Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.12.2022 17:29

Sunākstē atklāj veikalu 29

Sunākstē atklāj veikalu
Skatīt video

Sunākstes veikals ar nosaukumu “Veicis” atklāts lustīgi – par mūziku un dejām rūpējās izrādes “Skroderdienas Silmačos” tēls Ābrams. Uz veikala atvēršanu pulcējās daudzi vietējie iedzīvotāji, kuriem tas ir liels notikums, jo pirmās nepieciešamības preces atkal varēs iegādāties uz vietas. Iepriekš ciematā darbojās “Elvi”, bet februāra beigās to aizvēra, jo bija nerentabls. Iedzīvotājiem nācās iztikt ar autoveikala pakalpojumiem vai doties iepirkties citviet.

“Tagad var paņemt to, paņemt šito, bet autoveikalā – tur preces ir, bet nav tik daudz un labi kā veikalā,” saka vietējā iedzīvotāja Tatjana.

Sunākstiete Liene stāsta: “Līdz šim bija ļoti grūti, jo vajadzēja braukt uz tuvāko veikalu Viesītē, reizi nedēļā braucām uz pilsētu iepirkties. Tagad ir ļoti skaisti.”

Lai ciematā atkal būtu veikals, drosmīgu soli uzņēmās vietējā iedzīvotāja Laima Jaškova, kurai jau ir pieredze darbā tirdzniecības nozarē. Nespējot palikt malā, viņa iegādājās veikala ēku, ko īpašnieks bija izsludinājis pārdošanā, veica telpu remontu un izveidoja uzņēmumu.

“Vienu dienu pamodos un domāju – ja neviens, tad es. Kas cits, ja ne es? Sāku darboties,” saka Laima.

Darbā pieņemta viena pārdevēja, bet Laima stāsta, ka pārsvarā veikalā strādās viņas ģimene: “Visiem bērniem ir sava nodarbošanās, bet tad, kad viņi ir mājās, tad atskrien un palīdz. Viena no meitām ik pa laikam strādās pie kases veikalā, bet esmu jau iedevusi darbiņu arī vienam cilvēkam pagastā.”

Sunākstiete Dzintra pozitīvi vērtē Laimas iniciatīvu: “Uzņēmīgiem cilvēkiem – urrā! Tas ir ļoti jauki, ka to dara savējie. Ceram, ka viņiem nebūs jāaizver mūsu veikals, lai mēs varam vismaz pēc maizes un piena atnākt, jo aizskriet šos gabalus, piedodiet, vecie cilvēki nevar. Mēs – jaunie vēl aizbrauktu.”

Sunākstei tuvākās pilsētas ir Viesīte, Jēkabpils un Aizkraukle, turklāt daudzi kilometri jāmēro pa sliktas kvalitātes ceļiem, tādēļ problēmas var sagādāt preču piegādes. Daudzos lauku ciematos tirdzniecības vietām ir grūti izdzīvot arī iedzīvotāju zemās pirktspējas dēļ.

Tomēr tas nebaida jauno veikala īpašnieci: “Uz šodienu jau ir piegādes problēma, bet es skatos pozitīvi, jo firmas pašas atsaucās, kad uzzināja, ka šeit atkal būs veikals. Mēs par to nedomājam, ka būs grūti. Mēs domājam, ka viss būs ļoti labi.”

Pakāpeniski veikalā tiks papildināts preču sortiments, tāpat īpašnieki vēros cilvēku iepirkšanās paradumus un pielāgos tiem savu darbalaiku.

