Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.01.2023 13:54

SIA “Jēkabpils siltums” uzsāk divu projektu īstenošanu pārejai uz atjaunojamajiem energoresursiem 45

SIA “Jēkabpils siltums” uzsāk divu projektu īstenošanu pārejai uz atjaunojamajiem energoresursiem
Skatīt video

SIA “Jēkabpils siltums” parakstījis līgumus ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par divu Eiropas Savienības fonda projektu īstenošanu, kuru laikā paredzēts aizstāt fosilo kurināmo ar vietējiem, atjaunojamiem energoresursiem. Abu projektu mērķis ir veicināt atjaunojamo energoresursu izmantošanu un samazināt fosilo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, tādā veidā nodrošinot siltumenerģijas tarifa prognozējamību un stabilitāti.

Viens projekts ir “Fosilā kurināmā aizstāšana un efektivitātes paaugstināšana Tvaika ielā, Jēkabpilī”. Tā laikā Tvaika ielas katlu mājā ir paredzēts uzstādīt un pieslēgt ar koksnes šķeldu kurināmu katlu, kura kopējā jauda būs astoņi megavati, kā arī dūmgāžu kondensatoru, biomasas padeves sistēmu, elektrostatisko filtru un citas nepieciešamās iekārtas. Šī projekta kopējie izdevumi ir 8 144 000 eiro, no kuriem daļu finansē Kohēzijas fonds.

Savukārt otrs projekts ir “Fosilā kurināmā aizstāšana Ķieģeļu ielā, Jēkabpilī”. Tas paredz Ķieģeļu ielā uzstādīt un pieslēgt ar koksnes šķeldu kurināmu katlumāju ar kopējo jaudu – 1,5 megavati, kā arī biomasas padeves sistēmu, elektrostatisko filtru un citas nepieciešamās palīgiekārtas. Šī projekta kopējie izdevumi ir 1 238 040 eiro, no kuriem daļu finansē Kohēzijas fonds.

Abu projektu rezultātā būs ne tikai samazināta fosilā kurināmā lietošana katlu mājās, bet arī samazinātas CO2 emisijas, nodrošināta siltuma tarifa stabilitāte, optimizētas uzņēmuma izmaksas, kā arī uzlabota siltumapgādes sistēmas drošība. Būvdarbi abos projektos vēl nav sākušies, šobrīd notiek iepirkumu piedāvājumu izvērtēšana.

O
Observer 26.01.2023 13:01
Milzīgs enerģētiskais resurss ir lietotās automašīnu riepas, kā arī dažādi atkritumi.
Bet problēma ir tā, ka dažādu valstu speciālo dienestu un ,,interešu grupu,, manipulētie ,,zaļie,, tiek uzrīdīti ik reizes, kad sākas diskusija par atkritumu dedzināšanas rūpnīcas būvniecību. Ar zaļo demagoģiju praktiski nav iespējams cīnīties, tā ir piecreiz bīstamāka par marksismu.
Ja mēs iemācītos dedzināt riepas tik nekaitīgi, kā to dara Brocēnu cementa krāsnīs ... Latvija varētu elektroenerģiju tirgot un pelnīt labu naudu .
S
Skolnieciņš 26.01.2023 20:36
Observer, gribi dedzināt riepu? Būvē volframa krāsni, aprīkota ar skābekļa baloniem. Daļā plastmasu monomēros ir benzola gredzens, tas sairst pie 900 grādiem pēc Celsija. Parastajā ugunskurā ir 600 grādi pēc Celsija. Ja Tu nodrošini šos 900 līdz 1000 grādus, tad visa iespējamā plastmasa patiešām sadeg. Tas ir čakars. Tur vajag filtus, lai nebūtu skābie lieti vai cita zaraza. Atteces skurstenis? Kaut kāda gāzu skalotne. Un vel pelnus pēc šādas dedzināšanas nāksies kaut kur deponēt (norakt) kā bīstamo atkritumu.
