Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.08.2023 17:20

Rusiņš vēl nav atrasts; ģimene mēģina atgūties un turpina saņemt palīdzību 0

Rusiņš vēl nav atrasts; ģimene mēģina atgūties un turpina saņemt palīdzību
Skatīt video

Kopš nežēlīgās slepkavības Jēkabpils novadā, kad varmāka Leons Rusiņš ar cirvi nogalināja savu dzīvesbiedri viņas mātes un bērna acu priekšā, pagājuši nepilni četri mēneši, bet slepkava joprojām nav atrasts. Valsts policijā izmeklēšanas interesēs no plašākiem komentāriem atturas, vien rakstiski norāda, ka vīrieša meklēšanas darbi noris pilnā apmērā un pie šīs lietas strādā profesionāļu komanda gan no Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes, gan Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Prokuratūras.

Jēkabpilī turpinās ierastā ikdiena, un iedzīvotāji neizrāda īpašu satraukumu par to, ka slepkava nav atrasts.

“Es jūtos droši, nekur pa nakti nestaigāju,” saka Sofija. “Man liekas, ka varbūt viņš aizbēga uz Krieviju vai vēl kaut kur, ka viņa nemaz nav Latvijā.”

“Es domāju, ka viņš ir kaut kur Vācijā vai citur prom,” saka Valentīns. “Šeit jau viņa nav, tad jau būtu redzēts. Līdzīgi cilvēki gan staigā, bet tas nav viņš. Mēs jūtamies droši. Ko mēs baidīsimies? Es domāju, ka viņš slēpjas.”

Tikmēr nogalinātās sievietes māte un bērni cenšas atgūties pēc pārdzīvojumiem. Abu nepilngadīgo bērnu vecmāmiņai pēc pārciestā radušās smagas veselības problēmas, arī bērniem ir emocionāli ļoti grūti.

Jēkabpils novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Inita Gādmane stāsta, ka ģimenei tiek sniegts visa veida atbalsts: “Jau pirms šī traģiskā gadījuma ģimene bija sociālās palīdzības un pakalpojumu saņēmēji, un arī pēc traģiskā notikuma, kas saviļņojis visu sabiedrību, pakalpojumu sniegšana turpinās – galvenokārt psihologa konsultāciju veidā. Tāpat ir arī sociālo darbinieku konsultācijas par dažādām situācijām, kā uzlabot bērnu ikdienu un kā veidot jaunus ieradumus.”

Sociālajā dienestā piebilst, ka bērni dzīvo ģimeniskā vidē, bet no plašākas informācijas sniegšanas atturas, lai pasargātu ģimeni gan no Rusiņa, gan sabiedrības komentāriem un iespējamām negācijām.

Skaidro Inita Gādmane: “Tas ir jāskatās no mūsu pašu personīgās pieredzes, cik daudz mums ir empātijas un cik mēs paši esam gatavi savā dzīvē ielaist sabiedrību ar iespējām izķidāt informāciju, kritizēt mūsu rīcības vai neizpratnē raustīt plecus par to, kā mēs kurā reizē rīkojamies. Tāpat arī šiem bērniem, šai ģimenei ir privātā telpa, kas ir jārespektē. Nebūtu vēlams sabiedrībai publiski iztirzāt visu, kas noticis, kādēļ ir noticis, kā tagad tālāk dzīvot.”

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir aicinājis Ministru kabinetu piešķirt katram nogalinātās sievietes bērnam kompensāciju vismaz 50 tūkstošu eiro apmērā, tādā veidā valstij uzņemoties atbildību par nespēju novērst traģēdiju, par kuras tuvošanos valsts iestādes bija saņēmušas nepārprotamus signālus.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->