Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
19.04.2023 15:06

Uzsāks dienesta pārbaudi saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpils novadā 50

Uzsāks dienesta pārbaudi saistībā ar sievietes slepkavību Jēkabpils novadā
Skatīt video

Saistībā ar slepkavību, kas aizvadītajā svētdienā notika Jēkabpils novadā, Valsts policijā tiks sākta dienesta pārbaude, lai konstatētu, vai likumsargi ir rīkojušies pietiekami profesionāli un atbilstoši normatīvajam regulējumam. Pirms slepkavības vīrietis bija sievieti ilgstoši vajājis un viņai draudējis, pret varmāku bijuši uzsākti 19 kriminālprocesi, tostarp 18 par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu, bet maksimālais sods, kas viņam bijis piespriests, bija īslaicīga brīvības atņemšana. Valsts policijas vadība uzsver, ka likumsargiem traucē darboties nepilnvērtīgais tiesiskais regulējums.

“Pirmā reakcija un pirmā sajūta ir, ka īsti sistēmiski nenostrādā likuma normas,” saka Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. “Šādu varmāku gadījumā, pat ja tie ir draudi izdarīt slepkavību, soda sankcijas ir īslaicīga brīvības atņemšana no 15 dienām līdz trīs mēnešiem, sabiedriskais darbs, naudas sods vai probācijas uzraudzība. Mēs pat nevaram šai apdraudētai personai iedarbināt tādus instrumentus kā personas speciālā aizsardzība saskaņā ar Krimināllikuma 17.nodaļu. Tas ir tikai par smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem piemērojams. Mēs būtu utopiski, ja mēs varētu pateikt, ka pie katra šī gadījuma mēs varam ikdienā nolikt policistu blakus. Diemžēl nevaram.”

Vīrietim piemērotie naudas sodi, aizliegumi un arī īslaicīgā brīvības atņemšana uz 25 dienām neatturēja varmāku no agresijas, kura izpaudusies ne tikai pret bijušo dzīvesbiedri, bet arī pret viņas kolēģiem. To apliecina arī viņas darbavietā – Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC pārstāve Ilze Arāja saka: “Esam šokā par notikušo traģēdiju, izsakām visdziļāko līdzjūtību kolēģes tuviniekiem. Pēdējo sešu mēnešu laikā SPKC tika saņemti neskaitāmi rupji zvani, īsziņas un e-pasti ar dažādiem draudiem no konkrētas personas (reizēm dienā sasniedzot pat 1000 zvanus). Tā visa rezultātā tika traucēts normāls SPKC darbs, tādēļ esam atkārtoti vērsušies Valsts policijā ar iesniegumiem par konkrēto personu un iestādes darbības traucēšanu un lūgumu rast risinājumu šai situācijai.”

Jāpiebilst, ka šobrīd nogalinātās sievietes kolēģi strādā attālināti, jo baidās no iespējamā vīrieša uzbrukuma, tomēr Valsts policijā uzsver, ka bailēm neesot pamata.

Armands Ruks saka: “Varmākas mērķis bija šī konkrētā sieviete. Tās bija neizdevušās attiecības, tas ir kopējs bērns, tas ir stāsts par daudzām Latvijas ģimenēm, kas šķiras, dala bērnus, risina savstarpējās attiecības nevis tiesiskā ceļā, bet ar emocionālo un fizisko vardarbību. Šajā gadījumā tas ir beidzies ar galējo iznākumu – cilvēka nāvi, ar traumu bērniņam, ar traumu mirušās sievietes mammai un visai sabiedrībai.”

Valsts policijā sola pārskatīt esošā tiesiskā regulējuma efektivitāti un pēc tam rosināt priekšlikumus par nepieciešamajiem likuma grozījumiem, lai vardarbības un vajāšanas upuri tiktu labāk aizsargāti. Vienlaikus policija turpina meklēt par slepkavību aizdomās turamo Leonu Rusiņu.

Vīrieša automašīna ir atrasta mežā pie Aiviekstes upes, un spēkratā ir atrasti vairāki telefoni un priekšapmaksas kartes. Viena no versijām ir, ka vīrietis izdarījis pašnāvību, bet cita – ka viņš kaut kur slēpjas. Iesaistot kinologus un citus speciālistus, upe tiek pārmeklēta. Meklēšanas pasākumi ir ar lielu intensitāti, un, ja meklētais ir dzīvs, tad Ruks nešaubās, ka viņš tiks atrasts.

Vīrietis jau kopš februāra bija meklēšanā. Uz jautājumu, kādēļ kopš februāra viņš netika atrasts, Armands Ruks atbild, ka viņš bijis mobils. Manīts gan Jēkabpils apkārtnē, gan Kurzemē, gan Rīgā, gan arī Vācijā un citviet Eiropā.