Sandra Paegļkalne

k
kapitans Zāgners 12.01.2023 19:58
šis fakts pilnīgi noteikti eiest vēsturē, un galu galā būs kur pleikām (kas palikuši) pulceties, ...navigare necessum est kā teiktu inženieris andrē , uzbraucot debesīs, un tagad vienosimies dziesmā draugi, - UZ MARŠALA TITA, JUNIČKOVA SINA...
V
Vielas 16.01.2023 15:36
Labdien, lūdzu padalieties kādas vielas lietojiet. Vēlos arī pasūtīt. Paldies.
M
Milda 08.12.2022 08:32
Lauku veikaliem jāpielāgojas dzīves dārdzības kāpumam un jāpiedāvā lietas, pēc kurām cilvēkiem ir vajadzība.
A
ASFALTS NEKURIENĒ 08.01.2023 19:59
Ja te kādam ir ,,jāpielāgojas,, , tad tā ir valsts nodokļu politika.
Ja vadoņi nevēlas, lai nomales paliek pavisam tukšas no ļaudīm, cilvēku eksistencei nepieciešamās biznesa nozares ir vai nu pavisam jāatbrīvo no nodokļiem, vai arī jāpiešķir ievērojamas nodokļu atlaides.
Ja biznesu pārtrauks žņaugt, tas brīvi attīstīsies un cilvēki neaizplūdīs uz pilsētām.
Bet uz to ir maz cerību, jo latvju domāšana ir lēna un pareizie secinājumi tiek izdarīti jau daudz par vēlu.
t
tieši tā 10.01.2023 09:47
ASFALTS NEKURIENĒ rakstija: Ja te kādam ir ,,jāpielāgojas,, , tad tā ir valsts nodokļu politika. Ja vadoņi nevēlas, lai nomales paliek pavisam tukšas no ļaudīm, cilvēku eksistencei nepieciešamās biznesa nozares ir vai nu pavisam jāatbrīvo no nodokļiem, vai arī jāpiešķir ievērojamas nodokļu atlaides. Ja biznesu pārtrauks žņaugt..
Pareizi pateici, tā ir. Te tā Milda pati nezina ko muld, droši vien siles barokle.
A
Astro 07.12.2022 14:44
Galvenais,ir jāmīl darīt,
,,Veicis,, neaizvērsies parīt.
I
Igors.B. 20.01.2023 17:40
VEICIS atvēries jau sen,
Nāc pie Laimas ietusē!
V
Vietējais 07.12.2022 11:23
Tas labi,ka laukos ir cilvēki,kuri nenolaiž rokas.Arī Neķītrais masāžists nav tālu no patiesības,kas ir tikai loģiski.
Z
Zasa 07.12.2022 12:09
Iepriekšējais veikals izputēja. Pazkatīsimies, kā būs ar šo. Cilvēkiem naudas ir tik, cik ir.
V
Vietējais 07.12.2022 14:23
Zasa rakstija: Iepriekšējais veikals izputēja. Pazkatīsimies, kā būs ar šo. Cilvēkiem naudas ir tik, cik ir.
Ar to naudu ir tā kā ir.Neesmu veikalnieks,bet domāju,ka daudz ko izšķir veikalnieku apetīte,tas ir preču cenas.Pie pilsētas lielveikaliem bieži redzami laucinieki,es to spriežu pēc labi nobrauktajām,netīrajām mašīnām.Šie pircēji parasti piepērk pilnus lielos veikalu ratus.Domāju,ka laukos cilvēki arī bieži kooperējas,lai būtu lētāk,un ar ietilpīgāku autiņu brauc uz pilsētas bodēm.
z
zinātājs 07.12.2022 09:32
Zināms, ka Viesītes plaša patēriņa preču tirgotājiem šī ziņa nav patīkama, bet tā nespēj aizēnot pastāvīgo Sunākstes iedzīvotāju prieku. Cik zinu, tad arī Sēlpils iedzīvotāji gaida sava veikala atklāšanu, jo tuvākais veikals arī ir ļoti tālu no viņu pastāvīgās dzīves vietas un ziemas ceļi tur vispār ir ārpus kritikas.
n
no Sēlpils 07.12.2022 11:20
Galvenie pagasta ceļi ir iztīrīti, atsevišķos nomales ceļus dienas gaitā iztīra vietējie zemnieki ar saviem traktoriem. Spiedīgas problēmas nav. Valsts ceļus gan derēja operatīvāk tīrīt.
P
Pilsēta 07.12.2022 12:10
no Sēlpils rakstija: Galvenie pagasta ceļi ir iztīrīti, atsevišķos nomales ceļus dienas gaitā iztīra vietējie zemnieki ar saviem traktoriem. Spiedīgas problēmas nav. Valsts ceļus gan derēja operatīvāk tīrīt.
Paskatīsimies, ko jūs tur visi gāja gaļa darīsiet, kad iestāsies dubļu laiki vairāku mēnesi garumā.
n
no Sēlpils 07.12.2022 13:10
Pilsēta rakstija: Paskatīsimies, ko jūs tur visi gāja gaļa darīsiet, kad iestāsies dubļu laiki vairāku mēnesi garumā.
Kas tad būtu jādara? Dubļi šur tur mēdz būt, bet neviens tajos nav noslīcis.
I
Igors.B. 26.01.2023 11:48
Pilsēta rakstija: Paskatīsimies, ko jūs tur visi gāja gaļa darīsiet, kad iestāsies dubļu laiki vairāku mēnesi garumā.
Man pie kājas,man ir 4x4
p
prieks 07.12.2022 08:56
Lai veicas Laimai un noteikti arī veiksies, jo padodas viss ko dara no sirds. Dzīve balstās uz uzņēmīgiem un darītājiem, bet ne vaidētājiem.
K
Ko teikt 06.12.2022 20:17
Nu re, visi saka, ka ir sliktas kvalitātes ceļi! Tā laukos ir problēma nr 1, kuru nerisina vispār! Atbildīgajiem ir pokuj, jo paši brauc ar dienesta automašīnām ar valsts degvielu! Kurš vienreiz paņems un sakārtos ceļus braucamus! Nu protams, ne jau šitie kantora jampampiņi!
N
Neķītrais masāžists 06.12.2022 19:33
Laima gan jau cer, ka no Zalves poligona būs ienākums. Dzejnieka tavssargs varoņiem vakaros kopā ar alkoholu nebūs tik skumji. :D A, vispār jau sunākstiešiem arī atkal forši, jo runā, ka vietējiem būšot atlaides.
t
tavssargs 06.12.2022 19:21
Parasts vakars frontē

