Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.10.2023 18:13

Sēlijas kopienas veido sociālo tīklu ziņu lapas 0

Sēlijas kopienas veido sociālo tīklu ziņu lapas

Pēc 2021.gadā īstenotās administratīvi teritoriālās reformas novadu iedzīvotāji, kuri dzīvo tālāk no novadu centriem, attālinās no lēmējvaras un pietiekoši nesaņem lokālo informāciju. Tas ir motivējis Sēlijas iedzīvotājus radīt dažādas sociālo tīklu ziņu lapas, kurās tiek apkopota tieši vietējai kopienai aktuāla informācija, informē kopienu sadarbības tīklā “Sēlijas salas”.

2022. gadā pēc pašu iedzīvotāju iniciatīvas izveidotas lapas sociālā tīkla Facebook platformā – aprīlī Dvietes un Dignājas kopienas lapa, maijā “Viesītes vēstis” un “Aknīste&Asare&Gārsene”. Kopienu tūrisma veicināšanai pērn oktobrī atklātas lapas Dunavai un Ērberģes muižai. Izmantojot kopienu apmācībās iegūtās zināšanas, jaunas informatīvās lapas sociālā tīkla Facebook platformā tapušas arī 2023. gadā.

Pilskalnes pagasta biedrība “Upmales mantinieki” izveidojusi lapu “Gricgales krogs”, kurā publicē kultūras un pilsoniskās līdzdalības aktivitātes biedrības pārvaldītajā senajā krogā. Savu ziņu lapu atklājusi Eglaines pagasta biedrība “Stendera novadnieki” un šogad dibinātā Sunākstes biedrība “Saules Aka”. Visas šīs lapas nodrošina ne vien lokālas informācijas pieejamību, bet arī ceļ Sēlijas informatīvās telpas kvalitāti. Tāpat tās veicina pilsoniskās sabiedrības darbību un kopienu tūrisma atpazīstamību.

Līdztekus vietējo kopienu aktivitātēm, kopienu sadarbības tīkls ik mēnesi turpina izdot informatīvo izdevumu “Sēlijas salu ziņas”, vēstot par pilsoniskās līdzdalības norisēm visā Sēlijā. Elektroniskais izdevums iekļauts Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas krājumā, kā arī lasāms portālā selija.com.

Projekts „Kopienu kompetences – stipram sadarbības tīklam” tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild biedrība “Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas””.

 

Informāciju sagatavoja “Sēlijas salas”

 

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->