Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.06.2024 18:24

Slimnīcās pauž bažas par armijas izsludinātajām mediķu vakancēm 13

Slimnīcās pauž bažas par armijas izsludinātajām mediķu vakancēm
Skatīt video

Nacionālie bruņotie spēki aicina darbā mediķus, piedāvājot iespaidīgu atalgojumu. Medicīnas māsām tiek solīta atlīdzība no 1799 eiro, ārstu palīgiem – no 1849 eiro, savukārt ārstiem – no 1993 eiro pēc nodokļu nomaksas. Šāds darba piedāvājums rada bažas civilo ārstniecības iestāžu vidū, kur jau šobrīd ir jūtams medicīnas speciālistu trūkums. Nacionālo bruņoto spēku izsludinātās vakances pieejamas arī Jēkabpilī.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs stāsta: “Kas attiecas uz atlīdzībām, es negribētu uzsvērt ārstu atalgojumu, jo es uzskatu, ka arī mūsu ārstniecības iestādē šis atalgojums ir absolūti konkurētspējīgs. Vairāk uztraukumu raisa tieši kvalificēts vidējais personāls – tie ir ārstu palīgi un medicīnas māsas. Bruņoto spēku piedāvātais atalgojums krietni pārsniedz gan mūsu faktiskās, gan teorētiskās iespējas. No otras puses mēs uz Nacionālo bruņoto spēku aktivitātēm noteikti raugāmies pozitīvi, jo visaptveroša valsts aizsardzība šobrīd ir vispārzināma prioritāte.”

Arī Aizkraukles slimnīcā pauž uztraukumu par iespējamo darbinieku aizplūšanu uz valsts aizsardzības sektoru.

“Veselības aprūpes darbaspēka pieejamība ir problēma, kas pieaug gadu no gada, un skaidrs, ka jebkurš papildu darba devējs rada zināmus riskus,” saka Aizkraukles slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš. “Sevišķi tas ir attiecībā uz māsām, kuru trūkumu mēs ļoti akūti izjūtam. Tas rada zināmu spriedzi, jo darbaspēka trūkst.”

Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) skaidro, ka uztraukumam neesot pamata, jo militārajā nozarē strādājošajiem medicīnas speciālistiem ir atļauja savienot amatus, turpinot darbu arī civilajās ārstniecības iestādēs, un jau šobrīd daudzi tā arī dara.

Stāsta NBS Apvienotā štāba Medicīnas dienesta galvenais vadības ārsts, pulkvežleitnants Normunds Vaivads: “Amatpersonām bruņotajos spēkos tiek dota tāda iespēja, tā ir loģiska un pamatota, lai ārstniecības persona iegūtu pēc iespējas plašāku kvalifikāciju un uzturētu šo kvalifikāciju ar kompetencēm, jo, piemēram, ja viņš ir savā ārstniecības iestādē bruņotajos spēkos, mums nebūs tik daudz šo nelaimes gadījumu, mums nebūs tik daudz klīnisko gadījumu ar atbilstošo saslimstību. Loģiski, ir labāk iet un piestrādāt slimnīcā, lai būtu apritē.”

Tāpat jāņem vērā darba specifika. Daļa no šobrīd spēkā esošajām mediķu vakancēm ir profesionālā dienesta karavīru speciālistu amati – tas nozīmē, ka darbiniekam būs jākļūst par karavīru.

“Viņam būs jāiesaucas dienestā, tātad ir jāapgūst militārais kurss, kas attiecīgi karavīriem speciālistiem ir instruktors speciālists vai virsnieks speciālists. Izejot mācību kursu, viņi kļūst par karavīriem, iegūst dienesta pakāpi, un viņu atalgojums tiek veikts tā, kā tas ir karavīriem,” skaidro Normunds Vaivads.

Kandidātiem ir noteikti arī vecuma ierobežojumi. Tiem, kuri pretendē uz ārstu amatiem, ir jābūt vecumā līdz 43 gadiem, savukārt ārsta palīgiem un medicīnas māsām – vecumā līdz 45 gadiem. Tāpat militārās nozares ārstiem ir jābūt gataviem nodrošināt vienības medicīnisko aprūpi gan ikdienā, gan arī paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbībās.

Jāpiebilst, ka Nacionālajos bruņotajos spēkos nepieciešamo ārstniecības speciālistu loks ir ļoti plašs – vajadzīgi traumatologi – ortopēdi, neirologi, ķirurgi, neatliekamās medicīnas ārsti, otorinolaringologi, kardiologi un dažādi citi veselības aprūpes pārstāvji.

