Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.07.2024 08:00

Radžu ūdenskrātuves peldvieta atbilst kvalitātes prasībām 5

Radžu ūdenskrātuves peldvieta atbilst kvalitātes prasībām

Veselības inspekcijas speciālisti jūlijā veikuši peldūdens paraugu analīzi. Ūdens kvalitāte oficiālajās peldvietās atbilst prasībām, un peldēties ir atļauts visās 58 peldvietās, arī Jēkabpilī, Radžu ūdenskrātuvē.

Laboratorijā tiek noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņu un zarnu enterokoku koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai un var liecināt par slimību izraisošo patogēno baktēriju un vīrusu klātbūtni ūdenī.

Radžu ūdenskrātuves ūdens paraugā konstatēti 33 zarnu enterokoki un 61 zarnu nūjiņa.

Peldēties nav ieteicams, ja zarnu nūjiņu skaits ir lielāks par 1000 mikroorganismu šūnām 100 mililitros ūdens un/vai zarnu enterokoku skaits pārsniedz 300 šūnas 100 mililitros ūdens.

Savukārt peldēties aizliegts, ja zarnu nūjiņu skaits ir lielāks par 3000 mikroorganismu šūnām 100 mililitros ūdens un/vai zarnu enterokoku skaits pārsniedz 500 mikroorganismu šūnas 100 mililitros ūdens.

Savukārt vizuāli ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī zilaļģu savairošanās procesam.

Veselības inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski, tā vizuāli peldsezonas laikā no 15. maija pārbauda reizi mēnesī līdz peldsezonas beigām 15. septembrī.

Inspekcija aicina atbildīgās iestādes sekot peldvietas gultnes reljefa iespējamām izmaiņām, raugoties, lai neveidojas bedres, neuzkrājas akmeņi, dūņas. Tāpat regulāri pārbaudāma gultne, vai tajā nav stiklu vai citu priekšmetu, kuri var apdraudēt peldētāju drošību. Papildus nepieciešams nodrošināt ērtu pieeju peldvietai, kā arī piebraucamo ceļu operatīvajam transportam.

 

Iedzīvotāji var sekot oficiālo peldvietu ūdens paraugu kvalitātes aktuālajiem rezultātiem ŠEIT.

L
Latvietis 08.07.2024 14:43
Tu jau nomazgājies? Mazgājies kamēr ieejas biļete nav jāmaksā.
j
jautri 08.07.2024 14:59
seko līdzi :) :) tu jau ne tikai biļetes izdomāsi , vai ne??? :) :)
j
jautri 08.07.2024 15:51
jautri rakstija: seko līdzi :) :) tu jau ne tikai biļetes izdomāsi , vai ne??? :) :)
paldies, ka pateici, ka jēkabpils ziņas nav anonīms un nav drošs saits, un ka tu vari piekļūt pie IP adresēm!
j
jautri 08.07.2024 16:03
jautri rakstija: paldies, ka pateici, ka jēkabpils ziņas nav anonīms un nav drošs saits, un ka tu vari piekļūt pie IP adresēm!
vai arī tu strādā jēkabpils ziņās ... tas tikai kā variants!
j
jautri 08.07.2024 11:51
mazgājamies kamēr var, jo karstā ūdens pilsētā nav :) :)

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->