Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.03.2024 18:02

Sākusies pieteikšanās atpazīstamības zīmei “Viedais ciems 2024” 0

Sākusies pieteikšanās atpazīstamības zīmei “Viedais ciems 2024”

Biedrība "Latvijas Lauku forums" līdz 28. martam aicina Latvijas ciemus un kopienas lauku apvidos pieteikties atpazīstamības zīmei “VIEDAIS CIEMS 2024”.

Iniciatīva tiek īstenota ar mērķi izcelt un spēcināt lauku kopienu labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus aktīvākas un iesaistošākas kopienas dzīves veidošanā un inovatīvu risinājumu īstenošanā esošajiem izaicinājumiem.

Pretendēt uz atpazīstamības zīmi “VIEDAIS CIEMS 2024” ir aicināta ikviena Latvijas lauku aktīvā kopiena un ciems, aizpildot pieteikumu ŠEIT.

Viedie ciemi ir kopienas lauku apvidos, kas pašas veido un pielieto jaunus risinājumus, lai nodrošinātu ciemu dzīvotspēju. Atbildot uz aktuālajiem izaicinājumiem, ciemi balstās vietējos resursos, izmanto savas stiprās puses un iespējas. Lai uzlabotu savus ekonomiskos, sociālos un/vai vides apstākļus, Viedais ciems īsteno līdzdalības pieeju, ievieš tehnoloģiskas un organizatoriskas inovācijas, veido sadarbību un ir aktīvs partneris citām kopienām un pašvaldībām.

Kopienu pieteikumus izvērtēs ekspertu žūrija, kuru veido ministriju pārstāvji, digitalizācijas, dizaina domāšanas, vides ilgtspējas, līdzdalības, mārketinga un citu jomu eksperti, kā arī praktiķi no kopienām un vietējām rīcības grupām.

Pērn atpazīstamības zīmes “VIEDAIS CIEMS 2023” ieguvēji – Degumnieki, Dviete, Rudzāti, Jaunolaine, Medemciems, Smelteri, Vārme un atvērtā saimniecība “Zadiņi”.

Biedrība “Latvijas Lauku forums” apvieno lauku nevalstiskās organizācijas, lai veicinātu Latvijas lauku teritoriju ilgtspējīgu attīstību, stiprinātu pilsoniskās sabiedrības veidošanos Latvijas laukos, sekmējot vietējās iniciatīvas attīstību un sadarbību, pārstāvētu Latvijas lauku iedzīvotāju intereses nacionāla un starptautiska līmeņa institūcijās, sadarbotos ar valsts un pašvaldību iestādēm, NVO, uzņēmumiem un citām institūcijām, uzturētu Latvijas lauku kopienu parlamenta kustību Latvijā un paplašinātu mūžizglītības piedāvājumu laukos.

Atpazīstamības zīme “VIEDAIS CIEMS 2024” tiks pasniegta Latvijas Lauku foruma rīkotajā “Kopienu persilādē” – šā gada 28. jūnijā.

Visa informācija par pieteikšanos un vērtēšanu pieejama biedrības "Latvijas Lauku forums" mājaslapā.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->