Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 06.02.2023 17:21

Sākas Viesītes pilsētas 95 gadu jubilejas nedēļa 11

Sākas Viesītes pilsētas 95 gadu jubilejas nedēļa
Skatīt video

Šonedēļ Viesītē ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēta pilsētas 95 gadu jubileja. Pilsētas tiesības Āžu miestam tika piešķirtas 1928.gada 7.februārī. Vērienīgi pilsētas svētki ir plānoti augusta sākumā, bet šonedēļ, ieskandinot Viesītes jubilejas gadu, tiek organizēti dažādi pasākumi. Viesītes bibliotēkā skatāma izstāde “Pilsētas vēstures lappuses pārlapojot”.

“Šajā izstādē ir apkopoti materiāli par Viesītes vēsturi – materiāli, kas atrodami grāmatās un enciklopēdijās, tāpat arī fotogrāfijas, kas ir krātas vairākus gadus,” stāsta Viesītes bibliotēkas bibliotekāre Ilze Jodgude. “Var redzēt mūsu viesītieša Artūra Goldberga fotogrāfijas, viņš tās piedāvāja izlikt izstādē. Artūrs gadu gaitā ir fotografējis Viesīti dažādos gadalaikos, dažādus notikumus, objektus un cilvēkus. Visas fotogrāfijas mums nesanāca salikt, ir vēl vairāk, piemēram, daži skaisti dabas skati no Viesītes apkārtnes.”

Bibliotēkā var ne tikai smelties zināšanas par Viesītes vēsturi, bet arī tās pārbaudīt. Par godu pilsētas jubilejai bibliotēka organizē konkursu saviem apmeklētājiem, piedāvājot viņiem atbildēt uz jautājumiem par Viesīti. Dalībniekiem jārod atbildes uz deviņiem jautājumiem, piemēram, kura ēka Viesītē saistāma ar apdzīvotas vietas izveidošanās sākumu un kādi divi objekti Viesītē saistīti ar vārdu “brīvība”.

Ņemot vērā, ka februāris ir Sveču mēnesis, Viesītes bibliotēkā var aplūkot vēl divas izstādes – viena no tām ir bērnu veidoto sveču izstāde.

“2.februāris bija Sveču diena, tādēļ 3.a un 3.b klasei tika rīkotas Sveču dienas,” stāsta Ilze Jodgude. “B klase bija bibliotēkā, viņi mākslinieces vadībā apgleznoja svecītes. Otra klase bija Dienas centrā, tur viņi lēja sveces. Vēl bērnudārza “Zīlīte” grupiņa “Bitītes” atnesa savu veidoto svecīti, ko viņi bija lējuši Sveču dienā.”

Tāpat bibliotēkā skatāma viesītieša Ināra Dreijera darināto koka svečturu izstāde, kā arī viņa kolekcionētās rotaļlietas – lauvas. Par godu Viesītes 95.dzimšanas dienai šonedēļ gaidāmi dažādi pasākumi – pārgājiens pa Viesītes ieliņām, sarunu vakars par Viesīti, pasākums jauniešiem, grupas “Ducele” koncerts, meistarklase Paula Stradiņa skolā un citas aktivitātes. Sīkāk ar svētku programmu var iepazīties šeit.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 07.02.2023 07:52
Ka tā būs, mēs uzzinājām jau 2.februārī un labi arī tas, ka jau tagad zinām, ka īstākā svinēšana būs augustā, kad lielākā viesītiešu daļa būs atvaļinājumā un arī studenti varēs vispārējā jautrībā sniegt savu prieka artavu.
J
Jefiņš 07.02.2023 18:10
Jā, augustā cita lieta, noteikti aizbraukšu.
K
Karlo 06.02.2023 21:13
Mani arī vecie dzelzceļnieki un pāris melioratori aicināja paciemoties un paskatīties, kā Viesīte pa šiem gadiem mainījusies, bet ko es tur viņiem pa kājām maisīšos un jaunos arī nepazīstu.
R
Rezumē! 06.02.2023 20:00
Nu re! Šajā pusē iet vēl labāk kā pa kāzām! Vesela nedēļa atvēlēta spriņģošanai. Nu ļoti dāsni laikā, kad cilvēki dzīvo jostas savilkuši! Vai Ne, Vanaga kungs?
n
nesaprotu 06.02.2023 20:03
Kurš tad savelk tās jostas ? Man kaimiņi dzīvo kā dzīvojuši un es arī tāpat.
s
spriņģotājs 06.02.2023 20:22
nesaprotu: Kurš tad savelk tās jostas ? Man kaimiņi dzīvo kā dzīvojuši un es arī tāpat.
kreklu nopērc pa izmēram, lai vēders nelien ārā... DDD un taukainos vaigus noslauki, lai nespīd... sēdi taisni, nevis galvu ar elkoni stutē!
e
ev... 07.02.2023 11:52
spriņģotājs: kreklu nopērc pa izmēram, lai vēders nelien ārā... DDD un taukainos vaigus noslauki, lai nespīd... sēdi taisni, nevis galvu ar elkoni stutē!
Tu esi uzskaitījis visas pats savas problēmas. Kā gan citādi Tu tik precīzi zinātu visu aprakstīt? Man tas gluži vienalga, kāds esi tāds esi. :DDD
J
Jefiņš 06.02.2023 17:48
Šņabja lieta - jāsvin. Vasarā es arī aizbrauktu, bet tagad nav luste.
N
Neķītrais masāžists 06.02.2023 18:15
Toč, bļē, kāpēc vasarā nevarētu svinēt? Tad būtu ir zaļumballe, ir bufete un siltā laikā nevajadzētu meklēt, kur pārgulēt. Ziemā tik tā tāda ākstīga izrādīšanās, ne svinēšana.
D
Distihs 06.02.2023 17:46
Viesītē ir dzīve laba,
To izjust var pie katra staba.
A
Astro 06.02.2023 17:28
No bērnudārza ,,Zīlītes,, ,
Ar sveci nāca ,,Bitītes,, .

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->