I
Igors.B. 26.01.2023 10:38
Man kautkā pilnīg pie kājas,
ka tai Briselē tur rājas,
ierubīšu pirolīzi,varbūt arī hidrolīzi,
Nekomandēs mani kungi,kā man mājās sildīties.
z
zinātājs 26.01.2023 09:27
Dārgi viss izmaksā, bet zināms, ka no pašvaldības puses tā ir gudra rīcība, jo jāuzstāda dažādi katli, dažāda veida kurināmajam. Kad pietrūkst gāzes, kurina ar šķeldu. Ja pietrūks šķeldas, sildīsimies ar malku. Ja beigsies malka, caur sprauslām dedzināsim mazutu un speciālo krāšņu kurināmo. Vēl jau rezervē paliek akmeņogles, zāģu skaidas, granulas, siena un salmu ruļļi, un kūdra.
P
Pareizaisjautājums 26.01.2023 13:02
Kur ņemsi mazutu?
V
Viesis 26.01.2023 13:08
Pareizaisjautājums rakstija: Kur ņemsi mazutu?
Akmeņogļu arī nafff
S
Skolnieciņš 26.01.2023 20:39
Kūdru nedrīkst dedzināt. Lai tā atjaunotos vajag gadsimtus, ja vien izrakņātajā purvā atjaunosies dabīgais ūdens tecējums. Bet dabā ezeru aizaugšana prasa ap tūkstoš gadu, lai tur būtu labs purvs.
i
iedzivotajs 25.01.2023 22:09
Jēkabpilī dārgākais siltums valstī, nez kāpēc?
J
Jēkabpils siltums 26.01.2023 14:00
Labdien! Neizplatiet nepatiesu informāciju, Jēkabpilī nav dārgākais siltums valstī. Ar visiem siltumenerģijas tarifiem valstī ikviens interesents var iepazīties Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas veidotajā kartē, https://infogram.com/siltumenergijas-apgades-pakalpojumu-tarifu-karte-1hxr4zloongo6yo?live
k
kapitans Zāgners 25.01.2023 22:09
naudasmaciņos ir atjaunojams resurs, vienmēr zīdfašisteļu cūkām var pārdot nieri.starp citu, smerdeli abramoviču kars 19. termidorā, lūdzu sapulceties pilsoņus laukumā, nejaukt ar 7. fruktidoru kad eksterminēs zviedreļu pedofīlus...asi es la vida, cabron..
N
Neķītrais masāžists 25.01.2023 18:30
Ka tikai darbs, par ko maksā. :D
J
Jefiņš 25.01.2023 17:16
Pareizi ir , jo jākurina ar to kas pieejams.
O
Observer 25.01.2023 17:15
Ja Latvijā būtu reāli politiķi, kas spēj stratēģiski domāt vairāk par vienu gājienu uz priekšu, tad ar gāzi kurināmās katlu mājas nemaz nebūtu tikušas ieviestas.
Jo ir absurdi tēlot anti-rusiskās frontes centīgākos karognesējus un vienlaicīgi cerēt uz mūžīgām gāzes piegādēm no Krievijas.

Pa to laiku grāvmalas pieaugušas ar krūmiem , meži nekopti , visur mētājas kritalas, salmi (ideāls kurināmais!) pūst laukmalēs.
S
Skolnieciņš 25.01.2023 19:57
Gāzi tagad ņem no ASV un Norvēģijas. Baltu tautām ir jādraudzējas ar skandināvu tautām, nevis krieviem.
P
Pareizā atbilde 26.01.2023 09:46
Skolnieciņš rakstija: Gāzi tagad ņem no ASV un Norvēģijas. Baltu tautām ir jādraudzējas ar skandināvu tautām, nevis krieviem.
Ja Eiropas politiķi savā neprātā ir ļāvušies nohipnotizēties un paši paspējuši noticēt, ka ASV dārgā gāze cels Eiropas konkurētspēju un tiks vesta tālo ceļu pāri okeānam regulāri un mūžīgi, tā ir Eiropas politiķu problēma.
