Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 23.11.2022 16:32

Seminārā aktualizē tauku radīto negatīvo ietekmi uz kanalizācijas sistēmu 10

Seminārā aktualizē tauku radīto negatīvo ietekmi uz kanalizācijas sistēmu
Skatīt video

SIA “Jēkabpils ūdens” organizēja semināru ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem un citiem interesentiem, lai aktualizētu tauku radīto negatīvo ietekmi uz kanalizācijas sistēmām. Uzņēmuma darbinieki ikdienā bieži dodas palīdzēt likvidēt kanalizācijas aizsprostojumus, ko radījušas sistēmā nonākušās taukvielas.

“Galvenais posts, ko nodara tauki, ir cauruļvadu aizsērējumi,” stāsta SIA “Jēkabpils ūdens” valdes loceklis Artūrs Smagars. “Cauruļvadi tiek aizsērēti, tādēļ pakalpojumu nesaņem arī citi pakalpojuma lietotāji. Tad rodas daudzas problēmas, ir sūdzības un neapmierināti klienti. Taukus pēc tam iztīrīt no cauruļvadiem ir ļoti sarežģīti. Tas ir dārgs un laikietilpīgs process.”

Jāņem vērā arī fakts, ka tauki laika gaitā sacietē, un tad tos var iztīrīt tikai ar mehānisku iejaukšanos. Visvairāk taukvielu rodas uzņēmumos, kas nodarbojas ar pārtikas ražošanu un pārstrādi, tāpat arī iestādēs, kur regulāri tiek gatavots ēdiens. Lai tauki neuzkrātos kanalizācijas cauruļvados, ir jāierīko tauku atdalītāji, kas nodrošina taukvielu nodalīšanu no notekūdeņiem. Tas novērš kanalizācijas cauruļu aizsērēšanu.

Uzņēmēji gan bažījas par to, kā varēs nodrošināt šo iekārtu apkopi, jo uzkrātās taukvielas regulāri jāizved. Šobrīd Jēkabpilī uz vietas nav šādu pakalpojumu sniedzēju, tie jāmeklē citviet Latvijā. Viena šāda uzņēmuma pārstāvis piedalījās seminārā, lai informētu jēkabpiliešus par tauku atdalītāju satura savākšanu.

Lai gan daudz mazākā apmērā, tomēr ietekmi uz kanalizācijas sistēmu rada arī iedzīvotāji savos mājokļos. SIA “Jēkabpils ūdens” uzsver – kanalizācijas sistēma jāizmanto tikai paredzētajam mērķim, proti, jāizvairās no atkritumu, ēdiena palieku un citu priekšmetu nonākšanas notekcaurulēs.

“Kanalizācijas tīklos mēs atrodam dažnedažādus priekšmetus,” stāsta Artūrs Smagars. “Tās ir higiēnas preces, tekstilizstrādājumi, piemēram, džemperi, ābolu mizas, kartupeļu mizas, pat pudeles... tādi priekšmeti, ko mēs pat nevaram iedomāties, kas pēc piederības nepieder kanalizācijas sastāvam.”

Speciālisti atgādina, ka avārijas brigādes izsaukums brīdī, kad tauku dēļ ir aizsērējis kanalizācijas cauruļvads, ir cīņa ar sekām nevis cēloni, tādēļ jau laicīgi jāparūpējas par tauku nenonākšanu kanalizācijas sistēmā.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 24.11.2022 10:36
Taukiem pilnus cauruļvadus,
Tīrīšanai prasa gadus.
m
murgs 24.11.2022 09:41
un to kā piemēslo mūsu Daugavu - kāds ir uzrakstījis vai ko risinājis????? brauc no rīta - un bālās netīrās plēves un putas, pa ko nabaga pīles peld... un cilvēki vēl zvejo Daugavā???????? un vassarā vēl peldās -FUI!!!!!!!!! vai arī par to runāt nedrīkst, jo iesaistīti uzņēmumi un par nepatiesu ziņu izplatīšanu draud kriminālatbildība???? KAD GLĀBS MŪSU DAUGAVU????
z
zinātājs 24.11.2022 09:31
Zināms, ka tauki rada zināmas problēmas un tās vispirms jārisina teorētiskajā līmenī, bet vairāk brīnos par to, kāpēc izpilddirektors vēl arvien nav izdevis rīkojumu aizliegt uzturēties uz Jēkabpils novada ūdenstilpņu ledus. Ziema jau vairāk kā nedēļu valda, bet vēl nekā.
O
Observer 24.11.2022 06:28
Patiešām, lieki tauki cilvēkiem rada daudz problēmu.
B
Beka 23.11.2022 20:30
Nevis semināri jārīko priekš pieciem cilvēkiem, bet gan jāliek informācija vietējos masu līdzekļos, jātaisa raidījumi par šo tēmu, var arī informatīvās lapas samest daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju kastītēs. Ir jārunā, jāuzrunā simtām reižu, kamēr visiem dalēc! Lai cilvēku zina, kā pareizi darīt, citādi laiž visu caur podu. A te tikai ņurd zem deguna, ka grūti, ilgi, dārgi, ak, vai manu dieniņ! Kā tādi murmuļi!
N
Neķītrais masāžists 23.11.2022 19:58
Vai tad Siltumtīkli nevarētu tos taukainos uzņēmumus apbraukāt, pa lēto atpirkt tos speķus un laist kačigarkā?
M
Milda 23.11.2022 19:25
Ja netīros traukus nemazgā tikai ar ūdeni vien, bet pievieno Feiri , šķiet, problēmām nevajadzētu rasties.

Bet taisnība ir par dažādu priekšmetu, jo sevišķi lielajā mīlā izmantoto prezervatīvu mešanu kanalizācijas sistēmā.
D
Distihs 23.11.2022 17:23
Ja trubas pilnas ir ar taukiem,
Tas liecina par laikiem jaukiem.
A
Astro 23.11.2022 17:07
Intereses zālē nav par taukiem,
Laikam zuduši uz laukiem.
J
Jefiņš 23.11.2022 16:53
Vai tad par to nesen nebija runa? Nu labi, runāsim vēlreiz - visi cīņā pret taukiem.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->