Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.05.2023 14:47

Turpinās vecticībnieku klostera izveide Rudzātu pagastā 26

Turpinās vecticībnieku klostera izveide Rudzātu pagastā
Skatīt video

Līvānu novada Rudzātu pagastā viesojās Vecās Forštates vecticībnieku draudzes pārstāvji no Daugavpils, lai apskatītu topošo vecticībnieku klosteri un vienotos kopīgā lūgšanā.

Vairāk nekā 100 gadu seno vecticībnieku dievnamu regulāri apmeklē interesenti, un Daugavpils viesi ir vieni no ciemiņiem. Vecticībnieku dievnams pēdējos 40 gadus bija pamests, bet pēc tam, kad Līvānu vecticībnieku draudze savā īpašumā ieguva ēku un zemi, sākās atjaunošanas darbi.

2019.gadā bija atjaunoti ēkas pamati, pieslēgta elektrība, salabota daļa griestu dēļu un sākta grīdas izveide, bet tagad iekštelpās ir pavisam cits skats – izveidotas vairākas telpas ar koka sienām, grīdu un griestiem, tapusi arī plīts un veikti citi atjaunošanas darbi. Viss tiek darīts ar ziedotāju atbalstu. Projektam ziedojuši gan uzņēmumi, gan privātpersonas, tāpat piesaistīts pašvaldības un dažādu fondu finansējums.

Pēc darbu pabeigšanas tas būs pasaulē vienīgais vecticībnieku klosteris mūkiem vientuļniekiem. Ja sākotnēji bija plānots, ka klosterī dzīvos mūks no Krievijas, tad tagad plāni mainījušies.

“Ir sieviete no Rīgas, kura te dzīvos, tas nozīmē, ka būs sieviešu klosteris,” stāsta Līvānu vecticībnieku biedrības “Pomorje” vadītājs Ašots Mamikonjans.

Klosteris kalpos ne tikai kā mājvieta mūķenēm, bet arī kā vieta, kur ticīgie var atbraukt un pavadīt laiku lūgšanās. Šobrīd vecticībnieki ir spiesti doties uz citu konfesiju klosteriem, jo vecticībniekiem šāda veida svētnīcas nav. Plānots, ka atjaunošana varētu būt pabeigta jau šogad.

Sandra Paegļkalne

S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:22
Angļu valodā nav tādu vārdu kā pareizticīgais vai vecticībnieks, ir tikai ortodoksu baznīca (angļu valodā: orthodox church). Man nebūtu nekādu pretenziju pret šīm kristiešu konfesijām, ja vien putina krievija neizmantotu šīs konfesijas kā hibrīdkara ieroci pret Latviju.
P
Pareizais ierosinājums 15.05.2023 17:05
Pastāsti vienu gadījumu, kad krievu ortodoksi ir tikuši izmantoti pret Latviju Putina uzdevumā.
S
Skolnieciņš 15.05.2023 22:20
Pareizais ierosinājums rakstija: Pastāsti vienu gadījumu, kad krievu ortodoksi ir tikuši izmantoti pret Latviju Putina uzdevumā.
Piemēram, kremlinu propagandis kaspars dimiters.
S
Skolnieciņš 15.05.2023 22:23
Pareizais ierosinājums rakstija: Pastāsti vienu gadījumu, kad krievu ortodoksi ir tikuši izmantoti pret Latviju Putina uzdevumā.
Tev nepietiek ar to, ka krievu pareizticīgo baznīca ir krievijas specdienestu filiāle Latvijā. Tu vel gribi rast pierādījumus. Skaties Ukrainā tapušās dokumentālās filmas un TV sižetus, tad tu mani sapratīsi.
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:30
Nezinu, vai ir jēga popularizēt kristietību. Kristietība vēsturiski daudz ļauna ir darījusi.
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:30
Dievturību ir jāstiprina. Dievu Pērkonu ir jāgodā. commons.wikimedia.org/wiki/File:God_Perkons_9.jpg [Dieva Pērkona atveidojums angļu valodā]
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:31
Dievturība ir jāstiprina. Dieviete Laima ir jāgodā. commons.wikimedia.org/wiki/File:Goddess_Laima_21.jpg [Dievietes Laimas atveidojums latviešu valodā]
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:31
Latvija ir Latvju Dievu zeme. Un Latvju Dievi ir vienmēr kopā ar latviešu tautu gan priekos, gan nelaimē. Tāpēc būsim pateicīgi Latvju Dieviem par visu labo, ko Latvju Dievi latviešu tautai ir snieguši! Un tad svētība būs mūsu mājās. Un mūsu dzimtas taps svētītas. Un Latvijai būs Saules mūžs!
commons.wikimedia.org/wiki/File:Latvian_Gods_24.jpg
Ar cieņu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:33
Es nezinu, vai ir prātīgi atvēlēt pašvaldības naudu baznīcas dzīvei. Reliģija ir ticības lieta. Tā nav nedz zinātniski pierādāma, nedz zinātniski aptrīdama. Cilvēki drīkst ticēt jebkam vai neticēt nekam. Katrs pieņem pats lēmumu ticēt vai neticēt. Kam un kā ticēt vai neticēt. Manuprāt, tas ir nosodami, ka skolās bērniem uzspiež kristietību. Es uzskatu, ka tas ir nepareizi. Latvieši tomēr ir pagāni. Savukārt, kristietība te ienāca krusta karu rezultātā ar viltu, uguni un zobenu. Tad ar ko kristietība ir labāka par nacismu vai komunismu, ja savulaik arī kristietība ir samērcējusi rokas nevainīgu ļaužu asinīs???
P
Pareizaissecinājums 15.05.2023 17:13
Melu stāsti par ,,uguni un zobenu,, ir ļaužu prātos ieņēmuši stabilu vietu, tik pat stipri, kā reiz bija ieņēmies, ka ,,Ļeņins mūžam dzīvs,, ,
Skolās bērniem neuzspiež kristietību, jo kristietību nav iespējams uzspiest. Ar šo gadu pat tā niecīgā ticības mācība ir likvidēta un tas ir labi, jo tur dažā grupiņā bija pa divi bērni .