Bet gāze beigsies gan ASV, gan Norvēģijā, gan arī Krievijā.
Jāmācās iztikt ar to, ar ko vienmēr esam iztikuši.
Vai tad pirmajos Ulmaņ-laikos Rīgu apkurināja ar gāzi?
S
Skolnieciņš 26.01.2023 12:01
Pareizā atbilde rakstija: Ja Eiropas politiķi savā neprātā ir ļāvušies nohipnotizēties un paši paspējuši noticēt, ka ASV dārgā gāze cels Eiropas konkurētspēju un tiks vesta tālo ceļu pāri okeānam regulāri un mūžīgi, tā ir Eiropas politiķu problēma. Bet gāze beigsies gan ASV, gan Norvēģijā, gan arī Krievijā. Jāmācās iztikt ar..
Viens piekasās, ka malka slikta. Otrs piekasās, ka Norvēģu un Amerikāņu dabasgāze tagad ir slikta.
P
Pareizā atbilde 26.01.2023 12:48
Skolnieciņš rakstija: Viens piekasās, ka malka slikta. Otrs piekasās, ka Norvēģu un Amerikāņu dabasgāze tagad ir slikta.
Tas, kurš te visu laiku neadekvāti ,,piekasās,, ir iedzimtais demagogs Skolnieciņš. To, kāpēc Tu visu redzi caur ,,viss ir slikti,, brillēm , Tu mums vakar jau izstāstīji. Mans padoms atkal - aizej pie laba psihologa!

Es neteicu, ka gāze ir ,,slikta,, , es teicu, ka ASV gāze ir piecreiz dārgāka, nekā Krievijas gāze, bet Norvēģijas gāze var drīz beigties, jo tagad to grib visi.
Gāze ir īslaicīgs risinājums. Jo sevišķi, ja gāzes tirgū valda tik nelietīgi tikumi.
ASV ir liela pieredze nelietību organizēšanā un nordstrīma spridzināšana tam ir pierādījums. Nav saprotams, kāpēc Vācijas tauta klusē , kā tāds hipnotizēts trusītis. Kas paliks pāri no Vācijas ekonomikas pēc pāris gadiem?
Un kas notiks ar Baltijas valstu ekonomiku, kura ir tik cieši saistīta ar Eiropas (Vācijas kā lielākā sponsora) naudām?
S
Skolnieciņš 26.01.2023 13:08
Pareizā atbilde rakstija: Tas, kurš te visu laiku neadekvāti ,,piekasās,, ir iedzimtais demagogs Skolnieciņš. To, kāpēc Tu visu redzi caur ,,viss ir slikti,, brillēm , Tu mums vakar jau izstāstīji. Mans padoms atkal - aizej pie laba psihologa! Es neteicu, ka gāze ir ,,slikta,, , es teicu, ka ASV gāze ir piecreiz dārgāka, nek..
Paga. Kā tu zini, ka ASV gāze ir dārgāka piecas reizes par Krievijas gāzi? Kur ir pierādījumi? ASV sašķidrinātā gāze ir lētāka par to Krievijas gāzi, kuru Krievija tirgo kara laikā. Ja Latvijas Gāze nepiederētu uzņēmumam Gazprom, tad Latvijā būtu speciāla osta, kurā pieņemt ASV tankkuģus ar sašķidrināto dabasgāzi. Un nekāds Nordstream 1 un Nordstream 2 Latvijai nebūtu vajadzīgs. Tagad ir karš. Un Krievija ir agresorvalsts, kura ir iebrukusi Eiropā (tagad Ukrainā, bet Krievija vienalga draud visai Eiropai). Un Latvijai nav nekā kopīga ar Krieviju, jo Latvija ir Ukrainas sabiedrotā.
