Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.05.2024 17:54

Turpinās Jaunās ielas remonts Jēkabpilī 0

Turpinās Jaunās ielas remonts Jēkabpilī
Skatīt video

Jēkabpilī turpinās Jaunās ielas būvdarbi, kas tika uzsākti pirms vairāk nekā diviem mēnešiem – marta sākumā. Remontu veic SIA “Ošukalns” par līgumcenu – vairāk nekā 2,7 miljoni eiro, ieskaitot PVN. Pirmais posms, kurā tiek veikti darbi, ir no Zaļās ielas līdz Jēkaba ielai, un šobrīd strādnieki ir uzsākuši sadzīves kanalizācijas izbūvi.

“Esam izbūvējuši divas komunikācijas 190 metru garumā – lietus ūdens kanalizāciju un ūdensvadu,” informē SIA “Ošukalns” ceļu būves nozares vadītājs Jānis Hauka. “Šobrīd esam atgriezušies objekta sākumā, lai sāktu būvēt fekālās kanalizācijas tīklu.”

Jaunās ielas posma pārbūve ir divu gadu projekts, un būvnieks iekļaujas plānotajā grafikā, tomēr darbi rit daudz lēnāk nekā paši darbu veicēji bija iecerējuši. Sarežģījumus rada tas, ka inženierkomunikācijas ir jārok ļoti lielā dziļumā.

“Projektā paredzēts komunikāciju iebūves dziļums četri metri, vietām pat četrarpus metri. Izrokot tranšeju šādā dziļumā, mēs nobloķējam visu ielu, kas mums sarežģī materiālu piegādes darbus un liekās grunts aizvešanas darbus, rezultātā mums tie darbi neiet tik raiti, kā pašiem gribētos,” skaidro Jānis Hauka.

Strādniekiem visu laiku ir jānodrošina blakus esošajām ēkām ūdens, kanalizācijas un citu komunikāciju pieejamība, tādēļ inženiertīkli tiek būvēti pa daļām – tas nozīmē, ka vienā posmā tranšejas tiek raktas vairākkārt. Lai gan darbu norise ir sarežģīta, SIA “Ošukalns” mēģinās paspēt līdz septembrim posmā no Zaļās ielas līdz Jēkabpils 2. vidusskolai izbūvēt asfalta seguma apakškārtu.

“Mēs ceram, ka aizies raitāk, jo no Jēkaba ielas ir iespēja strādāt uz abām pusēm, tad mums ir jāsaskaņo materiāla pārvadāšanas shēma pa Jēkaba ielu,” saka Jānis Hauka. “Tur, protams, asfalta segumi ir neatbilstoši, lai virzītu lielas transporta slodzes, tāpēc jāskatās, bet no plāna mēs negribam atkāpties. Runāsim ar apakšuzņēmējiem un mēģināsim to īstenot.”

Kopumā projekts paredz Jaunās ielas pārbūvi posmā no Zaļās ielas līdz Viestura ielai. Projekta finansēšanai Jēkabpils novada pašvaldība ņem aizņēmumu no valsts.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->