Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.01.2024 18:35

Ukraiņi Jēkabpils novadā mācās latviešu valodu 0

Ukraiņi Jēkabpils novadā mācās latviešu valodu
Skatīt video

Ukraiņi, kuri dzīvo Jēkabpils novadā, centīgi apgūst latviešu valodu biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” organizētajās nodarbībās. Īstenojot projektu “Ukraina Latvijas sirdspukstos: vienotā elpā”, biedrība piedāvā Jēkabpils un Aizkraukles novadā dzīvojošajiem ukraiņiem ne tikai latviešu valodas teorētiskās mācības, bet arī dažādas citas aktivitātes, kuru laikā viņiem ir iespēja apgūt valodu, darbojoties praktiski.

“Notiek dažādas sporta nodarbības, piemēram, peldēšana, slēpošana, slidošana, tāpat ir mākslas nodarbības un kulinārijas nodarbības,” stāsta projekta koordinatore Monta Lipša. “Visas nodarbības ir domātas, lai viņi apgūtu latviešu valodu ikdienā.”

Projektā iekļauta arī cita veida palīdzība ukraiņiem, piemēram, Dienas centrā “Kopā būt”, kas atrodas Brīvības ielā 258a, Jēkabpilī, darbojas informatīvais punkts, kurā ukraiņi var vērsties pēc palīdzības, iegūt nepieciešamo informāciju un piedalīties dažādās aktivitātēs. Pieejamas arī speciālistu konsultācijas.

“Pieejami dažādu jomu speciālisti, piemēram, psihologs, jurists, sociālais darbinieks, tulks un citi speciālisti,” stāsta Monta Lipša. “Vēl šajā projektā ir paredzēta sadarbības tīklojuma aktivitāte, kurā mēs veidosim resursu karti, un tā būs pieejama mūsu mājas lapā. Vēl mēs veidosim pieredzes apmaiņas braucienus arī cituviet Latvijā, lai viņi redz, kā cituviet darbojas ukraiņi. Un vēl šis projekts darbosies ne tikai kā atbalsts, bet arī iesaistīsim pašus ukraiņus, lai viņi iesaistās projekta norisē kā brīvprātīgie.”

Projektā ietverta arī aktivitāte, kas domāta palīdzības sniegšanai ukraiņu karavīriem. Akcijā “Porcelāna droni” tiek vākti ziedojumi – porcelāna trauki, kuri pēc tam tiek pārdoti izsolēs. Par iegūtajiem līdzekļiem tiek pirkti izlūkošanai domāti droni, kuri tiek vesti uz Ukrainu.

Šis nav pirmais ukraiņiem veltītais projekts, ko īsteno Vidusdaugavas NVO centrs, tādēļ jau izveidojusies laba sadarbība ar daudziem ukraiņiem.

“Viņi labprāt iesaistās šajā projektā un sāk saprast, ka latviešu valoda viņiem ir nepieciešama, jo diemžēl mēs nezinām, kurš ilgāk vai mazāk paliks Latvijā,” saka Monta Lipša. “Lai viņi būtu nodarbinātāki un iejustos labāk ikdienā, viņi labprāt apmeklē šīs nodarbības.”

Latviešu valodas mācības tiek organizētas trīs grupās – divas notiek Jēkabpils pilsētā, viena – Biržos. Nodarbības notiek jau pāris mēnešus, un ukraiņiem valodas apguvē jau ir labi rezultāti.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->