V
Viesis 25.01.2023 15:54
Tak eiropa taisās aizliegt malku un skeldu kā kurināmo, jo koki tik atri neatjaunoties. Atkal būs krāsne jāpārmūrē? ! Cik jau var tās krāsnes mūrēt!
S
Skolnieciņš 25.01.2023 17:15
Audzē apses, tās ātri aug. Kur problēma? Gāze un nafta der ķīmiskajai rūpniecībai. Bet malka lai paliek apkurei. Koki aug ātri, ja vien neesi nolēmis svilināt dažus tūkstošus gadus senas sekvojas.
N
Neķītrais masāžists 25.01.2023 18:29
Skolnieciņš rakstija: Audzē apses, tās ātri aug. Kur problēma? Gāze un nafta der ķīmiskajai rūpniecībai. Bet malka lai paliek apkurei. Koki aug ātri, ja vien neesi nolēmis svilināt dažus tūkstošus gadus senas sekvojas.
Tevi laikam kristiešu Jahve apbūris, ja muldi kā pa ķešu un nesaproti, ko Viesis saka. Eiropa aizliegs kurināt koksni, tajā skaitā arī apšu un papeļu malku. Menti pārbaudīs šķūnīšus un, ja ieraudzīs malkas pagales, 3,14zģec - protokols! Tā pati gāze vien būs vajadzīga un man pokuj, no kurienes tā nāks. Skaidrs, ka no Krievijas vien būs jāņem.
S
Skolnieciņš 25.01.2023 19:45
Neķītrais masāžists rakstija: Tevi laikam kristiešu Jahve apbūris, ja muldi kā pa ķešu un nesaproti, ko Viesis saka. Eiropa aizliegs kurināt koksni, tajā skaitā arī apšu un papeļu malku. Menti pārbaudīs šķūnīšus un, ja ieraudzīs malkas pagales, 3,14zģec - protokols! Tā pati gāze vien būs vajadzīga un man pokuj, no kurienes tā nā..
No kurienes tāda informācija? Atsauci, lūdzu! Es šaubos, ka šāds bulšits kādreiz būs. Koksnes kurināšana ir videi draudzīga, ja vien neizcērt un nekurina endēmiskas koku un krumāju sugas. Vienīgi ir vēlams veidot katlumāju ar dūmu filtru, piemēram, atteces skursteni. Tad blīvi apdzīvotās vietās ziemā gaiss būs tīrāks un krietni patīkamāks. Lauku viensētā var dzīvot viennalga kā, bet pilsētā tas ir būtiski.
S
Skolnieciņš 25.01.2023 19:52
Neķītrais masāžists rakstija: Tevi laikam kristiešu Jahve apbūris, ja muldi kā pa ķešu un nesaproti, ko Viesis saka. Eiropa aizliegs kurināt koksni, tajā skaitā arī apšu un papeļu malku. Menti pārbaudīs šķūnīšus un, ja ieraudzīs malkas pagales, 3,14zģec - protokols! Tā pati gāze vien būs vajadzīga un man pokuj, no kurienes tā nā..
Neķītrais masāžists 25.01.2023 18:29 Vai zināji, ka dabasgāze dabā veidojas lēni? Metānu, etānu, propānu un butānu, kas mainīgās proporcijās ir dabasgāzes atradnēs, var izmantot dažādās organiskajās sintēzēs. Ķīmiķi var ražot viskautko. Bet ar koksni ir grutāk. Piemēram, papīru bez smagnējas ķīmiskas apstrādes nevar iegūt lignīna dēļ. Koksni pārvērst plastmasā ir sarežģīti. Labi, celulozi var dabūt. Un pat tai vajag ar to koksni veikt dažādas darbības. Dabasgāzi kurināt ir bezatbildīgi. Tas ir lēts, viegli pieejams alkānu avots.
