Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.05.2024 16:20

Uzsāk veloceliņa izbūves darbus no Jēkabpils uz Salu 0

Uzsāk veloceliņa izbūves darbus no Jēkabpils uz Salu
Skatīt video

Jēkabpils novadā, gar valsts reģionālo autoceļu Aizkraukle – Jēkabpils (P76) posmā no Jēkabpils pilsētas līdz Salas ciemam, ir uzsākti veloceliņa un gājēju celiņa izbūves darbi. Tos veic SIA “Ošukalns”, ar ko noslēgts līgums par vairāk nekā 1,5 miljoniem eiro, ieskaitot PVN. Uzņēmumā informē, ka šobrīd notiek apauguma noņemšana, kā arī koku un krūmu zāģēšana, tikai pēc tam varēs uzsākt pašu veloceliņa būvniecību.

Saistībā ar darbiem autoceļa posmā no Jēkabpils līdz Salai līdz 50 kilometriem stundā ir ierobežots maksimālais atļautais braukšanas ātrums. Būvdarbu vadītājs Andris Kusiņš aicina šoferus ievērot uzstādītās ceļa zīmes, pat ja kādā brīdī šķiet, ka šiem ierobežojumiem nav pamata. Viņš uzsver, ka strādnieku rosība objektā kļūs arvien lielāka, tādēļ ātruma ierobežojums jāievēro gan savas, gan arī strādnieku drošības dēļ. Pagaidām darbu veikšana būtiski netraucē satiksmi, bet Andris Kusiņš uzsver, ka vasarā būs periodi, kad tiks uzstādīti luksofori, organizējot satiksmi tikai pa vienu braukšanas joslu. Tas būs nepieciešams galvenokārt brīdī, kad tiks būvētas trīs caurtekas.

Jaunais velosipēdistu un gājēju celiņš vedīs gar šosejas malu, savukārt vietā, kur ir tilts pār Pelītes upi, celiņš tiks veidots pa veco tiltu, kas tiks atjaunots, saglabājot vēsturisko izskatu.

Vēsturiskais tiltiņš:

Tiltiņa rasējums sānskatā (vēsturiskā daļa tiks saglabāta):

Gājēju un velosipēdistu celiņa kopgarums būs 3,92 kilometri, bet platums – 2,5 metri. Tas plānots ar asfaltbetona segumu. Projekts skar vairākus privātīpašumus, un valdība šonedēļ atbalstīja Satiksmes ministrijas sagatavotos priekšlikumus par vairāku īpašumu atpirkšanu celiņa izbūves vajadzībām. Projekta īstenošanai nepieciešams atpirkt nekustamos īpašumus – "Līči", "Mūsmājas-viens" un "Vāverītes". Tiesību aktu portālā publiskotā informācija liecina, ka par nekustamo īpašumu "Līči" noteikta atlīdzība 5312 eiro apmērā, par "Mūsmājas-viens" – 193 eiro, bet "Vāverītes" – 180 eiro.

Gājēju un veloceļa būvniecības konceptuālā nepieciešamība ir apliecināta ar Transporta attīstības pamatnostādnēm 2021.-2027.gadam, kur paredzētas aktivitātes ceļu satiksmes drošības uzlabošanai un mikromobilitātei. Celiņa izveide tiek finansēta no valsts budžeta.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->