Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.11.2022 16:54

Sumināti “Gada uzņēmējs Zemgalē” laureāti Jēkabpils novadā 4

Sumināti “Gada uzņēmējs Zemgalē” laureāti Jēkabpils novadā
Foto: Jēkabpils novada pašvaldība

Rundāles pilī tika sumināti konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2022” laureāti, tostarp arī trīs Jēkabpils novada uzņēmumi. Nominācijā “Gada jaunais uzņēmējs” apbalvojumu saņēma SIA “Uzkuri” no Rubenes pagasta, kas ražo mēbeles un citus koka priekšmetus. Nominācijā “Mazais/mikro uzņēmējs” apbalvojumu saņēma SIA “Spāres-L” no Elkšņu pagasta, kas pārsvarā nodarbojas ar graudkopību. Savukārt nominācijā “Gada vidējais/lielais uzņēmējs” balvu saņēma SIA “Gaujas koks”, kam ir kokapstrādes rūpnīca Jēkabpilī.

SIA “Uzkuri” bāzējas iedzīvotāju skaita ziņā mazajā Kaldabruņas ciemā un pamatā ražo mēbeles dārzam un terasei. Šobrīd produkcijas klāstu pārsvarā veido masīvkoka dārza mēbeļu komplekti - soli, krēsli, galdi un dārza nojumes. Produktu dizainā tiek ņemtas vērā apkārtējās vides īpatnības – krāsas, formas, lai tie labāk iekļautos kopējā ainavā. Tiek veikti arī individuālie pasūtījumi, atbilstoši klientu vēlmēm.

Pēc uzņēmuma dizaineres Leldes Uzkures vizualizācijām Kaldabruņas ciemā ar pašvaldības finansējumu nupat tapusi skatu platforma. Jēkabpils novada pašvaldība arī iepriekš veiksmīgi sadarbojusies ar SIA “Uzkuri”. Rubenes pagastā uzstādīti jauni informatīvie stendi, atjaunoti kapu vārti un jumtiņš, Rubeņu dabas parkā – jauni soliņi romantiskām pastaigām, lapene, galdiņi ar jumtiņiem un soliņi apmeklētāju ērtībai, Kalna pagastā uzstādīta āra tualete un veikti dažādi citi darbi. Sadarbojoties ar biedrību “EKO Selonia” tapuši bērnu rotaļu laukuma elementi Vidsalas ciemā un informatīvais stends Lašu ciemā, ar biedrību “Cerību logi” - lapene un laipa pār dīķi Dubultu ciemā, ar biedrību “Akācija plus” - akas groda virsbūve Leimaņos, ar biedrību “Ūdenszīmes” - stendi Kaldabruņas baznīcā par tās vēsturi un šodienu.

Uzņēmums nebaidās no izaicinājumiem – tiek pieņemti arī netradicionāli pasūtījumi – laipu un laivu piestātņu izbūve, kempinga namiņu būve, izstāžu stendu izgatavošana u.c. Šajos gados tapušas arī verandu fasādes, logi un to slēģi, durvis, ozolkoka kāpnes, skapji, makšķernieku namiņi, malkas šķūnīši, virtuves mēbeles u.c. SIA “Uzkuri” pamazām veiksmīgi paplašina savu darbības teritoriju. No sākotnējiem pasūtījumiem vietējiem iedzīvotājiem tā klientu loks izpleties jau pa visu Sēlijas teritoriju, iestiepjoties arī Latgalē. Uzņēmuma klientu lokā ir gan fiziskas personas, gan pašvaldības, biedrības un uzņēmumi. Uzņēmumam izveidota sava mājaslapa, notiek aktīva darbība sociālajos tīklos, tiek rīkotas dažādas akcijas. Šī gada marta mēnesī uzņēmums 25 eiro no katra iegādātā mēbeļu komplekta ziedoja Ukrainas cilvēku atbalstam.

SIA “Spāres-L” dibināta 2010. gadā. Ar 2015. gadu pāriets uz bioloģisko saimniekošanu. 2019. gadā pasūtīts pastas izgatavošanas aparāts no Itālijas, 2021. gadā uzrakstīts projekta pieteikums miltu dzirnavu iegādei. Saimniecības mērķis ir kļūt par pilna cikla saimniecību - ne tikai audzēt, bet arī pārstrādāt izaudzēto un likt galdā labāko un veselīgāko Latvijā audzētu pārtiku.