Sandra Paegļkalne

j
jautri 27.06.2024 13:46
dēļ idiotu lēmumiem poliklīnikās slimi cilvēki nevar tikt pie ārstiem, jo nav 40 euro par 20 min konsultāciju vai norīkojumu no ārsta! līdz absurdam viss jau novests! un veci cilvēki mirst, jo nevar vairs ārstēties dēļ naudas! VISS IR TIKAI BIZNESS! riebjas....
L
Latvietis 27.06.2024 13:56
jautri komentāri VISOS rakstos tik par to ka viss ir slikti. Vai tev dzīvē tiešam nav nekā pozitīva?
j
jautri 27.06.2024 14:01
Latvietis rakstija: jautri komentāri VISOS rakstos tik par to ka viss ir slikti. Vai tev dzīvē tiešam nav nekā pozitīva?
kādam ir dots redzēt visur pozitīvo - tā kā politika Latvijā - VISS IR LABI! bet ir tādi kam ir spējas un drosme redzēt citu melus, pārkāpumus, liekulību, zādzības, tautas maldināšanu... arī man ir balss tiesības, jo ir tak demokrātija! un ja es to neteikšu - tu jau točna tas nebūsi!
j
jautri 27.06.2024 14:03
jautri rakstija: kādam ir dots redzēt visur pozitīvo - tā kā politika Latvijā - VISS IR LABI! bet ir tādi kam ir spējas un drosme redzēt citu melus, pārkāpumus, liekulību, zādzības, tautas maldināšanu... arī man ir balss tiesības, jo ir tak demokrātija! un ja es to neteikšu - tu jau točna tas nebūsi!
ne VISOS rakstos - tikai tajos, par ko man ko teikt! :) :) esi uzmanīgāks, ja jau esi tik patiess
j
jautri 27.06.2024 11:38
ja viņš ir savā ārstniecības iestādē bruņotajos spēkos, mums nebūs tik daudz šo nelaimes gadījumu??!!
ārsti un medmāsas skraidīs katram pie rociņas, lai tulzniņu neuzberž vai no koka nenokrīt?
ko var muldēt ? kā tauta tad izdzīvo un izsauc ātro palīdzību? kaut viņiem tur grieztu apendicītus ar tādu aprīkoju kāds ir dienestā - tipa pļavā un teltī- kā jau kara apstākļos! tad nesauciet ātros!
j
jautri 27.06.2024 09:06
jautājums - ko darīs mediķi iesauktie armijā kamēr kara nav???? par ko saņems algas ??? par sēdēšanu kabinetos???
par tabletes iedošanu, kad kādam sāp vēders?
L
Latvietis 27.06.2024 11:55
:) :) :) atkal jautri stresā par citu algām.
j
jautri 27.06.2024 13:36
Latvietis rakstija: :) :) :) atkal jautri stresā par citu algām.
:) :) stresā ATKAL par citu bezdarbību un mūsu nodokļu norakstīšanu no valsts kases! bet Latvija tak biezā - varam mētāties cik uziet! tikai pabalsti un pensijas nekādas salīdzinot ar citām valstīm! :) :) bet tas nekas :) :) pašas tautas problēmas tak :) :)
j
jautri 27.06.2024 13:38
Latvietis rakstija: :) :) :) atkal jautri stresā par citu algām.
Latvieti - argumentē . ko mediķi un ĀRSTI darīs iesaukti dienestā katru dienu kādā armijas nodaļā??? ARGUMENTI par tādu algas saņemšanu!
L
Latvietis 27.06.2024 13:54
jautri rakstija: Latvieti - argumentē . ko mediķi un ĀRSTI darīs iesaukti dienestā katru dienu kādā armijas nodaļā??? ARGUMENTI par tādu algas saņemšanu!
Raksti CV un tev ar būs tāda alga.
j
jautri 27.06.2024 13:57
Latvietis rakstija: Raksti CV un tev ar būs tāda alga.
ARGUMENTI KUR?? muldoņa :)
P
Peksis 27.06.2024 21:36
jautri rakstija: ARGUMENTI KUR?? muldoņa :)
Kādi vēl argumenti Jums vajadzīgi? Kas liedz - piesakieties dienestā un varēsiet saņemt tādu algu neko nedarot.
P
Peksis 27.06.2024 21:43
jautri rakstija: Latvieti - argumentē . ko mediķi un ĀRSTI darīs iesaukti dienestā katru dienu kādā armijas nodaļā??? ARGUMENTI par tādu algas saņemšanu!
Lasiet uzmanīgāk, teikts, ka mediķis būs arī karavīrs, jāiziet militārā apmācība. Dienesta karavīri arī visu laiku saņem algu, bet kara ta nav.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->