Valsts policijā uzsver, ka vīrietim ir manāmas maniakālas pazīmes, viņš bijis vienpatis, draugu neesot bijis, viņš esot bijis konfliktā ar tuviniekiem un pat esot bijuši gadījumi, kad viņš nakšņojis automašīnā.

Ja kādam ir informācija par Rusiņa atrašanās vietu, nekādā gadījumā neveikt aizturēšanas pasākumus pašiem, bet nekavējoties ziņot policijai, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Sandra Paegļkalne

B
Bekai 26.04.2023 08:40
Esi par stulbu, lai pielektu (kopš 16.aprīļa!), ka sievietes slepkavība notika uz lauku ceļa? bet muldi par kamerām pilsētā! Smadzeņu nav un tikai gaudojamais šancē ???
B
Beka 20.04.2023 13:03
Pašvaldība - Oi, mēs salikām kameras tur un tur un tur! Bet, kad vajag atklāt noziegumus, tad kameras redz nestrādā!
p
prusaks 20.04.2023 14:06
Jā, vajadzēja kameras visa novada teritorijā, īpaši ceļu krustojumos.
O
Observer 20.04.2023 17:02
Beka, Tu ierosini - lai novērstu izvarošanas, katrai dāmai trusikos iešūt videokameru!
F
Fui 20.04.2023 17:07
Observer rakstija: Beka, Tu ierosini - lai novērstu izvarošanas, katrai dāmai trusikos iešūt videokameru!
Izvarotājus izrūnīt
p
prusaks 20.04.2023 18:58
Observer rakstija: Beka, Tu ierosini - lai novērstu izvarošanas, katrai dāmai trusikos iešūt videokameru!
Viduslaikos bruņinieki dodoties karot parasti savām dāmām uzlika tikumības tērauda jostu, tādas vajag ar likumu noteikt arī tagad.
s
skeptiķis 21.04.2023 09:20
prusaks rakstija: Viduslaikos bruņinieki dodoties karot parasti savām dāmām uzlika tikumības tērauda jostu, tādas vajag ar likumu noteikt arī tagad.
par tikumības jostām - tas ir mīts, nav pieādījumu, ka tās patiesībā vispār tika lietotas, vai pastāvēja ārpus muzejiem.
O
Observer 21.04.2023 12:58
skeptiķis rakstija: par tikumības jostām - tas ir mīts, nav pieādījumu, ka tās patiesībā vispār tika lietotas, vai pastāvēja ārpus muzejiem.
Ja aplūko muzejos redzamos eksemplārus, top skaidrs, ka tādas ierīces lietotājai dzīvot atlicis labi ja mēnesi. Tāpēc skepsei šai jautājumā ir pamats.
Bet , ja kas, tie nav vienīgie meli, ko mums stāsta par senatni... .
V
Vīrietis- Sabiedrības kodols 21.04.2023 13:10
skeptiķis rakstija: par tikumības jostām - tas ir mīts, nav pieādījumu, ka tās patiesībā vispār tika lietotas, vai pastāvēja ārpus muzejiem.
ir gan pierādījums- es lasīju par to Šveikā..tā nav avīze ar iesauku kucīte un arī ne Selsky Obzor ar brīvprātīgo Mareku redkcija..
J
Jautājums_Beka 26.04.2023 08:36
Esi par stulbu, lai pielektu (kopš 16.aprīļa!), ka sievietes slepkavība notika uz lauku ceļa? Smadzeņu nav, tikai gaudojamais šancē ???
m
murgs 20.04.2023 10:39
interesanti, kā reaģē policisti, ja viņiem uzbrūk un mēģina piekaut ???? :) :)
z
zinātājs 20.04.2023 09:51
Es nezinu, kā tagad rīkosies tie policisti, kuri brauca uz sabaidīto sieviešu zvaniem Bebru ielā un kaut kur uz Aknīstes pusi, par ko kādreiz nesen raisījās asas diskusijas arī še JL, un neko citu nedarīja, kā vien uzlika nabaga sievietēm 140€ sodu, ko pamatoja kā ļaunprātīgu viltus izsaukumu. Pašlaik situācija tāda, ka es viņu vietā nekavējoties rakstītu raportu par dienesta gaitas pārtraukšanu pēc paša vēlēšanās vai lūgumu par steidzamu aizrotēšanu uz citu Latvijas kultūrvēsturisko novadu.
m
murgs 20.04.2023 10:08
sievietes iesniedz iesniegumus, kas pēc ērgļu paskaidrojuma tiek atstāti bez virzības! tāpēc jautājumi ir tikai pie policijas! un ja tiešām , kas notiek, uz policiju līdzi ir jāņem jurists, kas palīdzēs pareizi sastādīt iesniegumu, jo paši policisti nepalīdz! pie depo arī ērglis nobrauca sievieti , ko izsekoja pēc terorizēšanas!
