Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 31.05.2023 20:46

Svinīgā pasākumā sveic Jēkabpils novada skolēnus – olimpiāžu un konkursu laureātus 0

Svinīgā pasākumā sveic Jēkabpils novada skolēnus – olimpiāžu un konkursu laureātus
Skatīt video

Jēkabpils 2.vidusskolā norisinājies svinīgs pasākums, kura laikā pašvaldība sumināja tos 117 Jēkabpils novada skolēnus, kuri šajā mācību gadā guvuši ievērojamus panākumus mācību priekšmetu olimpiādēs, skatēs un konkursos. Pateicības rakstus skolēniem pasniedza Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks. Viņš pasākuma laikā uzsvēra, ka drīzumā tiks mainīta tagadējā kārtība. Šobrīd naudas balva skolēnam tiek piešķirta tikai par vienu – augstāko sasniegumu, pat ja mācību gada laikā viņš ieguvis vairākas godalgotas vietas dažādās olimpiādēs un konkursos. Drīzumā tas mainīsies, jo skolēns pelnījis balvu par katru savu sasniegumu, uzsver Alfons Žuks. To pozitīvi vērtē tie skolēni, kuriem ir vairāki augsti sasniegumi izglītībā valsts mērogā.

“Latviešu valodas olimpiādē valstī es ieguvu Atzinību, matemātikas atklātajā olimpiādē man ir 1.vieta, bet starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs” man ir 1.vieta valstī manā klašu grupā,” stāsta Jēkabpils 3.vidusskolas 8.klases skolniece Loreta Lazdiņa. “Es piedalījos arī konkursā “Gudrs, vēl gudrāks” un tiku finālā. Strādāt papildus mani motivē panākumi. Saņemot vienu, gribas tiekties pēc vēl kāda panākuma. Tas arī attīsta prātu, jo dalība olimpiādēs daudz ko dod. Pagaidām plānoju savu nākotni saistīt ar medicīnu. Būs daudz jāmācās, cerams, ka man izdosies. Manuprāt, šī apbalvošana ir ļoti jauka, beigās ir arī jauks mielasts. Apbalvošanā tika minēts, ka tagad piešķirs balvas par katru panākumu. Manuprāt, tas ir ļoti labi, jo iepriekš kāds bērns dabūja vienu panākumu, kāds vairākus, bet naudas summas tāpat bija līdzīgas.”

“Es tiku apbalvota par to, ka saņēmu zelta medaļu 49.latviešu valodas valsts olimpiādē,” stāsta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Diāna Mierture. “Bija ieguldīts ļoti daudz darba, taču, manuprāt, jebkura panākuma pamatā ir ne tikai darbs, bet arī zinātkāre, degsme, atbildība, mērķtiecība, arī skolotājs un visam pāri – mīlestība. Mīlestība pret savu valodu, kultūru, valsti, skolotāju un darbu.”

Pašvaldības Pateicības rakstus un naudas balvas saņēma arī tie skolēni, kuri guvuši augstus panākumus mākslas, mūzikas, skatuves runas un citu jomu konkursos.

“Es konkursā šuvu lelli no audumiem un kleitām. Sajūtas ir labas un ļoti foršas,” saka Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra audzēkne Līva Mekša.

“Es piedalījos “Teci, teci, valodiņa” konkursā,” stāsta Dignājas pamatskolas skolniece Estere Kusiņa. “Bija jāstāsta kāda pasaka, anekdote un kāds smieklīgs atgadījums. Gāja labi, es dabūju 2.pakāpi. No sākuma es par šo apbalvošanu biju uztraukta, es nezināju, kā būs, jo šeit esmu pirmo reizi, bet beigās bija ļoti labi. Sajūtas ir ļoti labas.”

Pasākumā tika sumināti ne tikai audzēkņi, bet arī viņu pedagogi, kuri ieguldījuši lielu darbu un enerģiju, palīdzot skolēniem sagatavoties olimpiādēm, konkursiem un skatēm. Tāpat pateicība tika teikta izglītības iestāžu direktoriem. Līdz ar godināšanas pasākumu Jēkabpils novada skolas ir noslēgušas šo mācību gadu un ieskandinājušas vasaras brīvlaika sākumu.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->