Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 23.08.2023 17:20

Stājas spēkā lokālplānojums, kas aizliedz azartspēles Līvānu centrā 0

Stājas spēkā lokālplānojums, kas aizliedz azartspēles Līvānu centrā
Skatīt video

Līvānu novadā šobrīd ir viena azartspēļu zāle. Tā atrodas Līvānu pilsētas centrā, bet piecu gadu laikā tai no esošās atrašanās vietas būs jāaiziet, jo ir stājušies spēkā grozījumi Līvānu novada teritorijas lokālplānojumā 2012.-2024.gadam. Lokālplānojumā ir noteikta Līvānu pilsētas centra teritorija, kurā aizliegtas azartspēļu organizēšanas vietas. Kartē iezīmētajā pilsētas sabiedriskā centra teritorijā ietilpst visblīvāk apdzīvotās vietas, kur ir arī dažādas iestādes, uzņēmumi, tirdzniecības vietas, dzīvojamo māju rajoni un izglītības iestādes.

Līvānu novada pašvaldība ilgstoši centās panākt azartspēļu biznesa ierobežošanu, un ceļš līdz mērķim bijis grūts.

Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods skaidro, ka tas sācies 2020.gadā: “Cik vien es atceros, visu laiku Līvānu pilsētā ir bijušas divas spēļu zāles ar dažādām lokācijas vietām. Pēkšņi 2020.gadā saņēmām divus iesniegumus par divām jaunām vietām. Tad mēs veicām aptauju, kurā gandrīz 97 procenti iedzīvotāju pateica, ka nē. Mēs trīs gadus trijos līmeņos tiesājāmies līdz Augstākajai tiesai. Vienu spēļu zāli uzreiz noraidīja, jo plānotajai vietai blakus bija Bērnu un jauniešu centrs, tas bija viegli izdarāms. Par otro līdz šim brīdim cīnījāmies, bet nu esam cīņu vinnējuši, pateicoties lokālplānojumam.”

Kovida pandēmijas laikā Līvānos tika slēgta viena no divām esošajām azartspēļu zālēm, tagad ir palikusi viena, bet tā piecu gadu laikā būs jāslēdz, ņemot vērā, ka ir stājušies spēkā grozījumi lokālplānojumā. Savukārt jau tagad plānojumā noteiktajā pilsētas centra teritorijā ir aizliegts vērt vaļā jaunas azartspēļu zāles. Lai panāktu šo mērķi, pašvaldība izstrādāja vairākas lokālplānojuma redakcijas, kamēr panāca Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas akceptu.

“Mēs izstrādājām trīs reizes, divas reizes Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tika noraidīts, mums lika saprast, ka tas ir bezcerīgi, bet mēs turpinājām darbu. Trešo reizi iesniedzām, un šobrīd dokuments stājas spēkā ar publicēšanas brīdi,” skaidro Andris Vaivods.

Ar saistošajiem noteikumiem var iepazīties Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv: šeit. 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->