Saimniecība audzē speltas un divgraudu kviešus, kas uzturvērtības ziņā ir daudz vērtīgāki nekā parastie, arī auzas, zirņus, griķus, rudzus. No sākotnējās graudaugu audzēšanas nu tiek piedāvāti tādi bioloģiski augstvērtīgi produkti, kā speltas kviešu, auzu, griķu makaroni, mini makaroni, speltas un emmer pankūku maisījumi, bioloģiskie kviešu milti un rudzu milti. Tiek audzētas bioloģiskās vistas un ievāktas olas. Tiek arī strādāts pie tā, lai varētu piedāvāt sublimētu pārtiku ar superilgu termiņu, piemēram zupu “Soļanka”. Tiek testētas divgraudu kviešu un speltas kviešu pārslas. Tāpat arī tiek mēģinātas citas augu kultūras, piemēram saldā kukurūza. Lai pārtika atbilstu visām Eiropas Savienības normām, uzņēmuma produkti tiek pārbaudīti, sertificēti, saskaņoti un uzraudzīti.

Lai produktus noformētu pārdošanai pēc iespējas pievilcīgāk, kā arī motivētu jauniešus sevi profesionāli pilnveidot, uzņēmums sadarbojās ar Jēkabpils Agrobiznesa koledžu un tika rīkots konkurss “Spāres-L” produktu etiķešu dizaina izveidei, kurā koledžas studenti piedāvāja savus risinājumus. Konkursam bija balvu fonds un no 28 konkursa darbiem tika noteikti pirmo 3 vietu ieguvēji. Tāpat SIA “Spāres-L” aktīvi piedalījušies dažādos pašvaldības organizētos uzņēmēju forumos, izteikuši savu viedokli labākai uzņēmējdarbības pārvaldīšanai pašvaldībā. 2022. gada martā ražotnē uzņemts ekonomikas ministrs.

SIA “Gaujas koks” ir viens no lielākajiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Jēkabpils novada administratīvajā teritorijā, kā arī viens no lielākajiem darba devējiem. Uz šo brīdi kompānija nodarbina vairāk kā 450 darbiniekus, no kuriem lielākā daļa ir Jēkabpils novada iedzīvotāji, kas strādā kokapstrādes rūpnīcā „Krustpils”.

Kokapstrādes rūpnīca Jēkabpilī atvērta 2008. gadā ar jaudu 350.000 m3 zāģētu, žāvētu, ēvelētu un impregnētu zāģmateriālu gadā. 2015. gadā rūpnīcā tika atklāta jauns augstspiediena impregnēšanas cehs ar jaudu 100.000 m3 zāģmateriālu gadā. 2016. gadā atklāta krusteniski līmēto koka paneļu (CLT) ražošanas līnija ar jaudu 50.000 m3. Izejvielas pārsvarā tiek iegūtas 150 km rādiusā no ražotnes.

Šajā pavasarī SIA "Gaujas koks" ziedojis miljonu eiro Ukrainas atbalstam. Vienlaikus uzņēmums īrē dzīvokļus un viesu mājas Ukrainas bēgļu izmitināšanai un uzturēšanai. Tāpat, iestājoties energokrīzei, uzņēmējs aktīvi ar sev pieejamiem resursiem un līdzekļiem iesaistījās apkures jautājuma risināšanā. SIA "Gaujas koks"  ar lielu atsaucību sadarbojas ar pašvaldību un valsts iestādēm dažādās situācijās – uzņēmuma ražotne Jēkabpilī uzņēmusi dažādu valstu vēstniekus un ministriju organizētas delegācijas, pērn kokapstrādes rūpnīcā rīkotas ugunsdzēsības praktiskās mācības, piedaloties glābējiem no Jēkabpils, Viesītes un Pļaviņu posteņiem.

N
Niks 23.12.2022 21:07
Prieks lasīt par LABĀKAJIEM Jēkabpils novada uzņēmumiem 2022.gadā Zemgalē.
z
zinātājs 29.11.2022 11:24
Zināms, ka SIA Uzkuri bija uzslavu pelnījuši, jo viņi ļoti, ļoti sadarbojas ar Jēkabpils novada domi un grib arī turpmāk sadarboties. Kā teikt, nav nekas pret.
N
Neķītrais masāžists 28.11.2022 20:13
Ja Gaujas koks varējis miljonu eiro ziedot Ukrainai, tad ar viņu iepirkuma cenām kaut kas nav čisto... Šmauc cilvēkus, kak piķ daķ.
D
Distihs 28.11.2022 18:42
Vajag jau biznesu sumināt,
Lai darbu ar prieku var turpināt.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->