m
murgs 20.04.2023 08:29
kaut kāds slimnieks terorizē veselu uzņēmumu, bet policisti tikai rausta plecus - mēs tak neko nevaram!
kā maksā - tā arī strādā!
m
murgs 20.04.2023 08:31
kamēr līka nav - mūsu policija nekustas
O
Observer 20.04.2023 09:02
Cik reizes ir jāstāsta mūsu cietgalvjiem lai tie saprastu, ka policija neražo likumus.
Likumus ražo 100 gadījuma cilvēki, kurus jūs paši savā naivajā aizgrābtībā nesen savēlējāt.
Likums ir galvenais instruments policista rokās , nevis gumijas nūja. Ja nav piemērota likuma, policists neko nevar izdarīt.
Cik reizes šo ir jāatkārto?
j
jāatkārto 20.04.2023 09:04
Observer rakstija: Cik reizes ir jāstāsta mūsu cietgalvjiem lai tie saprastu, ka policija neražo likumus. Likumus ražo 100 gadījuma cilvēki, kurus jūs paši savā naivajā aizgrābtībā nesen savēlējāt. Likums ir galvenais instruments policista rokās , nevis gumijas nūja. Ja nav piemērota likuma, policists neko nevar izdar..
bezgalīgi...
m
murgs 20.04.2023 09:25
jāatkārto rakstija: bezgalīgi...
kas Jēkabpilī nav krīzes centru, kur sievieti noslēpt?? tas ar pirkstu ir jāparāda policijai?
un policijai ir arī gumijas nūja! tas arī ar pirkstu ir jāparāda?
nu būs nākošais debīliķis, kas var terorizēt uzņēmumu un nogalināt!
m
murgs 20.04.2023 09:27
Observer rakstija: Cik reizes ir jāstāsta mūsu cietgalvjiem lai tie saprastu, ka policija neražo likumus. Likumus ražo 100 gadījuma cilvēki, kurus jūs paši savā naivajā aizgrābtībā nesen savēlējāt. Likums ir galvenais instruments policista rokās , nevis gumijas nūja. Ja nav piemērota likuma, policists neko nevar izdar..
nu ja nevar policija, tad lai paprasa bandītiem palīdzību! tiem savi likumi, kas strādā efektīvāk un metodes arī!
Z
Zb! 20.04.2023 09:30
Observer rakstija: Cik reizes ir jāstāsta mūsu cietgalvjiem lai tie saprastu, ka policija neražo likumus. Likumus ražo 100 gadījuma cilvēki, kurus jūs paši savā naivajā aizgrābtībā nesen savēlējāt. Likums ir galvenais instruments policista rokās , nevis gumijas nūja. Ja nav piemērota likuma, policists neko nevar izdar..
Ej un izguli dzērumu!
P
Pareizaisjautājums 20.04.2023 17:03
murgs rakstija: kas Jēkabpilī nav krīzes centru, kur sievieti noslēpt?? tas ar pirkstu ir jāparāda policijai? un policijai ir arī gumijas nūja! tas arī ar pirkstu ir jāparāda? nu būs nākošais debīliķis, kas var terorizēt uzņēmumu un nogalināt!
Cik ilgi slēpsi?
T
Tītars Vizāžists 21.04.2023 13:12
murgs rakstija: kas Jēkabpilī nav krīzes centru, kur sievieti noslēpt?? tas ar pirkstu ir jāparāda policijai? un policijai ir arī gumijas nūja! tas arī ar pirkstu ir jāparāda? nu būs nākošais debīliķis, kas var terorizēt uzņēmumu un nogalināt!
sievetēm nav jāslēpjas, bet jāatrodas dzemdību palātās, lai akušieris dabū pastrādat kā Rodmens pie atlēkušajajām bumbām, citādi neko sev- dzemdēt negribu, mīkstmēlim jenķu smerdelim ****t par nelielu atlīdzību gribu..un lai man neko nekonfiscē un neaizsper no LR arī negribu! Smejies, vai ? Stinmgrību, ar sievišķiem tikai stingrību, tas atmaksājās !
t
tikai 19.04.2023 22:39
Sieviete noslepkavota , tie nav joki, bet dažiem komentētājiem tā laikam šķiet. Lai policija strādā un būs arī rezultāts.
T
Tikai 20.04.2023 08:15
Ja policija strādātu un attiecīgie dienesti, slepkavība nebuutu notikusi un sievietes darbabiedri arī nebūtu jutušies apdraudēti!
v
viss ir bumbās 19.04.2023 22:02
