Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.02.2024 15:27

Uzsākti sagatavošanās darbi veloceliņa izbūvei no Salas līdz Jēkabpilij 0

Uzsākti sagatavošanās darbi veloceliņa izbūvei no Salas līdz Jēkabpilij
Skatīt video

Nesen tika uzsākti sagatavošanās darbi veloceliņa izbūvei Jēkabpils novadā. Veloceliņš vedīs gar autoceļu P76 posmā no Salas ciema līdz Jēkabpils pilsētai. Lai varētu veikt izbūves darbus, vispirms teritorija jāatbrīvo no kokiem un krūmiem, un jau šobrīd daļā posma ir veikts atmežošanas process. Pirms tam notika atsavināšana un mērniecības darbi, jo veloceliņa izbūves projekts skar vairākus privātīpašumus. Tur, kur tiek veikti darbi, zemes īpašnieki ir piekrituši būvniecībai. Savukārt tās zemes vienības, kuru īpašnieki nepiekrita gājēju un velosipēdistu infrastruktūras izbūvei, netiks skartas. Uzņēmumā VSIA “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka projektēšanas laikā izdevās rast risinājumu, lai neskartu konkrētos īpašumus.

Gājēju un velosipēdistu celiņa kopgarums būs 3,92 kilometri, bet platums – 2,5 metri. Tas plānots ar asfaltbetona segumu. Ņemot vērā, ka būvdarbi notiks ārpus autoceļa brauktuves, vērienīgi satiksmes ierobežojumi nav plānoti, tomēr posmos, kur darbi notiks ļoti tuvu brauktuvei, uz laiku tiks slēgta viena braukšanas josla, satiksmi organizējot ar īslaicīgu shēmu vai luksoforu. Arī caurtekas tiks būvētas, pamīšus slēdzot vienu brauktuves joslu.

Būvdarbus objektā veic SIA “Ošukalns”, ar ko noslēgts līgums par summu – vairāk nekā 1,5 miljoni eiro, ieskaitot PVN. Darbi tiek finansēti no valsts budžeta. Atgādinām, ka Salas aktīvie iedzīvotāji jau gadiem ilgi ir cīnījušies par ideju savienot Jēkabpili un Salu ar gājēju un veloceliņu, jo daudzi iedzīvotāji šajā maršrutā ik dienu mēro ceļu uz darbu un uz mājām un daudzi izvēlas pārvietoties kājām vai ar velosipēdu. Paredzēts, ka līdz šā gada nogalei iedzīvotāju vēlme beidzot tiks īstenota.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->