Saule aiz mežu galiem jau grimst,
Izzūd putniņu čalas.
Kaujas duna pamazām rimst,
Āpši meklē, kur alas.

Katliņā putraimi lēnām briest.
Kareivji atlaižas cisās,
Krāsnī uguns pamazām dziest,
Klusums zemnīcās visās.

Bet miera nav kaprālim Oto,
Jo naidnieks iesākt var cūkoties.
Viņš pamet iesākto loto
Un ārā iet pret’nieku lūkoties.
J
Jefiņš 06.12.2022 19:31
Nevaru vien beigt jūsmot par Taviem dzejoļiem, visus zinu no galvas. Lasot rodas iespaids, ka pats esi to karavīru vidū.
t
tavssargs 06.12.2022 19:34
Jefiņš rakstija: Nevaru vien beigt jūsmot par Taviem dzejoļiem, visus zinu no galvas. Lasot rodas iespaids, ka pats esi to karavīru vidū.
Pateicos par atzinību! Jūtu, ka esat poēzijas lietpratējs.
A
Astro 06.12.2022 18:28
Kaķītis ,kad klēpī murrā,
Dzintra Laimai saka urrā.
J
Just sayin 16.01.2023 15:38
murrā arī labi iet kopā ar ****
A
Astro 06.12.2022 18:18
Nebūs sunākstiešiem raizes,
Nepaliks bez pieniņa un maizes.
A
Astro 06.12.2022 18:00
Kad iepirkties es ,,Veicē,, eju,
Ābrams Laimu lūdz uz deju.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->