Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.07.2023 18:52

Reforma paredz Jēkabpils novadā saglabāt trīs vidusskolas; pašvaldība plānu neatbalsta 0

Reforma paredz Jēkabpils novadā saglabāt trīs vidusskolas; pašvaldība plānu neatbalsta
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldība ir sagatavojusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī Latvijas Pašvaldību savienībai par ministrijas piedāvāto skolu tīkla reorganizāciju. Tajā pausti vairāki iebildumi. Atbilstoši ministrijas prezentācijai Jēkabpils novadā vidusskolas programmu turpinātu īstenot tikai trīs izglītības iestādes – Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Jēkabpils 3.vidusskola un Viesītes vidusskola. Pārējās skolās būtu tikai 1.līdz 6. vai 1.līdz 9.klase. Tas nozīmētu, ka vidusskolas statusu zaudētu Jēkabpils 2.vidusskola, Aknīstes vidusskola un Salas vidusskola.

Pašvaldība akcentē, ka ministrija nav paredzējusi izņēmuma nosacījumus tām skolām, kurās ir ieguldīts Eiropas finansējums, piemēram, Jēkabpils 2.vidusskolai, ievērojot projekta nosacījumus, vismaz piecus gadus pēc projekta pabeigšanas ir saglabājams šīs izglītības iestādes statuss.

Pašvaldība iebilst arī pret Aknīstes vidusskolas slēgšanu, jo tādā gadījumā skolēniem būtu jādodas uz Ilūkstes Raiņa vidusskolu, kas ir 47 kilometru attālumā, uz Jēkabpils pilsētu 45 kilometru attālumā vai arī uz Viesītes vidusskolu, kas gan ir tuvāk, bet ceļš uz turieni ir ļoti slikts. Pašvaldība uzsver, ka uz Aknīstes vidusskolu būtu attiecināmi pierobežas un citas zema blīvuma pašvaldības kritēriji, jo skola atrodas Lietuvas pierobežā.

Vietvarā uzsver, ka skolu optimizācijas procesā ir jāvērtē arī skolas sasniedzamība. Jēkabpils novadā ir iestādes, uz kurām jābrauc ilgāk nekā 40 minūtes autoceļu sliktās kvalitātes dēļ.

Tāpat pašvaldība nepiekrīt pamatizglītības dalījumam no 1.līdz 6.klasei un no 7.līdz 9.klasei, kur lēmumu par skolu tīklu par 1.līdz 6.klasi pieņem pašvaldība, bet par 7.līdz 9.klasi – valsts. Novada skolu direktori uzsver, ka pašvaldībai būtu jālemj par 1.līdz 9.klasi, kā arī izglītības iestādēs būtu jāsaglabā 1.līdz 9.klases posms.

Pašvaldība aicina vērtēt ne tikai kvantitatīvos kritērijus, bet arī izglītības iestādes kvalitatīvos kritērijus un programmu pieejamību.

Sīkāk ar Jēkabpils novada pašvaldības vēstuli var iepazīties šeit.

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->