Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.01.2023 16:06

Telefonkrāpnieki arvien biežāk uzdodas par valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem 18

Telefonkrāpnieki arvien biežāk uzdodas par valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem

Pagājušajā gadā Valsts policija reģistrējusi vairāk nekā 2000 telefonkrāpšanas mēģinājumu un krāpšanu gadījumu. Pēdējā laikā ir vērojama tendence krāpniekiem arvien biežāk uzdoties par valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem. Visbiežāk krāpnieki uzdodas par policijas vai citu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem. Lielākoties iedzīvotāji nav noticējuši viltvāržiem, bet daudzos gadījumos krāpniekiem izdevies panākt savu mērķi, tāpēc Valsts policijā atgādina, ka banku un valsts pārvaldes iestāžu darbinieki nekad nezvanīs un neprasīs pieejas datus bankas kontiem, tāpēc, saņemot šādu aizdomīgu zvanu, ieteicams to pārtraukt. Tāpat nekādā gadījumā pēc svešinieku pieprasījuma nedrīkst savā datorā instalēt programmatūras (piemēram, “AnyDesk” un “TeamViewer”), ar kuru palīdzību krāpnieki var attālināti pieslēgties iedzīvotāja bankas kontam. Savukārt noziedznieku atsūtītās saites un e-pastu pielikumi var saturēt datorvīrusus, tāpēc nevajag tos vērt vaļā.

Lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, krāpnieki pat atdarina valsts iestāžu tālruņa numurus. Proti, zvana saņēmēja telefona ekrānā redzams, ka ienākošais zvans ir, piemēram, no policijas vai kādas cits valsts pārvaldes iestādes, taču patiesībā parasti šie krāpnieki atrodas ārvalstīs. Ar numuru viltošanas tehnoloģiju noziedznieki spēj atdarināt jebkādas valsts tālruņa numuru un pat uzņēmuma vai iestādes nosaukumu.

Parasti šie krāpnieki runā krievu valodā, kaut arī ir fiksēti daži gadījumi, kad noziedznieki sākotnēji latviešu valodā nosaukuši it kā savu vārdu un amatu un tad turpinājuši sarunu krievu valodā.

M
Mērfija likums 29.01.2023 13:25
Muļķi un viņu nauda tiek šķirti.
S
Skolnieciņš 28.01.2023 20:18
Lūgsim Pērkoņtēvu, lai Pērkoņtēvs pasargā mūs no meliem un viltus!
O
Observer 28.01.2023 10:26
Telefon krāpnieki var darboties tikai no to valstu teritorijas, ar kurām sadarbojas LV bankas. Cik noprotu, ar Krieviju un Ziemeļkoreju tās nesadarbojas.
v
vienkārši 28.01.2023 10:49
Sadarbojas gan, tas ja netiek veikti individuālie pārskatījumi neko nenozīmē, bet informācijas apmaiņa un banku savstarpējos līgumos paredzētais tiek pildīts. Vari būt drošs. Var arī atcerēties Čerčila kādreiz viennozīmīgi teikto, ka valstis var karot savā starpā, bet finanšu attiecības nedrīkst pārtraukt. Otrajā pasaules karā tas tika nodrošināts caur Šveices un nedaudz caur Zviedrijas bankām.
z
zinātājs 28.01.2023 09:51
Nezinu, cik tur tās patiesības, bet man viens zināja teikt, ka arī tādā veidā tiekot vākta finansiālā palīdzība Ukrainas cīņai pret vardarbīgo un agresīvo Krievijas okupantu armiju. Par daudz ir gribēts, lai ukraiņi pa telefonu ar mums latviski runātu, ja daži krievvalodīgie, kas gan uz rokas pirkstiem saskaitāmi, visu mūžu te nodzīvojuši un māk tikai labden latviski pateikt.
z
zinātājs 28.01.2023 09:56
Gribētu uzzināt, kad JL novērsīs rakstības trūkumu, jo komentāros nepievienojas pēdiņas. Tas nav labi. Varbūt ko nepareizi spiežu..? Tagad mēģinu vēlreiz un, ja tie pievienotā komentārā neparādīsies, tad tā nav mana, bet JL vaina. Mēģinu bez pēdiņām arī citas, dažādas interpunkcijas zīmes. ::: ;;; ~~~ ||| ???/// >>> ... ,,, %%% &&@@@
z
zinātājs 28.01.2023 09:56
zinātājs: Gribētu uzzināt, kad JL novērsīs rakstības trūkumu, jo komentāros nepievienojas pēdiņas. Tas nav labi. Varbūt ko nepareizi spiežu..? Tagad mēģinu vēlreiz un, ja tie pievienotā komentārā neparādīsies, tad tā nav mana, bet JL vaina. Mēģinu bez pēdiņām arī citas, dažādas interpunkcijas zīmes. ::: ;;; ~..
Lūk, pēdiņu nav! Bet pēc semikoliem bija jābūt!!!! :(
O
Observer 28.01.2023 10:21
zinātājs: Lūk, pēdiņu nav! Bet pēc semikoliem bija jābūt!!!! :(
Nomierinies un, kamēr viņi nav visu sakārtojuši , lieto komatus. ,,Augeja staļļi ,, tiks izmēzti. Vai saprati?
J
Jēpilietis 27.01.2023 22:20
Neprofesionāļa viedoklis. Lai necīnītos ar sekām,pirmkārt vajadzētu iztīrīt gultni pie Zeļķu tilta. Parasti no turienes sāk veidoties ledus/vižņu desa līdz Jēkabpilij. Un tad ap Celtniekiem seklākajās krāču vietās sāk veidoties ledus sastrēgums līdz pat gultnei. Šoreiz lego klucīši sastājās neveiksmīgi.
z
zinātājs 28.01.2023 09:01
Neizvairies no aktuālās tēmas! Ja nezini, ko darīt ar telefonkrāpniekiem, tad klusē!
N
Neķītrais masāžists 27.01.2023 18:40
A, kāpēc Kariņš, bļē, neko nedara? Lai izdod, ibio, rīkojumu, ka pirms ieiešanas kantoros visi personīgie telefoni jānodod apsardzei un tikai pēc darba beigām varēs atpakaļ saņemt. Aiz bezdarbības ierēdņi sāk ar žuļicībām nodarboties.
A
Astro 27.01.2023 17:58
Ja aizdomīgu tipu mani,
Policijai steigšus zvani!
j
janis 27.01.2023 17:49
neuzticieties nevienam krapniekam jo ticet nevar nevienam
D
Distihs 27.01.2023 17:44
Kā agrāk Daugava ar vēžiem,
Pilnas iestādes ar blēžiem.
J
Jefiņš 27.01.2023 17:05
Svešus e-pastus nemaz neveru vaļā, bet pa taisno uz virtuālo miskasti. Zvanījis sen neviens nav, taisni vai skaudība.
A
Astro 27.01.2023 16:21
Slīpēti kļūst krāpnieki,
Piesargāties nebūs lieki.
O
Observer 27.01.2023 16:13
Kādam ir jābūt daunim, lai noticētu, ka valsts iestādes darbinieks mūsu laikos runās krievu valodā?
Starp citu, kāpēc netiek atklāts, no kurām ārvalstīm darbojas šie krāpnieki?
a
arī uztrauktais 28.01.2023 09:42
Uzmini nu, bet tikai politkorekti.DDD

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->