S
Skolnieciņš 25.01.2023 19:56
Neķītrais masāžists rakstija: Tevi laikam kristiešu Jahve apbūris, ja muldi kā pa ķešu un nesaproti, ko Viesis saka. Eiropa aizliegs kurināt koksni, tajā skaitā arī apšu un papeļu malku. Menti pārbaudīs šķūnīšus un, ja ieraudzīs malkas pagales, 3,14zģec - protokols! Tā pati gāze vien būs vajadzīga un man pokuj, no kurienes tā nā..
Neķītrais masāžists 25.01.2023 18:29 Kāpēc kādam malku būtu jāaizliedz? Pilsētās labāk ir pieslēgties centrālajai apkurei, tad arī gaiss tīrāks. Jo privātajai katlu mājai uzlikt filtru ir dārgi un sarežģīti, tas sit mājsaimniecībai pa kabatu. Bet uz vienu mikrorajonu uztaisīt katlu māju ir lētāk. Un vel var uztaisīt apkārt katlu mājai zaļo zonu, lai tā netraucētu.
f
fakts ir tāds! 25.01.2023 21:17
Skolnieciņš rakstija: Neķītrais masāžists 25.01.2023 18:29 Kāpēc kādam malku būtu jāaizliedz? Pilsētās labāk ir pieslēgties centrālajai apkurei, tad arī gaiss tīrāks. Jo privātajai katlu mājai uzlikt filtru ir dārgi un sarežģīti, tas sit mājsaimniecībai pa kabatu. Bet uz vienu mikrorajonu uztaisīt katlu māju ir lētāk. Un..
Pridurok! Ja visa pasaule sāks kurināt tikai ar malku, pizgēc mežiem būs! Pat papīra nebūs ar ko d,, noslaucīt!
S
Skolnieciņš 26.01.2023 07:54
fakts ir tāds! rakstija: Pridurok! Ja visa pasaule sāks kurināt tikai ar malku, pizgēc mežiem būs! Pat papīra nebūs ar ko d,, noslaucīt!
Vai zināji, ka visu 19. un 20. gadsimtu lielākoties izmantoja malku? Meži atjaunojas aptuveni 70 gadu laikā. Ja izmanto kārklus un apses, tad tur koksni var dabūt 20 līdz 30 gadu laikā, vai ātrāk. Nafta, dabasgāze, akmeņogles atjaunojas n-to miljonu gadu laikā. Meža izaugšanu tu vari pieredzēt savas dzīves laikā, bet lai pieredzētu naftas, dabasgāzes un akmeņogļu atjaunošanos, tev ar visām reinkarnācijām būs par maz.
B
Bioloģiskais 26.01.2023 09:52
Skolnieciņš rakstija: Vai zināji, ka visu 19. un 20. gadsimtu lielākoties izmantoja malku? Meži atjaunojas aptuveni 70 gadu laikā. Ja izmanto kārklus un apses, tad tur koksni var dabūt 20 līdz 30 gadu laikā, vai ātrāk. Nafta, dabasgāze, akmeņogles atjaunojas n-to miljonu gadu laikā. Meža izaugšanu tu vari pieredzēt savas..
,,Nafta, dabasgāze, akmeņogles atjaunojas n-to miljonu gadu laikā,,?
Ko jūs pīpējat ?!
Šie resursi neatjaunojas NEKAD!
Jūs varat gan cerēt, ka atradīsiet VĒL minētos resursus, vai arī - iemācīsieties tos izspiest ar jaunām tehnoloģijām, OK!

Bet nafta un akmeņogles , un gāze principā neatjaunosies NEKAD. Beidziet mānīt paši sevi!
P
Pepe 26.01.2023 09:53
Skolnieciņš rakstija: Vai zināji, ka visu 19. un 20. gadsimtu lielākoties izmantoja malku? Meži atjaunojas aptuveni 70 gadu laikā. Ja izmanto kārklus un apses, tad tur koksni var dabūt 20 līdz 30 gadu laikā, vai ātrāk. Nafta, dabasgāze, akmeņogles atjaunojas n-to miljonu gadu laikā. Meža izaugšanu tu vari pieredzēt savas..
