Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 04.03.2024 18:20

Rakstniece Lelde Jauja vada radošās rakstīšanas nodarbību Līvānu jauniešiem 0

Rakstniece Lelde Jauja vada radošās rakstīšanas nodarbību Līvānu jauniešiem
Skatīt video

Līvānu 1.vidusskolā šodien noritējušas neierastas literatūras mācību stundas. Izglītības iestādē viesojās rakstniece Lelde Jauja, kura vadīja jauniešiem radošās rakstīšanas nodarbību. Galvenais mērķis bija aicināt skolēnus aizdomāties par mentālo veselību, kā arī motivēt viņus pierakstīt savas izjūtas un pārdomas.

“Šis ir ceturtais gads, kad rakstniece Laura Vinogradova marta pirmajā nedēļā organizē bērnu mentālās veselības nedēļu,” stāsta Lelde. “Viņa savā komandā ir savākusi daudzus profesionāļus un daudzus rakstniekus, tai skaitā arī mani. Mērķis ir runāt par bērnu mentālās veselības jautājumiem.”

Vispirms skolēniem vajadzēja pierakstīt vārdus, kas ienāk prātā, domājot par tematu “Bailes”, pēc tam – izvēlēties dažus no vārdiem un pierakstīt savas pārdomas un izjūtas saistībā ar šiem vārdiem. Lelde Jauja uzsver, ka radošā rakstīšana ir efektīvs veids, kā mazināt stresu un uztraukumu, izprast sevi un rast labāko risinājumu konkrētajā situācijā.

“Radošajā rakstīšanā tu sevi necenzē, tu noņem savus “filtrus”, ko tu varbūt izmanto ikdienā, tu ļaujies... Tās ir ne tikai sajūtas, bet arī tas, kas notiek tavā prātā. Galvenais, ka tas nonāk uz papīra. Tad tev ir vieglāk uz to paskatīties no malas. Man liekas, ka tas ir ļoti terapeitiski – uz savām problēmām, uz to, kas tevi nomāc, paskatīties no malas. Tad tās problēmas bieži vien izskatās daudz sīkākas un nenozīmīgākas nekā tavā galvā,” skaidro Lelde Jauja.

Ir skolēni, kuri ikdienā pieraksta savas izjūtas un pārdomas, bet nodarbība raisīja interesi par radošo rakstīšanu arī tiem jauniešiem, kuri to līdz šim nav darījuši.

“Man ar rakstnieci Leldi Jauju sakrīt tas, ka viņa izraksta savas domas kādā dienasgrāmatā,” stāsta 10.klases skolniece Gabriela. “Man ir tieši tāpat, tikai man vēl ir sava valoda saistībā ar to. Man nepatīk runāt ar cilvēkiem, dalīties ar savām problēmām, jo man liekas, ka tad es uzbāžos cilvēkam, tādēļ es to vienkārši sarakstu uz lapas. Brīžiem es arī pārlasu to, kas mani kādreiz ir uztraucis.”

“Tas ir kaut kas jauns, man nepiedzīvots, var izteikt savas domas šādās stundās,” stāsta 10.klases skolnieks Artis. “Rakstniece teica, ka tas palīdz. Man šķiet, ka es varu pamēģināt. Ja tas palīdzēs, tad es visdrīzāk mainīšu domas. Ir vērts pamēģināt.”

Rakstniece Lelde Jauja iesaka izmēģināt radošo rakstīšanu arī pieaugušajiem.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->