Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.12.2023 17:55

Ugunsdzēsēji kampaņas laikā atgādinās par dūmu detektoru nozīmi 0

Ugunsdzēsēji kampaņas laikā atgādinās par dūmu detektoru nozīmi
Foto: pixabay.com

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no 10.decembra īstenos informatīvo kampaņu “Izglāb dzīvību – uzstādi un regulāri pārbaudi dūmu detektoru!”. Kampaņas laikā ugunsdzēsēji izsaukumos uz dzīvojamo sektoru atgādinās iedzīvotājiem par dūmu detektoru nozīmi postošu ugunsgrēka seku novēršanā un izglītos par detektoru darbības principiem. Ja mājoklī būs uzstādīts dūmu detektors, tad kopīgi ar iemītniekiem tiks pārbaudīta detektora darbspēja. Savukārt to senioru un ģimeņu ar bērniem mājokļos, kuros būs izcēlies neliels ugunsgrēks un detektors nebūs uzstādīts, ugunsdzēsēji uzdāvinās dūmu detektoru un, ja būs iespējams, uzreiz arī to uzstādīs. Kampaņa noslēgsies, kad visā Latvijā būs uzstādīti vai izdalīti 560 dūmu detektori.

VUGD priekšnieks M.Baltmanis skaidro: “Notikuma vietās dzirdam dažādus attaisnojumus, kāpēc mājokļos vēl joprojām nav uzstādīti dūmu detektori. Īstenojot šo kampaņu, vēlamies uzlabot ugunsdrošības stāvokli un, iespējams, arī izglābt dzīvības. Savukārt tajos mājokļos, kur dūmu detektors uzstādīts, atgādināsim, ka nepietiek tikai ar uzstādīšanu, bet nepieciešams arī regulāri pārbaudīt dūmu detektoru darbspēju, notīrīt putekļus un nomainīt bateriju.”

Kampaņas aktivitātes tiks īstenotas tikai ar mājokļa īpašnieka vai iemītnieku piekrišanu. Dūmu detektoru uzstādīšana tiks veikta tikai īpašnieka klātbūtnē un, saskaņojot izvietošanas vietu. Visas VUGD īstenotās aktivitātes kampaņas laikā būs bez maksas.

Lai gan jau no 2020. gada 1. janvāra dzīvokļos un privātmājās ir jābūt uzstādītam vismaz vienam dūmu detektoram, VUGD apkopotā informācija liecina, ka aizvadītajā gadā tikai katrā trešajā mājoklī, kurā bija izcēlies ugunsgrēks, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ir uzstādīts dūmu detektors.

Par dūmu detektoriem un normatīvo regulējumu

Autonomais ugunsgrēka detektors ir neliela ierīce, kas patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos dūmus un par to ar 80 dB skaņas signālu brīdināt mājokļa iemītniekus. Dūmu detektoru var nopirkt dažādās tirdzniecības vietās. Uz tā korpusa ir jābūt izvietotam CE marķējumam un informācijai par detektora atbilstību Eiropas standartam EN 14604. Detektora uzstādīšana ir salīdzinoši vienkārša – to piestiprina pie griestiem ar komplektā pievienotām skrūvēm vai abpusējo līmlenti.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->