Cik dīvaini, ka simti tūkstoši šo nesaprot - KRISTIETĪBU NEVAR UZSPIEST, to var tikai SLUDINĀT.

Nekad pasaulē nav noticis, ka par kristieti kāds būtu padarīts ar piespiešanu , ne ar zobenu , ne bez zobena. Atjēdzieties taču!
P
Pareizā atbilde 15.05.2023 17:18
Pareizaissecinājums rakstija: Melu stāsti par ,,uguni un zobenu,, ir ļaužu prātos ieņēmuši stabilu vietu, tik pat stipri, kā reiz bija ieņēmies, ka ,,Ļeņins mūžam dzīvs,, , Skolās bērniem neuzspiež kristietību, jo kristietību nav iespējams uzspiest. Ar šo gadu pat tā niecīgā ticības mācība ir likvidēta un tas ir labi, jo tur daž..
Pašvaldības naudu tērēt dievnamu uzturēšanai ir loģiski un racionāli , jo varbūt šī valsts vispār eksistē tikai tāpēc, kā vienā konkrētā vietā kādi divi, vai trīs cilvēki lūdz par šo valsti.

Bet , no otras puses - pastāv gan reāla iespēja, ka templi uzbūvē, bet tajā neatrodas tas, kam tur būtu jābūt. Jā, tad jēgas nekādas, vienīgi lepošanās ar ,,architektūras pieminekli,, .
S
Skolnieciņš 15.05.2023 17:05
Labāk ir ievērot ticības brīvību un nesponsorēt baznīcu. Ābramisko reliģiju dominance nav pieļaujama. Latvieši ir pagāni: politeisti; daudzdievji.
P
Pareizaissecinājums 15.05.2023 17:07
Visi, kas nekalpo Dievam, Jēzus Kristus Tēvam, kalpo Sātanam. Sātans ir visas cilvēces ienaidnieks. Skolnieciņš ir pēc būtības sātanists, lai gan pēc formas dievturis.
S
Skolnieciņš 16.05.2023 13:55
Pareizaissecinājums rakstija: Visi, kas nekalpo Dievam, Jēzus Kristus Tēvam, kalpo Sātanam. Sātans ir visas cilvēces ienaidnieks. Skolnieciņš ir pēc būtības sātanists, lai gan pēc formas dievturis.
Tici kam gribi. Tava dzīve. Tava izvēle.
D
Distihs 15.05.2023 17:16
Rudzātos, kur Dievu lūgs,
Daži krūmos alu sūks.
J
Jefiņš 15.05.2023 17:36
Labi, ka būs arī klosteris mūķenēm, jo kā gan citādi radīsies jauna vecticībnieku paaudze.
T
Teologs Teodors 15.05.2023 19:47
Indivīdi, kuri izvilkuši šķēpus, lai uzbruktu kristietībai klostera sakarā, kārtējo reizi ir paklupuši paši savā gudrībā , jo neizprot kristietības būtību un nezina, ka tai ar klosteriem ir ārkārtīgi maz sakara.
Kristiešu uzdevums ir ,,nebēgt , bet pastāvēt,, , kā arī ,,sludināt evaņģēliju līdz pasaules galam,, .
Kristiešu sūtība nekādā gadījumā nav aizbēgt no dzīves realitātes un paslēpties klosterī. Ko jūs tur domājat darīt, tajā klosterī? Kristus jau visu ir izdarījis! Tikai ticiet un jūs esat glābti!
N
Neķītrais masāžists 15.05.2023 20:54
Pats ņihrenā nezini, jo klosteros mūki dienu un nakti lūdz par cilvēku dvēseļu glābšanu. Arī par tavu, ibio! :D
A
Astro 15.05.2023 21:08
Nemurmini dzeršanās,
Skaidri skaidro lūgšanās!
N
Neķītrais masāžists 15.05.2023 21:23
Bļē, Latvija:Čehija jau 2:1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->