardzības speciālisti uzsver, ka situācija ir mierīga, turklāt augšpus Jēkabpils – pie Dignājas – arī ir sastājušies vižņi, tādēļ līdz Jēkabpilij nonāk daudz mazāks apjoms vižņu.

Jēkabpiliešiem vēl spilgtā atmiņā ir šā gada janvāra plūdi. Ņemot vērā neseno pieredzi, Jēkabpils novada pašvaldības atbildīgie speciālisti nemitīgi seko līdzi aktuālajai situācijai Daugavā un veic sagatavošanās darbus, lai plūdu gadījumā varētu operatīvi reaģēt. Tiek apzināti lielo smilšu maisu resursi, lai tie stāvētu gatavībā nepieciešamības gadījumā, kā arī iepirkti bentonītmāla paklāji un aizsargplēves. Tāpat pazemināts ūdens līmenis Pils dīķī, kā arī pārbaudīta dīķa slūžu darbība.

Pašvaldībā uzsver, ka sagatavošanās darbi tiek veikti tikai preventīvā nolūkā un ka šobrīd plūdu draudi Jēkabpilī nepastāv. Arī nākamnedēļ solītais atkusnis būtisku apdraudējumu neradīs, jo prognozētā gaisa temperatūra Jēkabpilī nākamnedēļ būs +1..+2 grādi. Šāda temperatūra neko būtisku neietekmēs, uzsver speciālisti.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->