Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.05.2023 14:47

Turpinās vecticībnieku klostera izveide Rudzātu pagastā 26

Turpinās vecticībnieku klostera izveide Rudzātu pagastā
Skatīt video

Līvānu novada Rudzātu pagastā viesojās Vecās Forštates vecticībnieku draudzes pārstāvji no Daugavpils, lai apskatītu topošo vecticībnieku klosteri un vienotos kopīgā lūgšanā.

Vairāk nekā 100 gadu seno vecticībnieku dievnamu regulāri apmeklē interesenti, un Daugavpils viesi ir vieni no ciemiņiem. Vecticībnieku dievnams pēdējos 40 gadus bija pamests, bet pēc tam, kad Līvānu vecticībnieku draudze savā īpašumā ieguva ēku un zemi, sākās atjaunošanas darbi.

2019.gadā bija atjaunoti ēkas pamati, pieslēgta elektrība, salabota daļa griestu dēļu un sākta grīdas izveide, bet tagad iekštelpās ir pavisam cits skats – izveidotas vairākas telpas ar koka sienām, grīdu un griestiem, tapusi arī plīts un veikti citi atjaunošanas darbi. Viss tiek darīts ar ziedotāju atbalstu. Projektam ziedojuši gan uzņēmumi, gan privātpersonas, tāpat piesaistīts pašvaldības un dažādu fondu finansējums.

Pēc darbu pabeigšanas tas būs pasaulē vienīgais vecticībnieku klosteris mūkiem vientuļniekiem. Ja sākotnēji bija plānots, ka klosterī dzīvos mūks no Krievijas, tad tagad plāni mainījušies.

“Ir sieviete no Rīgas, kura te dzīvos, tas nozīmē, ka būs sieviešu klosteris,” stāsta Līvānu vecticībnieku biedrības “Pomorje” vadītājs Ašots Mamikonjans.

Klosteris kalpos ne tikai kā mājvieta mūķenēm, bet arī kā vieta, kur ticīgie var atbraukt un pavadīt laiku lūgšanās. Šobrīd vecticībnieki ir spiesti doties uz citu konfesiju klosteriem, jo vecticībniekiem šāda veida svētnīcas nav. Plānots, ka atjaunošana varētu būt pabeigta jau šogad.

