Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.12.2022 18:23

Speciālisti pārbauda ūdenstilpju ledu – tas nav drošs 11

Speciālisti pārbauda ūdenstilpju ledu – tas nav drošs
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldības vides aizsardzības speciālisti regulāri pārbauda novada ūdenstilpju ledu, nosakot tā biezumu un struktūru. Šodien pārbaudes tika veiktas Radžu ūdenskrātuvē. Rezultāti ir ļoti atšķirīgi – vienuviet biezums ir 20 centimetri, citviet – tikai 10 centimetri.

“Uz ledus atrasties nav droši, jo ledus ir sasalis nevienmērīgi. Vietām ledus biezums var būt arī mazāk nekā 10 centimetri, tāpēc nav droši. Šeit, Radžu ūdenskrātuvē, divās vietās ar 10 metru starpību ledus biezuma atšķirība ir 10 centimetri,” informē Jēkabpils novada vides aizsardzības speciālists Vitolds Drozds.

Speciālisti ir veikuši pārbaudes arī citās Jēkabpils novada ūdenstilpēs, un situācija daudzviet ir līdzīga – ledus kārta ir ļoti nevienmērīga. Atrašanos uz ūdenstilpju ledus vēl bīstamāku dara arī fakts, ka ledus struktūra ir poraina, tātad pat biezs ledus var būt neizturīgs. Stipras ledus kārtas veidošanos kavē arī sasnigušais sniegs.

“Redzot šos apstākļus un uzklausot darbinieku ziņojumus, ka ledus nav labā kvalitātē, tika pieņemts lēmums izdot rīkojumu par aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus,” saka Jēkabpils novada domes izpilddirektors Uldis Skreivers.

Aizliegums, kas tika izdots 2.decembrī, attiecas uz ikvienu iedzīvotāju, tostarp arī uz zemledus makšķerniekiem, kuri nereti riskē ar savu veselību un dzīvību. Vienlaikus pašvaldībā uzsver, ka aizliegums neattieksies uz visām ūdenstilpēm visas ziemas garumā. Speciālisti regulāri pārbauda ledu, un brīdī, kad uz kāda ezera vai dīķa ledus būs pietiekami izturīgs un biezs, izpilddirektors izdos rīkojumu par atļauju atrasties uz konkrētās ūdenstilpes ledus. Kamēr spēkā ir aizliegums, atrašanās uz ūdenstilpju ledus ir sodāma rīcība.

Speciālisti atgādina, ka atrašanās uz ūdenstilpju ledus ir bīstama ikvienam, arī pieredzējušam makšķerniekam, un to pierāda arī nupat notikusī nelaime Saukas ezerā. 15.decembra vakarpusē ledū ielūza un gāja bojā zemledus makšķernieks. Mirušais tika atrasts apmēram 50 metru attālumā no krasta.

Sandra Paegļkalne

O
Observer 21.12.2022 18:49
Ir mazliet dīvaini, ka valsts pārvaldes iestādes uzņemas atbildību par ledus biezumu, jo ,,drošs,, ledus ir tikai Antarktīdā. Un arī tad - ne visur.
Vai nebūtu pareizāk, ja amatpersonas netiktu noslogotas ar ledus mērīšanu, bet nodarbotos ar nopietnākiem, praktiskiem jautājumiem?
Kā jums šķiet?
A
Astro 18.12.2022 15:32
Cik precīzi biezumu mēram,
Pajautāšu domes mēram.
O
Observer 17.12.2022 11:21
Nav saprotams, kas pašus mērītājus ir pasargājis no ielūšanas nedrošajā ledū.
z
zinātājs 17.12.2022 10:07
Gribētu zināt, kāda izglītība ir Jēkabpils vides speciālistiem un vai viņiem ir derīgi hidromehānikas sertifikāti. Ja viņi tos kādreiz saņēma mācību kombinātā Buts, tad sen jau termiņš iztecējis.
N
Neķītrais masāžists 16.12.2022 20:41
Drozdam vajadzēja jau pagājušā nedēļā mērīt, tad nebūtu noticis, bļē, tas, kas Saukā notika... :(
v
vārds 17.12.2022 11:42
Ko tad nepabeidzi teikumu līdz galam, visi tāpat zina ,ka Jānis Raščevskis ielūza un gāja bojā. Bēdīgi. Lai nu dus Tā Kunga mierā.
N
Neķītrais masāžists 19.12.2022 15:09
vārds: Ko tad nepabeidzi teikumu līdz galam, visi tāpat zina ,ka Jānis Raščevskis ielūza un gāja bojā. Bēdīgi. Lai nu dus Tā Kunga mierā.
Tad vēl tas nebija oficiāli paziņots un, ej nu sazini, varbūt tikai nelabas baumas... :(
V
Viesis 16.12.2022 20:06
Ka paši mērītāji nenoiet pa burbuli.
A
Astro 16.12.2022 20:04
Sargā savu dzīvību,
Neriskē ar veselību!
D
Distihs 16.12.2022 18:35
Kur aug krastā alkšņi, oši,
Pa ledu staigāt vēl nav droši,
J
Jefiņš 16.12.2022 18:32
Drošībai visdrošāk pa ledu pārvietoties ar slēpēm.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->