70-80-tajos gados kolhozu un sovhozu strādnieki mežus zāģēja ar družbām un taigām, un tikai pēc vajadzības. Ar mežiem apgājās saudzīgi. Tagad mežus dien dienā vīlē nost simtiem brigāžu ar štiliem un citiem jaudīgiem zāģiem, ved ārā ar kokvedējiem. Kāpēc tad zāģbaļķus un kokmateriālus līdz šim veda iekšā no Krievijas un Baltkrievijas? Tāpēc, ka mēs nevaram nodrošināt ar šīm izejvielām savus uzņēmumus! Zarnas par tievu! Un vēl tagad malka pa virsu! Paskatīsimies, cik ilgi ķerpīsim ar tām savām sankcijām! Protams, pie varas esošie kā dzīvoja cepures kuldami, tā arī dzīvos! Tie sev treknas algas ir nodrošinājuši!
f
fakts nav tāds. 26.01.2023 10:33
fakts ir tāds! rakstija: Pridurok! Ja visa pasaule sāks kurināt tikai ar malku, pizgēc mežiem būs! Pat papīra nebūs ar ko d,, noslaucīt!
https://www.la.lv/skeldas-karkli-2
S
Skolnieciņš 26.01.2023 11:57
Pepe rakstija: 70-80-tajos gados kolhozu un sovhozu strādnieki mežus zāģēja ar družbām un taigām, un tikai pēc vajadzības. Ar mežiem apgājās saudzīgi. Tagad mežus dien dienā vīlē nost simtiem brigāžu ar štiliem un citiem jaudīgiem zāģiem, ved ārā ar kokvedējiem. Kāpēc tad zāģbaļķus un kokmateriālus līdz šim veda i..
Padomju laikos komunistiskā partija par dabu nerūpējās, jo tas neietilpa komunisma celtniecības plānos. Purvus uzskatīja par nekam nederīgu biotopu. Mežus arī necienīja. Upes un ezerus eitroficēja ar minerālmēsliem, kurus bezjēgā kaisīja. Un arī migloja ar kukurzņikiem. Un izmantoja tās indes, ko Eiropā un ASV sen aizliedza. Komuņagas postīja Latvijas dabu.
A
Aga 26.01.2023 12:13
Skolnieciņš rakstija: Padomju laikos komunistiskā partija par dabu nerūpējās, jo tas neietilpa komunisma celtniecības plānos. Purvus uzskatīja par nekam nederīgu biotopu. Mežus arī necienīja. Upes un ezerus eitroficēja ar minerālmēsliem, kurus bezjēgā kaisīja. Un arī migloja ar kukurzņikiem. Un izmantoja tās indes, ko Ei..
Salīdzināji ekoloģiju pad laikos ar šodienu! Tagad pilni okeāni un upes aiz*****i ar atkritumiem. Pad laikos visi nodeva stikla pudeles, pirka izlejamo krejumu, papira tina desu. Tagad katrs suds ir iepakots plastmasa. Pasedi lauka mala un saskaiti , cik reizes musdienaa lauksaimnieki kaisa uz tīruma un kad kaisa. Ka neapdirsies no brinumiem!
B
Bioloģiskais 26.01.2023 12:56
Aga rakstija: Salīdzināji ekoloģiju pad laikos ar šodienu! Tagad pilni okeāni un upes aizdirsti ar atkritumiem. Pad laikos visi nodeva stikla pudeles, pirka izlejamo krejumu, papira tina desu. Tagad katrs suds ir iepakots plastmasa. Pasedi lauka mala un saskaiti , cik reizes musdienaa lauksaimnieki kaisa uz tīrum..
Padomju laikos minerālmēsli u ķīmija bija lēta un kaisīja to pēc Komunistiskās partijas apstiprinātiem grafikiem.
Tagad šīs vielas ir fantastiski dārgas un tās lieto taupīgi, pēc reālās vajadzības, nevis pēc boļševiku rīkojuma.