Sandra Paegļkalne

N
Neķītrais masāžists 16.05.2023 09:21
Nezinu, kāda komunikācijā ar vecticībniekiem ir citu cilvēku pieredze, bet uz mani viņi ir atstājuši prātīgu un kārtīgu cilvēku iespaidu, un dažu te mēģinājumi vilkt viņu pasaules uzskatus ar Putina ideoloģiju, manuprāt, ir ne tikai tuvredzīgi, stulbi, bet pat šķeltnieciska un oportūnistiska rīcība, ja zinām, ka vecticībnieki ir absolūtie pacifisti.
z
zinātājs 16.05.2023 09:32
Es arī to zinu, jo neskaitāmas vecticībnieku ģimenes pameta savu iedzīvi, dzimteni Krieviju un devās svešumā, visā pasaulē, ne tikai uz Latviju, un tikai tāpēc, lai nebūtu jāpiedalās citu cilvēku nogalināšanā un citu tautu iznīcināšanā. Skolnieciņš ir lāga zēns, bet vēl dumjš, jo neko nezina un domā kā psihisks daltoniķis, uzskata, ka pasaulē ir tikai divas krāsas - melns un balts. Viņam derētu ieskatīties kaut nesenā vēsturē, jo bija krieviski runājoši nacionālsociālisti un bija arī vāciski runājoši komunisti.
P
Pareizaissecinājums 16.05.2023 10:14
zinātājs rakstija: Es arī to zinu, jo neskaitāmas vecticībnieku ģimenes pameta savu iedzīvi, dzimteni Krieviju un devās svešumā, visā pasaulē, ne tikai uz Latviju, un tikai tāpēc, lai nebūtu jāpiedalās citu cilvēku nogalināšanā un citu tautu iznīcināšanā. Skolnieciņš ir lāga zēns, bet vēl dumjš, jo neko nezina un domā..
Skolnieciņš ir pēc būtības nacists, jo deklarē, ka krievi ir mazvērtīga, uz agresiju un destrukciju tendēta tauta.
Iespējams, ka viņš pats to neapzinās. Un tādu ir tūkstoši, tāpēc izcelt vienu personu ir nepareizi.
Bet visiem viņiem ir kopīga viena lieta - tie ir pamanījuši, ka rusofobija ir valsts politikas sastāvdaļa un ka var iemantot atzinību skaļi paužot nacistiskus uzskatus, no kuriem citā situācijā viņi kaunētos.
Resp. - zemapziņas zemiskie instinkti ir atraduši oficiālu piepildījumu.
Krievu propagandisti ir sajūsmā - viņiem vispār nekas vairs nav jādara, lai savai tautai radītu ,,ārējā ienaidnieka,, tēlu, kā tikai jāpārraksta mūsu saziņas līdzekļos paustais un bez montāžas jālaiž ēterā.
N
Neķītrais masāžists 16.05.2023 21:26
Pareizaissecinājums rakstija: Skolnieciņš ir pēc būtības nacists, jo deklarē, ka krievi ir mazvērtīga, uz agresiju un destrukciju tendēta tauta. Iespējams, ka viņš pats to neapzinās. Un tādu ir tūkstoši, tāpēc izcelt vienu personu ir nepareizi. Bet visiem viņiem ir kopīga viena lieta - tie ir pamanījuši, ka rusofobija ir valsts ..
:DDD Tev taisnība. Re, starp komentētājiem arī te veseli 8 Tev par šito kremlina runu mīnusus salikuši! :D
P
Pareizaissecinājums 17.05.2023 07:17
Neķītrais masāžists rakstija: :DDD Tev taisnība. Re, starp komentētājiem arī te veseli 8 Tev par šito kremlina runu mīnusus salikuši! :D
Masāžist, ko lai Tev atbildu? Es lielāko daļu sava mūža esmu melojis līdz ar visiem un daudz kam pat arī ticējis. Bet nu man tas ir apnicis un es melot vairāk nevēlos.
8 mīnusi ir labs rādītājs, ar to var lepoties.
,,Bēdas jums, ja visi ļaudis jums glaimus runā, jo tā tie ir darījuši viltus praviešiem,, .
N
Neķītrais masāžists 15.05.2023 23:00
Latvija:Čehija 4:3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DDDDDDD
S
Skolnieciņš 15.05.2023 22:20
Nu, kaspars dimiters lieliski parāda, kurp cilvēku var aizvest krievu pareizticīgā baznīca – pa tiešo kremļa propagandas apskāvienos. Un pats trakākais, ka kremļa nozombētais vergs (rab božij) ir gatavs kā papagailis atkārtot kremļa propagandu vārds vārdā.
N
Neķītrais masāžists 15.05.2023 23:07
A, tu, ibio, konkrēts Baidena pakaļlaiža! Tu, bļē, Dimiteru neaiztiec, ja! Kaspars apjēdz, ka Krievija ir, bija un vienmēr būs Latvijas kaimiņš, un neviens no Amerikas nebrauks tevi te aizstāvēt, kad krievs tev ar akmeni par viņa apriešanu metīs. :D A, moš esi no tiem mīkstajiem..? Tad viss skaidrs. :D
S
Skolnieciņš 16.05.2023 05:15
Neķītrais masāžists rakstija: A, tu, ibio, konkrēts Baidena pakaļlaiža! Tu, bļē, Dimiteru neaiztiec, ja! Kaspars apjēdz, ka Krievija ir, bija un vienmēr būs Latvijas kaimiņš, un neviens no Amerikas nebrauks tevi te aizstāvēt, kad krievs tev ar akmeni par viņa apriešanu metīs. :D A, moš esi no tiem mīkstajiem..? Tad viss skaidrs...
