Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 22.01.2024 17:52

Trīs Līvānu novada pagastos atvērti valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri 0

Trīs Līvānu novada pagastos atvērti valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri
Skatīt video

Trīs Līvānu novada pagastos – Rožupē, Rudzātos un Jersikā – darbību sākuši jauni valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri. Tie atvērti Rožupes bibliotēkā, Rudzātu bibliotēkā un Jersikas pagasta Rīta bibliotēkā. Turpmāk iedzīvotājiem būs iespēja sava pagasta bibliotēkā saņemt ne tikai pašvaldības, bet arī vairāku valsts iestāžu pakalpojumus.

“Līdz šim mēs apkalpojām Līvānu novada pašvaldības iedzīvotājus, viņi varēja nākt pie mums uz bibliotēku maksāt zemes nodokļus, maksāt par saviem saņemtajiem pakalpojumiem no novada, bet turpmāk mums nāks klāt arī valsts pakalpojumi,” skaidro Rožupes bibliotēkas vadītāja Maija Jasinska. “Pagasta iedzīvotājiem nebūs jādodas uz Līvānu klientu apkalpošanas centru. Viņi varēs nākt tepat uz vietas pildīt dažādus iesniegumus un sazināties ar valsts iestādēm. Tāpat mēs būsim kā e-konsultanti. Viņi varēs strādāt individuāli pie datora, ja vajadzēs mūsu palīdzību, mēs viņiem centīsimies palīdzēt.”

Līdzās pašvaldības pakalpojumiem jaunajos centros iedzīvotāji varēs saņemt Valsts zemes dienesta (VZD), Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA), Lauku atbalsta dienesta (LAD) un citu valsts iestāžu pakalpojumus un e-pakalpojumus. Būs iespēja drukāt, kopēt un skenēt neliela apjoma dokumentus. Jaunie centri tapuši ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un pašvaldības atbalstu.

“Tā ir VARAM nauda, kas tika iedota gan mēbelēm, gan aprīkojumam, plus ir arī pašvaldības finansējums,” saka Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods. “Viss kopā ir devis mums iespēju trīs pagastos no pieciem ieviest šādus klientu apkalpošanas centrus.”

“Tas ir labi, valsts nāk pie iedzīvotājiem tuvāk,” saka rožupiete Svetlana. “Kurš nav spējīgs aizbraukt uz pilsētu, tas var tepat to visu izmantot. Ja būs kāda nesaprašana, droši vien nākšu.”

“Es jau būtībā arī līdz šim izmantoju šeit pakalpojumus. Protams, nākšu vēl, ja būs vajadzība. Noteikti būs vajadzība,” saka rožupiete Iveta.

Pakalpojumu sniegšanā netiks piesaistīti jauni darbinieki, pienākumus veiks jau esošie bibliotēku darbinieki, kuriem pašvaldībā sola arī par 10 procentiem lielākas algas.

“Mēs bijām tādā situācijā, ka īstenībā iedzīvotāju skaits samazinās, tie apmeklējumi arī samazinās, un bija tā, ka gandrīz bija jāsamazina arī slodzes,” stāsta Andris Vaivods. “Mums katrā pagastā ir divi bibliotekāri. Šobrīd, ņemot vērā šo centru izveidi, man ir liels prieks, ka mēs esam ne tikai saglabājuši bibliotekāriem slodzes, bet pat palielinām šo vajadzību. Nevar turēt speciālistu, ja viņš netiek izmantots.”

Lai nodrošinātu iespējas saņemt valsts un pašvaldības pakalpojumus tuvāk dzīvesvietai visā Līvānu novada teritorijā, šādus klientu centrus tuvākajā laikā plānots atklāt arī Turku pagastā un Sutru pagastā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->