Ar ekoloģiju ir nedaudz labāk, jo padomju laikos neredzēja ne zosis, ne dzērves, ne gulbjus baru bariem lidojam.
Zināma taisnība Skolnieciņam ir.
H
He he 26.01.2023 13:11
Bioloģiskais rakstija: Padomju laikos minerālmēsli u ķīmija bija lēta un kaisīja to pēc Komunistiskās partijas apstiprinātiem grafikiem. Tagad šīs vielas ir fantastiski dārgas un tās lieto taupīgi, pēc reālās vajadzības, nevis pēc boļševiku rīkojuma. Ar ekoloģiju ir nedaudz labāk, jo padomju laikos neredzēja ne zosis, ne ..
Padzīvo pie rapša laika. Staigāsi dullu , sareibušu galvu!
S
Skolnieciņš 26.01.2023 14:37
Bioloģiskais rakstija: Padomju laikos minerālmēsli u ķīmija bija lēta un kaisīja to pēc Komunistiskās partijas apstiprinātiem grafikiem. Tagad šīs vielas ir fantastiski dārgas un tās lieto taupīgi, pēc reālās vajadzības, nevis pēc boļševiku rīkojuma. Ar ekoloģiju ir nedaudz labāk, jo padomju laikos neredzēja ne zosis, ne ..
Mūsdienās mēslošanu un miglošanu veic speciālas uzpariktes. Ukrainā miglo ar droniem, kas lido zemu virs lauka. Bet kā darīja pie padomju okupācijas varas? To darbu veica ar kuruzņikiem. Un minerālmēsli kopā ar putekļu mākoni bija pa visurieni. Un migloja komuņagas laukus ar tādām zarazām, kas Eiropā un ASV bija aizliegtas. Piemēram, DDT. ASV un Eiropā šo vielu aizliedza 40-to gadu beigās un 50-to gadu sākumā. Bet padomju krievijā vien 70-to gadu vidū. Bet vai šo vielu izņēma no kolhoziem un nodeva bīstamajos atkritumos, lai utilizētu? Nē! Kolhozi savus inžu krājumus lietoja līdz pēdējam. Un DDT dažviet tika lietots pat 90-to gadu sākumā pēc kolhozu sabrukšanas. Par plastmasām es nerunāšu. Polimēru skaits ir teju bezgalīgs, tur ļoti dažādas vielas ar dažādām funkcionālajām grupām. Padomijā ražoja tādus materiālus, kas Eiropā un ASV tika aizliegti to toksicitātes dēļ. Mūsdienu Eiropas Savienībā ķīmisko rūpniecību ļoti stingri vaktē. Bet padomijā bija bardaks.
S
Skolnieciņš 26.01.2023 14:40
Aga rakstija: Salīdzināji ekoloģiju pad laikos ar šodienu! Tagad pilni okeāni un upes aizdirsti ar atkritumiem. Pad laikos visi nodeva stikla pudeles, pirka izlejamo krejumu, papira tina desu. Tagad katrs suds ir iepakots plastmasa. Pasedi lauka mala un saskaiti , cik reizes musdienaa lauksaimnieki kaisa uz tīrum..
Aga, kas piedirsa Baltijas jūru? Padomju militāristi! Kas peldināja cūkas upēs, taisīja kolhozus pie ezeriem? Okupanti! Okupanti rūpējās, lai daudziem parazītiem būtu pilns attīstības cikls. Upes un ezeri aizauga jeb eitroficējās. Labās zivis izzuda. Plastmasu arī padomijā bija daudz. Un tās plastmasas bija no indīgo plastmasu gala.
B
Beka 26.01.2023 15:58
Skolnieciņš rakstija: Aga, kas piedirsa Baltijas jūru? Padomju militāristi! Kas peldināja cūkas upēs, taisīja kolhozus pie ezeriem? Okupanti! Okupanti rūpējās, lai daudziem parazītiem būtu pilns attīstības cikls. Upes un ezeri aizauga jeb eitroficējās. Labās zivis izzuda. Plastmasu arī padomijā bija daudz. Un tās plastma..