Bebrovkas asfalta lietu policija neizskatīja, lielgabala zādzību un kapu apgānīšanu atzina par labu esam.
t
tikai 20.04.2023 08:06
Nav īstais raksts pie kura par kaujas karogu pacelt savus dzēruma murgus. Bet tev jau laikam vienalga.
N
Nu nu 20.04.2023 08:17
tikai rakstija: Nav īstais raksts pie kura par kaujas karogu pacelt savus dzēruma murgus. Bet tev jau laikam vienalga.
Šīs tēmas aktualitāti nezaudēs un pacelsies nākotnē tā vai šā.
P
Pareizaisjautājums 20.04.2023 09:04
Kas notiktu ar policijas priekšnieku, ja kapu demolētājs būtu notiesāts? Policijas priekšnieku pasludinātu par tautas ienaidnieku un padzītu kā suni!
b
biku bēēē 21.04.2023 09:16
Nu nu rakstija: Šīs tēmas aktualitāti nezaudēs un pacelsies nākotnē tā vai šā.
tava aktualitāte jau sen ir zudusi,Jaunāmuižā varbūt vēl kādam tā nešķiet, bet daba darīs savu
R
Ruksis 19.04.2023 21:02
Nekādu pašnāvību nav izdarījis gan jau sen ir aiz robežas. Un kāpēc policija nekavējoties neuzsāka meklēšanu, bet viss info parādījās tikai pēc 2 dienām?
V
Vietējais 19.04.2023 20:46
Kā būtu,ja būtu... .Gan mazām,gan lielām nelaimēm ir cēloņi.Tajā pašā laikā ir sakritību kopa,pateicoties kurai,notiek nelaime.Es aicinātu nesteigties ar skaļiem saukļiem,ar uzbraucieniem policijai,jebkuram.Kā krievi saka,posle draki kulakami ne mašut.Skaidrs,ka ir noticis noziegums,kur ir bijuši liecinieki,ka noziegumu izdarījis zināms,konkrēts cilvēks.Ja šo cilvēku notvers,būs dažādas ekspertīzes,būs pratināšanas,būs tiesa.Ja šo cilvēku atzīs par pieskaitāmu,viņš par visu atbildēs.Es neko nezinu par nelaiķi,kāda viņa bija kā cilvēks,kādas bija viņu attiecības,uz ko viņa pati bija spējīga.Tas nekādā gadījumā nav attaisnojums,bet arī šī sieviete varbūt varēja izdarīt kaut ko tādu,kas izprovocēja šo noziegumu.
a
ari vietejais 19.04.2023 21:33
un darba biedriem draudesana, tas neskaitas, ja? ielien vinu ada, pridurok!
V
Vietējais 19.04.2023 22:43
Ja nepamanīji, es nesāku pirmais. Man vienmēr ir ko teikt, ir savs viedoklis. Mums katram var būt atšķirīgi viedokļi, kas ir tikai normāli. Ja puslīdz regulāri lasi JL, es nekad, nevienu pirmais neesmu lamājies vai apsaukājis. Tajā pašā laikā, ja kāds man brauks virsū, atbildēšu vienmēr, vismaz rakstot.
N
Nu nu 20.04.2023 08:20
Vietējais rakstija: Ja nepamanīji, es nesāku pirmais. Man vienmēr ir ko teikt, ir savs viedoklis. Mums katram var būt atšķirīgi viedokļi, kas ir tikai normāli. Ja puslīdz regulāri lasi JL, es nekad, nevienu pirmais neesmu lamājies vai apsaukājis. Tajā pašā laikā, ja kāds man brauks virsū, atbildēšu vienmēr, vismaz raks..
Proti tu smalki iedzelt. Tad nebrīnies, ka zila acs.
a
arī tepat 20.04.2023 08:43
Vietējais rakstija: Ja nepamanīji, es nesāku pirmais. Man vienmēr ir ko teikt, ir savs viedoklis. Mums katram var būt atšķirīgi viedokļi, kas ir tikai normāli. Ja puslīdz regulāri lasi JL, es nekad, nevienu pirmais neesmu lamājies vai apsaukājis. Tajā pašā laikā, ja kāds man brauks virsū, atbildēšu vienmēr, vismaz raks..
Netaisnojies kā skolas puika, pēc kura tu arī izklausies.
N
Neķītrais masāžists 19.04.2023 20:30
Menti strādā pēc likuma un visas kļauzas pret Kariņu, ibio!
f
faktiski 19.04.2023 20:20
ir japarbauda visas majas taja apvidu. varbut sits zellis ir ielidis kada maja un slepjas un terorize iedzivotajus.
A
Astro 19.04.2023 18:43
Kuri lamā tūkstoš zvanos,
Sevi pārvērš trūkstoš fanos,
Ja pie tādiem ķeras Ruks,
Neviens no soda neizspruks.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->