Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.05.2023 17:10

Uz Pļaviņu apvedceļa notiek būvdarbi, autovadītājiem jārēķinās ar neērtībām 8

Uz Pļaviņu apvedceļa notiek būvdarbi, autovadītājiem jārēķinās ar neērtībām
Skatīt video

Uz Pļaviņu apvedceļa Daugavpils šosejas posmā norisinās būvdarbi, kas autobraucējiem var paildzināt ceļā pavadīto laiku. Posmā no Pļaviņu dolomīta šķembu karjera līdz rotācijas aplim, kur ir A6, P37 un V772 autoceļu satiksmes mezgls, ir uzsākta brauktuves seguma pārbūve. Darbu laikā paredzēts likvidēt iesēdumus un plaisas, veikt izlīdzinošo frēzēšanu un ieklāt jaunu asfaltbetona saistes un dilumkārtu.

Vienlaikus tiek veikta A6, P37 un V772 rotācijas apļa pārbūve. Aplis vēsturiski ir bijis ļoti liels, radot apjukumu autovadītāju vidū, tādēļ bieži netika ievērots dalījums joslās. Rezultātā notika satiksmes negadījumi. Pārbūvējot paredzēts likvidēt nevajadzīgās nobraukšanas un uzbraukšanas joslas. Gan satiksmes mezgla zonā, gan visā šosejas remontdarbu posmā ir noteikti braukšanas ātruma ierobežojumi – vietām 70 un 50 kilometri stundā, dažviet – 30 kilometri stundā.

Tajā pašā šosejas posmā tiek veikts arī dzelzceļa pārvada remonts. Tiks demontētas savu laiku nokalpojušās laiduma konstrukcijas, izbūvēta jauna betona plātne, hidroizolācija, ietves un metāla aizsargbarjeras. Tilta pieejās tiks izbūvētas jaunas kāpnes, tāpat tiks sakārtota ūdens atvades sistēma. Jaunajā brauktuvē ieklās asfaltbetona segumu divās kārtas. Pārvada balsti un sijas tiks saglabātas. Būvdarbu zonā braukšana tiek organizēta pa vienu joslu, satiksmi regulē luksofori. Patlaban būvdarbu posmu no dzelzceļa pārvada līdz dolomīta karjeram var izbraukt 15 minūtēs, bet vēlāk autovadītājiem būs jārēķinās ar ilgāku laiku ceļā. Plānots, ka visi minētie darbi tiks pabeigti šogad.

Būvdarbus visos trīs objektos veic SIA “SC grupa”. Līgumcena šosejas posma seguma pārbūvei ir vairāk nekā 3,8 miljoni eiro, dzelzceļa pārvada būvdarbiem – vairāk nekā 1 miljons eiro, bet satiksmes apļa pārbūvei – vairāk nekā 1,3 miljoni eiro. Pārbūves projekta autors pārvadam pār dzelzceļu ir SIA “Projekts 3”, autoceļu A6, P37 un V772 satiksmes mezglam – SIA “Projekts EAE”. Būvuzraudzību nodrošina SIA “Ceļu inženieri”.

E
Eksperta Viedoklis 13.05.2023 14:29
Pļaviņas vajag pārdēvēt par Plivinē, tas skan franciskāk...
z
zinātājs 12.05.2023 09:56
Nezinu, kas tiem ceļu remontu plānotājiem prātā, ja nezina, kur naudu tērēt, jo, cik man zināms, minētais ceļa posms bija labā stāvoklī un arī lielais aplis nevienam netraucēja. Vismaz 10 gadus bez bēdām kalpotu, bet šodien tam paredzētie miljoni noderētu jaunam asfaltam no Kalna ciema līdz Ilūkstei. To šodien galvenajam Ceļu Vitenbergam noteikti pateikšu. Ja tikšu klāt.
A
Astro 11.05.2023 20:48
Zīmulis vairs rokās netrīc,
Jo tas ir zīmols ,,Projekts - trīs!
N
Neķītrais masāžists 11.05.2023 19:50
A, huļi nevar laist arī smagos auto caur Pļaviņām?
p
prusaks 11.05.2023 20:12
Tad no Daugavas ielas asfalta paliks tikai atmiņas.
P
Pareizaissecinājums 12.05.2023 06:49
prusaks rakstija: Tad no Daugavas ielas asfalta paliks tikai atmiņas.
Prusak, bet jau tā ir grūti atcerēties, kādam tam Daugavas ielas asfaltam bija jābūt... .
D
Distihs 11.05.2023 18:26
Stāv uniformās braši zēni,
Tiem prieks, kad mašīnas brauc lēni.
J
Jefiņš 11.05.2023 18:14
Te var kārtīgi izpētīt asfalta biezumu. Sen nav tur braukts, bet lai nu remontē vien.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->