Sātanists ir tas kaspars dimiters. Sātana izdzimums. Youtube videoblogošanas vietnē publicē savus tizlos dziedājumus, pūš putlera ādas stabulē kā maz nemetas. Visdrīzāk arī moskavijas koka rubuļus saņem.
L
Latvju Dainas 16.05.2023 10:57
Kasparu Dimiteru pazīstu personīgi. Kaspars Dimiters ir godīgs, viņš runā to, ko domā. Bet domā viņš to, ko ir atradis Svētajos Rakstos.
Kādam jāuzņemas nepateicīgā loma - runāt pretī tumsas pārņemtajam pūlim. Tā ir riskanta loma, jo var zaudēt daudz, arī dzīvību.
S
Skolnieciņš 16.05.2023 13:54
Latvju Dainas rakstija: Kasparu Dimiteru pazīstu personīgi. Kaspars Dimiters ir godīgs, viņš runā to, ko domā. Bet domā viņš to, ko ir atradis Svētajos Rakstos. Kādam jāuzņemas nepateicīgā loma - runāt pretī tumsas pārņemtajam pūlim. Tā ir riskanta loma, jo var zaudēt daudz, arī dzīvību.
Krievu Duņa, es nebrīnos, ka tu būsi nomainījusi savu dzimto vārdu uz vācu muižkungu izdomātajām latvju dainām. Videoblogošanas vietnē Youtube.com var redzēt viņa daiļdarbus, tie ir prokremliski un neētiski. Citreiz liekas, ka viņš ieņirdz par Ukrainu un zobojas.
N
Neķītrais masāžists 15.05.2023 21:23
Bļē, Latvija:Čehija jau 2:1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A
Astro 15.05.2023 21:08
Nemurmini dzeršanās,
Skaidri skaidro lūgšanās!
T
Teologs Teodors 15.05.2023 19:47
Indivīdi, kuri izvilkuši šķēpus, lai uzbruktu kristietībai klostera sakarā, kārtējo reizi ir paklupuši paši savā gudrībā , jo neizprot kristietības būtību un nezina, ka tai ar klosteriem ir ārkārtīgi maz sakara.
Kristiešu uzdevums ir ,,nebēgt , bet pastāvēt,, , kā arī ,,sludināt evaņģēliju līdz pasaules galam,, .
Kristiešu sūtība nekādā gadījumā nav aizbēgt no dzīves realitātes un paslēpties klosterī. Ko jūs tur domājat darīt, tajā klosterī? Kristus jau visu ir izdarījis! Tikai ticiet un jūs esat glābti!
N
Neķītrais masāžists 15.05.2023 20:54
Pats ņihrenā nezini, jo klosteros mūki dienu un nakti lūdz par cilvēku dvēseļu glābšanu. Arī par tavu, ibio! :D
J
Jefiņš 15.05.2023 17:36
Labi, ka būs arī klosteris mūķenēm, jo kā gan citādi radīsies jauna vecticībnieku paaudze.
D
Distihs 15.05.2023 17:16
Rudzātos, kur Dievu lūgs,
Daži krūmos alu sūks.
S
Skolnieciņš 15.05.2023 17:05
Labāk ir ievērot ticības brīvību un nesponsorēt baznīcu. Ābramisko reliģiju dominance nav pieļaujama. Latvieši ir pagāni: politeisti; daudzdievji.
P
Pareizaissecinājums 15.05.2023 17:07
Visi, kas nekalpo Dievam, Jēzus Kristus Tēvam, kalpo Sātanam. Sātans ir visas cilvēces ienaidnieks. Skolnieciņš ir pēc būtības sātanists, lai gan pēc formas dievturis.
S
Skolnieciņš 16.05.2023 13:55
Pareizaissecinājums rakstija: Visi, kas nekalpo Dievam, Jēzus Kristus Tēvam, kalpo Sātanam. Sātans ir visas cilvēces ienaidnieks. Skolnieciņš ir pēc būtības sātanists, lai gan pēc formas dievturis.
Tici kam gribi. Tava dzīve. Tava izvēle.
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:33
Es nezinu, vai ir prātīgi atvēlēt pašvaldības naudu baznīcas dzīvei. Reliģija ir ticības lieta. Tā nav nedz zinātniski pierādāma, nedz zinātniski aptrīdama. Cilvēki drīkst ticēt jebkam vai neticēt nekam. Katrs pieņem pats lēmumu ticēt vai neticēt. Kam un kā ticēt vai neticēt. Manuprāt, tas ir nosodami, ka skolās bērniem uzspiež kristietību. Es uzskatu, ka tas ir nepareizi. Latvieši tomēr ir pagāni. Savukārt, kristietība te ienāca krusta karu rezultātā ar viltu, uguni un zobenu. Tad ar ko kristietība ir labāka par nacismu vai komunismu, ja savulaik arī kristietība ir samērcējusi rokas nevainīgu ļaužu asinīs???
P
Pareizaissecinājums 15.05.2023 17:13
Melu stāsti par ,,uguni un zobenu,, ir ļaužu prātos ieņēmuši stabilu vietu, tik pat stipri, kā reiz bija ieņēmies, ka ,,Ļeņins mūžam dzīvs,, ,
Skolās bērniem neuzspiež kristietību, jo kristietību nav iespējams uzspiest. Ar šo gadu pat tā niecīgā ticības mācība ir likvidēta un tas ir labi, jo tur dažā grupiņā bija pa divi bērni .