Baltijas juru piedirsa friči ar savām mīnām un lādiņiem, kuros iekšā ir indīgas un kaitīgas vielas! Laika jautājums, kad izruuses un tiks ūdeņos! Nav redzeta neviena upē peldoša cūka. Agrāk cukas fermās baroja ar varitiem kartupeļiem, putru un vājpienu, tagad ar plikiem graudiem un udeni. Gaļa ir bezgaršīga un ka gumija. Agrāk Laimas končaa un šokolāde bija garšīga, tagad nav edama un piedevam zelta cenā!
B
Bioloģiskais 26.01.2023 17:28
Beka rakstija: Baltijas juru piedirsa friči ar savām mīnām un lādiņiem, kuros iekšā ir indīgas un kaitīgas vielas! Laika jautājums, kad izruuses un tiks ūdeņos! Nav redzeta neviena upē peldoša cūka. Agrāk cukas fermās baroja ar varitiem kartupeļiem, putru un vājpienu, tagad ar plikiem graudiem un udeni. Gaļa ir be..
Lai gan ,,upē peldoša cūka,, patiešām bija retums, tomēr cūku fermu notekūdeņi slaidi tecēja upēs un ezeros.
Cūku fermas bija sabūvētas ezeru krastos un to graustu tur ir atrodami vēl šodien. Palūkojiet Rušona, Ilzas un Kapiņu ezerus. Un vēl daudzus citus. Ko vien vērta bija pie Rušona darbojošā pīļu ferma... kas to nav redzējis, tam grūti saprast... .
S
Skolnieciņš 26.01.2023 20:44
Bioloģiskais rakstija: Lai gan ,,upē peldoša cūka,, patiešām bija retums, tomēr cūku fermu notekūdeņi slaidi tecēja upēs un ezeros. Cūku fermas bija sabūvētas ezeru krastos un to graustu tur ir atrodami vēl šodien. Palūkojiet Rušona, Ilzas un Kapiņu ezerus. Un vēl daudzus citus. Ko vien vērta bija pie Rušona darbojošā pīļ..
Un kas tālāk notika ar upēm un ezeriem? Visas zivis čumēja un mužēja no parazītiem. Arī cūkas pēc upes/ezera ūdens nebija diez ko veselīgas. Un piedevām notika upju un ezeru aizaugšana – eitrofikācija. Pašas cimperlīgākās zivju sugas un vēži vienkārši mira no šādas saimniekošanas. Un nebrīnīšos, ja visa lauksaimniecības ķīmija arī tecēja upēs un ezeros.
S
Skolnieciņš 26.01.2023 20:47
Beka rakstija: Baltijas juru piedirsa friči ar savām mīnām un lādiņiem, kuros iekšā ir indīgas un kaitīgas vielas! Laika jautājums, kad izruuses un tiks ūdeņos! Nav redzeta neviena upē peldoša cūka. Agrāk cukas fermās baroja ar varitiem kartupeļiem, putru un vājpienu, tagad ar plikiem graudiem un udeni. Gaļa ir be..
Lūk! Nu re! Es precīzi saukāju krievus par krievnacistiem jeb taviem fričiem. Balto fosforu jūrā atmodas laikā nogremdēja krievnacisti jeb tavi friči! Precīzi vārdi kā apzīmēt padomju krievijas militāristus!
A
Astro - > Distiham 25.01.2023 14:57
Distihs aizbraucis uz Valku,
Atvest ziemai lētu malku.
D
Distihs 25.01.2023 17:17
Es, aizbraucis uz tālo Valku,
Redzu Astro, liekam palku.
A
Astro 25.01.2023 14:44
Aiz kalniņa dūmi kūp,
Seskam arī siltums rūp.
A
Astro 25.01.2023 14:40
Kohēzijas finanses,
Neizraisa grimases.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->