Cik dīvaini, ka simti tūkstoši šo nesaprot - KRISTIETĪBU NEVAR UZSPIEST, to var tikai SLUDINĀT.

Nekad pasaulē nav noticis, ka par kristieti kāds būtu padarīts ar piespiešanu , ne ar zobenu , ne bez zobena. Atjēdzieties taču!
P
Pareizā atbilde 15.05.2023 17:18
Pareizaissecinājums rakstija: Melu stāsti par ,,uguni un zobenu,, ir ļaužu prātos ieņēmuši stabilu vietu, tik pat stipri, kā reiz bija ieņēmies, ka ,,Ļeņins mūžam dzīvs,, , Skolās bērniem neuzspiež kristietību, jo kristietību nav iespējams uzspiest. Ar šo gadu pat tā niecīgā ticības mācība ir likvidēta un tas ir labi, jo tur daž..
Pašvaldības naudu tērēt dievnamu uzturēšanai ir loģiski un racionāli , jo varbūt šī valsts vispār eksistē tikai tāpēc, kā vienā konkrētā vietā kādi divi, vai trīs cilvēki lūdz par šo valsti.

Bet , no otras puses - pastāv gan reāla iespēja, ka templi uzbūvē, bet tajā neatrodas tas, kam tur būtu jābūt. Jā, tad jēgas nekādas, vienīgi lepošanās ar ,,architektūras pieminekli,, .
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:31
Latvija ir Latvju Dievu zeme. Un Latvju Dievi ir vienmēr kopā ar latviešu tautu gan priekos, gan nelaimē. Tāpēc būsim pateicīgi Latvju Dieviem par visu labo, ko Latvju Dievi latviešu tautai ir snieguši! Un tad svētība būs mūsu mājās. Un mūsu dzimtas taps svētītas. Un Latvijai būs Saules mūžs!
commons.wikimedia.org/wiki/File:Latvian_Gods_24.jpg
Ar cieņu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 15.05.2023 16:31
Dievturība ir jāstiprina. Dieviete Laima ir jāgodā. commons.wikimedia.org/wiki/File:Goddess_Laima_21.jpg [Dievietes Laimas atveidojums latviešu valodā]

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->